Українська команда INVICTUS GAMES TORONTO 2017 • 23 – 30 вересня, 2017 Торонто, Канада
Голова уряду Канади, Принц Гаррі та Президент Порошенко дали старт змаганням української збірної у «Іграх нескорених»

Голова уряду Канади, Принц Гаррі та Президент Порошенко дали старт змаганням української збірної у «Іграх нескорених»

23 вересня в Торонто (Канада) було офіційно відкрито міжнародні змагання Invictus Games Toronto 2017 («Ігри Нескорених»).

В урочистих заходах з нагоди відкриття взяли участь Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, засновник Ігор Нескорених Принц Гаррі, Президент України Петро Порошенко, актор Майк Майерс — Посол Ігор Нескорених, Голова організаційного комітету Ігор Майкл Бьорнс та інші високі гості. Також на церемонії відкриття були присутні всі 550 спортсменів з 17 країн, їхні родичі, друзі, волонтери та глядачі з усього світу.

Майкл Бьорнс зазначив: «Можу вас запевнити, що в наступні дні на ігрових майданчиках ви побачите те, що ніколи не бачили у житті. Ці ігри — про досягнення фінішної прямої. Багато чоловіків та жінок, які беруть участь в змаганнях, отримали поранення під час несення служби. Однак кожен із них лишився нескореним. Це буде особливим тижнем для нашої країни і тих країн з усього світу, які прибули на змагання».

Під час урочистого прийняття на честь національної збірної України Джастін Трюдо звернувся до українських бійців зі словами підтримки: «Ці солдати зробили все, щоби показати приклад, як любити, шанувати та служити своїй країні. З самого початку нашого мандату уряд Канади допомагає українському народу, роблячи важливі та змістовні кроки у напрямку укріплення взаємин між нашими країнами».

Президент України Петро Порошенко подякував Уряду Канади та учасникам змагань: «Ці ігри є найкращим шляхом пошанувати чоловіків та жінок у формі. Цей приклад сміливості наповнив нас впевненістю у нашій остаточній перемозі. Те, що Канада в цьому році приймає Ігри, свідчить про її прихильність до людей, що захищають справедливість, правду, свободу, демократію та незалежність моєї нації. Ці солдати представляють саму сутність незламний дух української армії — сміливість, звитяга та готовність пожертвувати життям заради їх братів та сестер. Історія кожного солдата — це приклад надзвичайної сили волі».

Того ж дня відбувся брифінг за участю сержанта Вадима Свириденка — учасника української збірної.

Вадим Свириденко, ветеран, що служив у 128-й бригаді, у своїй промові нагадав усім присутнім про бойові дії на сході України: «Ми пройшли довгий шлях, щоб бути тут сьогодні. Тисячі наших побратимів протистоять ворогу щодня. Багато хто з них зазнають поранень. Я — український ветеран. Я втратив руки та ноги під час битви при Дебальцево взимку 2015. Але я не здався, я почав працювати над собою. Спорт став частиною мого повсякденного життя. Я пробіг Марафон морської піхоти – це була моя мрія, і я це зробив! Тепер моя мрія — підтримати якомога більше чоловіків та жінок, щоб вони теж не здавалися! Бо ми — Invictus! Слава Україні!»

З 21 по 30 вересня українські ветерани та військовослужбовці, які отримали поранення чи захворювання під час або внаслідок виконання службового обов’язку змагаються на масштабних міжнародних змаганнях «Ігри Нескорених» — Invictus Games.

Слідкуйте за новинами «Ігор Нескорених» та успіхами української збірної в соціальних мережах: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube та на офіційній сторінці «Ігор Нескорених»: invictusgames.in.ua