Українська команда INVICTUS GAMES TORONTO 2017 • 23 – 30 вересня, 2017 Торонто, Канада
Національна збірна України «Ігор Нескорених» привезла додому 14 медалей

Національна збірна України «Ігор Нескорених» привезла додому 14 медалей

2 жовтня до України повернулася національна збірна «Ігор Нескорених», яка здобула 14 медалей на міжнародних змаганнях Invictus Games у Торонто. П’ятнадцять спортсменів змагалися у 6 дисциплінах — пауерліфтинг, плавання, легка атлетика, веслування на тренажері, стрільба з лука та велоспорт на шосе.

З 21 по 30 вересня українські ветерани та військовослужбовці, які отримали поранення чи захворювання під час або внаслідок виконання службового обов’язку, змагалися на масштабних міжнародних змаганнях «Ігри Нескорених». Змагання пройшли вже втретє, але Україна вперше брала участь завдяки спільним зусиллям громадськості, державних органів, діаспори, партнерів та донорів.

До української команди (основний склад та резерв) увійшли ветерани та чинні військовослужбовці Збройних сил, Національної поліції, Національної гвардії, Прикордонної служби та добровольчих батальйонів. Склад команди було визначено на загальнонаціональному відборі, у якому взяли участь 107 кандидатів з усіх куточків України — їх обирали за підсумками попереднього відбору та спортивних тестувань у Львові, Києві та Одесі.

Ось досягнення наших Нескорених:

Олександр Писаренко (капітан команди) – золото у веслуванні на тренажерах, категорія «швидкість, 1 хвилина»

Павло Будаєвський — 4 золота в плаванні: 50 метрів вільним стилем, 50 метрів на спині, 50 метрів брасом та 100 метрів вільним стилем

Олег Зімніковзолото в бігу на 1 500 метрів

Роман Панченко золото в стрільбі з лука серед початківців

Василь Пашкевич золото в пауерліфтингу в середній вазі

Катерина Михайлова, Роман Панченко, Валерій Раксрібло в командному заліку серед початківців

Дмитро Сидоруксрібло в стрільбі з лука серед професіоналів

Олександр Ткаченкосрібло в бігу на 400 метрів

Павло Мамонтовбронза у веслуванні на тренажерах, категорія «швидкість, 1 хвилина»

Вадим Свириденкобронза у веслуванні на тренажерах, категорія «витривалість, 4 хвилини»

Сергій Торчинськийбронза в штовханні ядра

Перед стартом Ігор Нескорених учасники збірної майже одноголосно відповіли на питання, чому вони беруть участь в «Іграх Нескорених»: «По-перше, хочемо довести усьому світу, що українські ветерани — люди великої сили та волі, по-друге — прагнемо надихнути поранених побратимів не коритися життєвим обставинам».

Одна з цілей проекту в усьому світі та в Україні зокрема — привернути увагу до потреб ветеранів, залучити організації, бізнес, суспільство до їхньої підтримки. «Ігри Нескорених» мотивують ветеранів через спорт повертатися до повноцінного життя та закликають державні органи приділяти більше уваги адаптації та абілітації ветеранів.

Для України питання адаптації ветеранів стоїть надзвичайно гостро. Адже з 2014 року на території України відбуваються воєнні дії, і станом на 2017 вже понад 5 000 військових отримали поранення.

Найяскравіші моменти перемог та змагань можна побачити на Flickr-сторінці проекту 

Слідкуйте за новинами «Ігор Нескорених» та успіхами української збірної в соціальних мережах: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube