Чому це важливо?

За даними Головного управління військової служби правопорядку ЗСУ, за час проведення АТО майже 5000 українських військових отримали поранення різного ступеня тяжкості. Проблема реабілітації військовослужбовців-учасників АТО з серйозними пораненнями є сьогодні гострим соціальним питанням, яке потребує негайної уваги з боку держави, ЗМІ та громадських організацій.

Велике значення також має питання зміни ставлення соціуму до людей з обмежаними можливостями. Такі люди й досі потерпають від зневаги, забобонів і страхів, які обмежують їм доступ до успішної роботи, навчання та розвитку. Військові не є винятком. Ігри Нескорених мають на меті подолати стереотипи у ставленні до військовослужбовців з інвалідністю, змінивши їх на відчуття гордості та поваги до людей, котрі мають унікальний досвід.

Чому це важливо?

Історія Ігор Нескорених

Invictus з латинської — «нескорений». Це слово уособлює бійцівський дух чоловіків та жінок, що отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючі свої службові обов’язки на полі бою. Вони пережили важкі випробування, однак не дали їх зламати себе. Вони довели, що віра в себе та підтримка близьких завжди виявляються сильніше обставин, і стали справжніми нескореними воїнами.

Більшість з нас ніколи не зіткнеться з жахами поля бою. Жахами, які здатні назавжди залишити слід та тілі та в душі чоловіків та жінок, що віддано служили своїй країні. Як їм вдається подолати наслідки важких травм? Як ми можемо змінити сприйняття людей з інвалідністю в суспільстві та розповісти всьому світу про силу підтримки та шляху до відновлення? Принц Гаррі не лише задав ці питання, але й відповів на них.

В 2013 році Принц Гаррі відвідав Warrior Games в США та побачив, яку важливу та корисну роль спорт може відігравати у реабілітації поранених, травмованих або хворих військовослужбовців та ветеранів. Вже в 2014 році заснована Принцом Гаррі Фундація Ігор Нескорених (Invictus Games Foundation) провела перші Ігри Нескорених в Лондоні. Участь в перших Іграх взяли 400 спортсменів з 13 країн.

Другі Ігри відбулися через два роки, в травні 2016 року, в Орландо, а кількість учасників зросла до 500 чоловік з 15 країн. Треті Ігри в канадському Торонто, що проходили на останньому тижні вересня 2017 року, стали найбільшими змаганнями в історії Invictus Games, та запам’яталися всій Україні першим виступом нашої збірної.

Цього року Австралія стане четвертою країною, яка прийматиме Ігри Нескорених. На Ігри «догори ногами» приїдуть учасники з 18 країн, які змагатимуться в 11 адаптивних видах спорту. Україна — не виключення.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ

Організаційний комітет Ігор Нескорених в Україні опікується стратегічними та організаційними питаннями, контролює процес підготовки збірної України.

Міністерство
оборони
України

mvsu

Міністерство внутрішніх
справ України

Міністерство
інформаційної
політики України

Міністерство
молоді та спорту
України

Міністерство
соціальної політики
України

Урядовий офіс
з питань європейської
та євроатлантичної
інтеграції Секретаріату КМУ

apu

Адміністрація
Президента
України

партнери

Участь збірної України в Іграх Нескорених стала можлива завдяки партнерам проекту, які надають всебічну підтримку нашій команді.

Забезпечення тренувального процессу та спортивної форми для учасників Національної збірної

Забезпечення спортивного інвентаря для тренування збірної

Інформаційний партнер та спонсор національних Ігор Нескорених

Постачання паливно-мастильних матеріалів

Головний спонсор проведення Національних Ігор Нескорених 2018 року

Підтримка спортивних тренувань та заходів для національної збірної Ігор Нескорених, ветеранів та їх близьких

КООРДИНАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ТА ІНІЦІАТОРИ ПРОЕКТУ

Історія Ігор Нескорених в Україні розпочалася з ініціативи громадської організації «Стратком Україна» і агенції Pepelatz Production, які виступили з пропозицією участі нашої національної збірної в Invictus Games 2017 року, а згодом об’єднали навколо цієї ідеї представників урядів та громадянського суспільства в Україні та Канаді.

КОНТАКТИ

Маєте запитання щодо участі або бажаєте підтримати Ігри Нескорених 2018? Надсилайте свої запитання та пропозиції на адресу: info@invictusgames.in.ua