Протягом 31 травня – 2 червня 2024 року в Києві пройшли національні відбіркові змагання до збірної України з Ігор Нескорених 2025.
З міркувань безпеки, на третій рік повномасштабної війни, ми запроваджували інформаційну тишу. Вдячні всім, хто прийняв ці умови і доклався до створення атмосфери взаємопідтримки і поваги.

 

Національні змагання 2024 року стали наймасштабнішими з усіх: 3 змагальні дні, 4 локації, 9 видів спорту і 329 учасників, серед яких 8 жінок. Цьогоріч понад 156 учасників брали участь у Іграх Нескорених вперше.
На цьогорічних змаганнях були представники усіх областей України, попри війну, окупацію частин деяких регіонів. Сподіваємося, наступного разу будуть представники й з Криму, щоб показати силу українського півострова.
А ще до українських бійців доєднався цьогоріч і один фін, який боровся за нашу країну пліч-о-пліч з українцями.

 

Ми раді, що спільнота Нескорених розвивається й до неї залучаються нові учасники, які надихаються прикладами побратимів, що спробували себе в Іграх Нескорених, або ж шукають для себе шляхи розвитку і розуміє, що найголовнішим досягненням учасників змагань є не медалі, а унікальна дружня спільнота, що транслює цінності Invictus Games у цивільному житті: сміливість, повага, взаємопідтримка.

 

Загалом організатори отримали майже 500 заявок, а це найбільша кількісь а всі роки проведення Ігор Нескорених в Україні. Серед тих, хто змагався було 153 — ветерани, 177 — військовослужбовці. Вони представляли такі відомства та силові блоки: Збройні Сили України, Національна гвардія України, національна поліція України, Державна прикордонна служба України, Служба безпеки України, добровольчі формування.

 

Учасники представляли 23 регіони, найбільші команди були з Київської, Дніпропетровської, Львівської, Донецької та Рівненської областей.

 

Змагання відбувались у 9 видах спорту: легка атлетика (біг, штовхання ядра, метання диска), пауерліфтинг, веслування на тренажерах, стрільба з лука, велоспорт, плавання, баскетбол на кріслах колісних, волейбол сидячи та настільний теніс. Протоколи змагань ви можете знайти тут.

 

Традиційно, на відбіркових змаганнях медалі отримали усі учасники змагань, а також дипломи — за досягнення в обраних видах спорту. Таким чином організатори хотіли відзначити, що абсолютно усі, хто доєднався до родини Нескорених, вже переможці.

 

Відбір та підготовку збірної України 2025 року здійснює Мінветеранів, спільно з бюджетною установою Український ветеранський фонд, Центром стратегічних комунікацій Stratcom Ukraine, ГО Повернись живим та ГО «Ігри Інвіктус Україна».

 

На початку липня відбірковою комісією буде оголошено 35 учасників, які увійдуть до національної збірної і візьмуть часть у міжнародних заходах Invictus Games 2025, які пройдуть у лютому наступного року у Ванкувері та Вістлері, Канада. Це будуть пʼяті Ігри для української команди.

 

Дякуємо всім учасникам, близьким, а також партнерам заходу за неймовірно дружнє свято спорту та волі до життя!

 

Слідкуйте за анонсом оголошення збірної на офіційних сторінках:
Facebook — facebook.com/InvictusGamesTeamUkraine/

Прокрутити вгору