dynamic-content-widget-d0220b6-efd6796

Протягом 28-30 квітня у Львові пройшли національні відбіркові змагання до збірної України з Ігор Нескорених. Війна позначилася на організації відбору – з міркувань безпеки  ми були вимушені провести змагання в один тур, без тестувань в регіонах. Також ми запроваджували інформаційну тишу, щоб не нашкодити. Ми вдячні всім, хто прийняв ці умови і доклався до створення атмосфери взаємопідтримки і поваги. 

Ці змагання стали найбільш дружніми і масштабними: 2 змагальні дні, 4 локації, 9 видів спорту і 202 учасника, в тому числі 9 жінок. Цьогоріч 110 учасників брали участь у Іграх Нескорених вперше. Ми раді розвивати спільноту нескорених, і залучати до неї всіх, хто поділяє цінності Ігор, адже найголовнішим досягненням учасників змагань є не медалі, а унікальна дружня спільнота, що транслює цінності Invictus Games у цивільному житті: сміливість, повага, взаємопідтримка.

Організатори отримали 262 заявки на участь у змаганнях, не зважаючи на війну, спільнота нескорених активно долучається до змагань. Було зареєстровано – 248 учасника, з них 9 жінок. 2 заявникам, через невідповідність критеріям участі в Іграх Нескорених було відмовлено в реєстрації, і ще 12 учасників відкликали свої заявки самі.

Серед тих, хто змагався, було 79 ветеранів та 123 діючих військовослужбовців. Вони представляли такі відомства та силові блоки: Збройні Сили України – 84 учасника, Національна гвардія України – 13, національна поліція України – 9, Державна прикордонна служба України – 14, Служба безпеки України – 2, добровольчі формування – 1.

Учасники представляли 23 регіони, найбільші команди були з Київської, Дніпропетровської та Львівської областей.

Цього року вперше учасники змагалися в настільному тенісі. А загалом, змагання відбувались у 9 видах спорту: окрім настільного тенісу, ще легка атлетика (біг, стрибки в довжину і штовхання ядра), пауерліфтинг, веслування на тренажерах, стрільба з лука, велоспорт, плавання, баскетбол на візках та волейбол сидячи. Протоколи змагань ви можете знайти тут.

Традиційно, не дивлячись на те, що у кожній категоріі було обрано переможців,  на відбіркових змаганнях медалі отримали усі учасники змагань. Таким чином організатори хотіли відзначити, що абсолютно усі, хто доєднався до родини Нескорених, вже переможці.

Відбір збірної України 2023 року здійснює Міністерство у справах ветеранів України спільно з БФ «Повернись живим», Центром стратегічних комунікацій «СтратКом Україна» та ГО «Ігри Інвіктус Україна» за підтримки міжурядової робочої групи. Організація спортивних змагань у Львові проводилася Львівською міською радою і Львівською обласною державною адміністрацією за підтримки чудових партнерів. 

Відбіркова комісія розпочала роботу, і ми очікуємо оголошення складу збірної, яка представлятиме Україну на міжнародних змаганнях у Дюссельдорфі вже цього вересня.

Дякуємо всім учасникам, близьким, а також партнерам заходу за неймовірно дружнє свято спорту та волі до життя! 

Слідкуйте за анонсом збірної 2023 на офіційних сторінках:
Facebook — facebook.com/InvictusGamesTeamUkraine/
YouTube — youtube.com/channel/UCbutl1h6tYLbUMkUYdW5Elg

Прокрутити вгору