INVICTUS GAMES THE HAGUE 2020   09-16 MAY 2020   THE HAGUE, THE NETHERLANDS

TORONTO 2017 canada flag

schedule of competitions of the Ukrainian national team

veteran

  • PAVLO MAMONTOV

    25, Kyiv, veteran 

     rowing on simulators, category Third Class Order of Merit About the participant
  • SERHII MOLODID

    32, Kyiv, veteran

    About the participant
  • OLEKSANDR CHUB

    30, Kyiv, veteran

    About the participant
  • VALERII RAK

    43, Kyiv, veteran

    Third Class Order of Princess Olha  in team standings among beginners About the participant
  • VADYM SVYRYDENKO

    44, Kyiv, veteran 

    in the team standings among the beginners Third Class Order of Merit About the participant
  • YURII PYSARCHUK

    32, Kyiv, veteran

    About the participant
  • DMYTRO SYDORUK

    34, Lviv, veteran 

     аrchery among professionals Third Class Order of Merit About the participant
  • KATERYNA MYKHAILOVA

    29, Lviv, veteran

     in the team standings among the beginners Third Class Order of Princess Olha About the participant
  • ROMAN PANCHENKO

    22, Lviv, veteran 

     running 1,500 meters Third Class Order of Merit  archery among beginners About the participant
  • YURII DMYTRENKO

    23, Poltava, Armed Forces of Ukraine

    About the participant
  • ARTEM LUKASHUK

    22, Cherkasy, veteran

    About the participant
  • YEVHEN OLEKSENKO

    28, Zaporizhzhia, veteran 

    About the participant
  • OLEKSANDR TABANETS

    50, Kyiv, veteran 

    About the participant
  • YEHOR TEREKHOV

    38, Donetsk, veteran

    About the participant
  • PAVLO TYKHONIVSKYI

    27, Kyiv, veteran

    About the participant

NPU

  • OLEKSANDR PYSARENKO

    46, Kyiv, National Police of Ukraine

    Third Class Order of Merit  in the team standings among the beginners About the participant
  • SERHII TORCHYNSKYI

    29, Lutsk, National Police of Ukraine

     rowing on simulators, category Third Class Order of Merit About the participant
  • OLEKSANDR TKACHENKO

    29, Chernihiv, National Police of Ukraine 

     running 400 meters Third Class Order of Merit About the participant
  • OLEKSANDR ZOZULIAK

    30, Kyiv, National Police of Ukraine

    About the participant
  • PAVLO STRIUK

    34, Nova Kakhovka, National Police of Ukraine 

    About the participant

ZSU

  • DMYTRO AFANASIEV

    43, Lviv, National Guard of Ukraine

    About the participant
  • VIKTOR SHYNKARUK

    35, Khmelnytskyi, State Border Service of Ukraine

    About the participant

MODU

  • VASYL PASHKEVYCH

    28, Kyiv, Armed Forces of Ukraine 

    Third Class Order of Merit  powerlifting in medium weight About the participant
  • PAVLO BUDAIEVSKYI

    28, Kyiv, Armed Forces of Ukraine

    swimming - 50 meters on the back swimming - 50 meters free style swimming - 50 meters bras swimming - 100 meters free style Third Class Order of Merit About the participant
  • OLEH ZIMNIKOV

    29, Kyiv, Armed Forces of Ukraine

    running 1,500 meters Third Class Order of Merit About the participant
  • VLADYSLAV KUZNIETSOV

    24, Zhmerynka, Armed Forces of Ukraine

    About the participant