#SaveTaira
Була у полоні:
Визволена з полону 17 червня
#SaveTaira
Ми закликаємо всіх долучатися до міжнародної кампанії #SaveTaira та вимагати від російської федерації звільнити Юлію Паєвську
Що ви можете зробити для звільнення Тайри
Поширюйте інформацію у всіх доступних вам каналах
-
01 Поширюйте історію Тайри в соціальних мережах використовуючи хештег #SaveTaira
-
02 Організовуйте у своєму місті акції на підтримку звільнення Тайри з російського полону
-
03Звертайтеся до медіа та політиків, аби весь світ вимагав від росії звільнити Тайру та повернути в Україну
-
04Якщо ви є представником ЗМІ, медійних агенцій, селебриті або інфлуенсером з широкою аудиторією – розкажіть історію Тайри на своїх інформаційних ресурсах та вимагайте світову спільноту вплинути на росію
Історія Тайри
Юлія Паєвська, позивний Тайра, відомий український парамедик, засновниця і лідер медично-евакуаційного підрозділу «Ангели Тайри», який рятує поранених, як військових, так і цивільних осіб.
Юлія Паєвська – член національної збірної Ігор Нескорених 2020 року. Це найбільші ветеранські змагання в Україні. Вона єдина жінка у збірній і мала виступати у стрільбі з лука та плаванні.
До 2013 року Юлія була тренеркою з айкідо і дизайнеркою. Під час Революції гідності вона почала надавати допомогу постраждалим та продовжила займатися цим після початку війни на Донбасі. У квітні 2014 року Юлія створила навчальний курс із тактичної медицини. За час війни на Донбасі Паєвська навчила тактичній медицині близько восьми тисяч людей, евакуювала сотні військових з лінії фронту та сотні мирних жителів із так званої «сірої зони».
Під час роботи волонтером-парамедиком у Юлії з'явилося псевдо «Тайра» – на честь одного з найвідоміших японських родів. Як розповідала Паєвська, так вона назвала колись свого героя у грі World of Warcraft, і згодом вирішила використати це як позивний під час війни.
Юлія Паєвська зібрала евакуаційну групу волонтерів, яку один із їхніх водіїв жартома назвав «Ангелами Тайри» – за аналогією з назвою фільму «Ангели Чарлі». Назву почали використовувати журналісти і вона закріпилася. Команда парамедиків Паєвської евакуює поранених військових і цивільних з лінії зіткнення, стабілізує їхній стан та привозить до шпиталю.
Тайра цивільна особа. Два роки, з 2018 по 2020 рік, Юлія Паєвська проходила службу в Збройних Силах України і очолювала евакуаційне відділення 61-го мобільного шпиталю в Маріуполі. Після цього вона демобілізувалась і з того часу продовжує роботу як волонтер.
Юлія Паєвська ніколи не служила в батальйоні «Азов».
Її група евакуювала поранених із зони бойових дій та надавала допомогу місцевому населенню.
Не маючи контакту із Тайрою, ми достеменно не знаємо обставин, за яких вона потрапила у полон. Досі нічого не відомо про місцеперебування Юлії Паєвської та її стан.
Перше підтвердження того, що вона у полоні російських окупантів з'явилося у сюжеті так званого «МВС» угруповання «ДНР». Після чого з'явився сюжет російського телеканалу НТВ, в якому було остаточно вказано про її полон.
Російські пропагандисти звинувачують Тайру у зв'язках із батальйоном «Азов» та спробі втекти з Маріуполя під виглядом біженки.
Як підтвердження того, що Паєвська мала якийсь зв'язок із батальйоном «Азов», російські журналісти використали фотографії, на яких вона перебуває разом із військовими.
Російські медіа публікують відео, які містять ознаки здійснення психологічного та фізичного тиску на Тайру. Це дає підстави вважати, що існує загроза її життю.
Перше таке відео було опубліковане 21 березня. Відео змонтоване таким чином, щоб його можна було використовувати у пропагандистських кампаніях.
https://www.ntv.ru/novosti/2699071/
https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=365487478920341&external_log_id=9ee4abde-d129-41ce-9775-a5f493af3760&q=%D1%82%D0%B0%D0%B9%D1%80%D0%B0
1 квітня віце-прем'єр України Ірина Верещук розповіла, що у списках на обмін полоненими з росією згадувалась Юлія Паєвська, проте російська сторона заявила, що парамедика у них немає. «Вони пишуть «не знайдена», а ми їм відповідаємо: так ви ж із нею ролики крутите по НТВ», – сказала Верещук. При цьому чоловік Тайри, Вадим Пузанов, в інтерв’ю для «Радіо Свобода» зазначив, що через кілька днів після того як стало відомо про полон Тайри, йому надійшло повідомлення, в якому було сказано: «Якщо ви хочете отримати Тайру назад, надішліть фотографії тих, кого «Азов» утримує в Маріуполі, і за ідентифікацією цих фотографій ми почнемо переговори».
Аліна Фролова
засновник StratCom Ukraine, що організовував Invictus Games в Україні
КОНТАКТ
Світлана Судак
член координаційної команди Invictus Games Ukraine 2022 року