Invictus Games Vancouver Whistler 2025 presented by ATCO and Boeing 8-16 лютого 2025 року

ПРО НАС

Edit Content
Edit Content

ІГРИ НЕСКОРЕНИХ 2025

МІСЦЕ ТА ЧАС ПРОВЕДЕННЯ

Перші в історії зимові гібридні Ігри Нескорених у Вістлері та Ванкувері (Канада) відбудуться 8-16 лютого 2025 року. Ці Ігри проходитимуть за підтримки провідних організацій з усієї Канади, а також приблизно 1600 волонтерів з усього світу.

КРАЇНИ-УЧАСНИЦІ

В Invictus Games Vancouver Whistler 2025 братиме участь 550 учасників з 25 країн. Серед них: Австралія, Бельгія, Канада, Колумбія, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Німеччина, Ізраїль, Італія, Йорданія, Нідерланди, Нігерія, Нова Зеландія, Польща, Південна Корея, Румунія, Україна, Великобританія, США.

СПОРТИВНІ ДИСЦИПЛІНИ

Учасники Invictus Games Vancouver Whistler 2025 змагатимуться у плаванні, веслуванні на тренажерах, волейболі сидячи, баскетболі на кріслах колісних, та регбі на кріслах колісних, включаючи першу в історії зимову гібридну адаптивну спортивну програму на Invictus Games. Нещодавно додані зимові гібридні адаптивні види спорту включають гірські лижі, сноуборд, біатлон, бігові лижі, скелетон і керлінг на кріслах колісних.

НАЦІОНАЛЬНА ЗБІРНА ІГОР НЕСКОРЕНИХ УКРАЇНИ У 2025 РОЦІ

У 2025 році Україна вже вп’яте візьме участь в Іграх Нескорених. Зважаючи на високий рівень організації та великий попит серед українських воїнів, Фундація Ігор Нескорених збільшила квоту для української команди — з 25 до 35 учасників. Українська команда складатиметься з 35 військовослужбовців та ветеранів, які були поранені, травмовані або захворіли під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій в російсько-українській війні з 2014 року.

ВІДБІР ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ ЗБІРНОЇ ІГОР НЕСКОРЕНИХ УКРАЇНИ У 2025 РОЦІ

У 2024 році відбудеться відбір до збірної України на Invictus Games Vancouver Whistler 2025. Всеукраїнські змагання пройдуть 31 травня – 2 червня 2024 року у м. Києві за класичними спортивними дисциплінами Ігор Нескорених, а саме: 

 • баскетбол на кріслах колісних
 • велоспорт
 • веслування
 • волейбол сидячи
 • легка атлетика (біг, штовхання ядра\метання диска)
 • пауерліфтинг
 • плавання
 • стрільба з лука
 • настільний теніс 

Усі види спорту в Іграх Нескорених – адаптивні. Учасники змагаються у категоріях, залежно від їх поранень, чи то: фізичні, функціональні, сенсорні, видимі або невидимі травми. 

Всеукраїнським змаганням  передуватиме спортивний табір з адаптивних видів спорту.

СПОРТИВНИЙ ТАБІР З АДАПТИВНИХ ВИДІВ СПОРТУ

Ціллю спортивного табору з адаптивних видів спорту є надання можливості пораненим ветеранам та військовослужбовцям спробувати різні адаптивні спортивні дисципліни за програмою Ігор Нескорених під наглядом тренерів та лікарів і прийняти для себе рішення щодо участі у Національних змаганнях з Ігор Нескорених. Табір триватиме 12 днів і в ньому зможуть взяти участь: 

 • ветерани та ветеранки, які отримали поранення після 24 лютого 2022 року, або військовослужбовці, які проходять тривалу реабілітацію після поранення та ще перебувають на службі;
 • ті, хто ніколи не брав участі у міжнародних змаганнях, у відборах до національних збірних команд з Ігор Нескорених, змагань Повітряних Сил та Морської піхоти США, та Ігор Воїнів;
 • ті, хто не займалися професійно спортом до поранення;
 • ті, хто не мають медичних протипоказань до заняття спортом та групової взаємодії. 

Учасники, що вже були членами збірної команди України на Іграх Нескорених попередніх років або були членами збірної команди України на Іграх Воїнів, допускаються до національних змагань, однак не можуть подаватись на спортивний табір з адаптивних видів спорту та претендувати на місце у складі збірної на Invictus Games 2025 з метою забезпечення рівних можливостей якомога більшій кількості українських ветеранів та військовослужбовців.

ХТО МОЖЕ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ВІДБОРІ

Взяти участь у відборі до збірної України на Іграх Нескорених 2025 можуть ветерани та військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Служби безпеки України, а також добровольчих формувань, які були поранені, травмовані або захворіли під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій в російсько-українській війні з 2014 року.

До Національних Ігор Нескорених будуть допущені усі учасники, незалежно від попереднього спортивного досвіду, які мають бажання пройти відбір до національної збірної, та пройшли кваліфікацію, тобто документально підтвердили набуття травми\захворювання\поранення в результаті виконання службових обов’язків в зоні бойових дій.

Учасники збірних України на Іграх Нескорених у Торонто, Сіднеї, Гаазі та Дюссельдорфі не можуть претендувати на місце у складі національної збірної, однак запрошуються взяти участь у відборах для підтримки інших учасників, створенні атмосфери побратимства та демонстрації цінностей Ігор Нескорених. Таке рішення було прийняте оргкомітетом для того, щоб надати рівні можливості якомога більшій кількості українських ветеранів та військовослужбовців.

ДОКУМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ УЧАСТІ У ВІДБОРІ 2025 РОКУ

 • Копія посвідчення УБД,  посвідчення людини з інвалідністю внаслідок війни або довідка про проходження служби;
 • Для добровольців: рекомендаційний лист від командира всього добровольчого з’єднання, в яке вони входять, з вказанням підрозділу та місця перебування у час отримання травми в зоні бойових дій, часу та обставин отримання поранення/травми/захворювання; у випадку відсутності первинних медичних документів — пояснення командира, чому вони відсутні;
 • Копія первинних документів, які засвідчують поранення/травму/хворобу, набуті під час або в результаті виконання службових обов’язків у зоні бойових дій (свідоцтво про хворобу/довідка ВЛК), та інші первинні документи(крайні епікризи, виписки)
 • Копія довідки про обставини травми або акт розслідування про нещасний випадок
 • Довідка від лікаря спортивної медицини, сімейного лікаря або медичної частини про отримання допуску до занять до занять тими видами спорту,які ви обрали (Заклади та підрозділи системи надання лікарсько-фізкультурної допомоги в Україні в яких можна отримати довідку);
 • Копія паспорту та ідентифікаційного коду
 • Мотиваційний лист у текстовому форматі (довільна форма) або мотиваційне відео (до 1 хвилини у форматі MP4) з описом мотивації участі в Іграх Нескорених. 

КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ

Критерії відбору до збірної України на Іграх Нескорених у Ванкувері, Вістлері сформовано відповідно до рекомендацій міжнародної Фундації Ігор Нескорених 2025. Ця система базується на довірі та загальному розумінні цінностей, які є центральними для спільноти Invictus Games, в основі яких лежить повага, командний дух та відданість.

Українська команда відбиратиметься шляхом комплексного відбору, де будуть враховані наступні показники у такому %-му співвідношенні:

Критерій
Вага

1

ВІДНОВЛЕННЯ

Яку користь отримає людина від участі в Іграх Нескорених? Як це допоможе їй підтримувати або прискорити відновлення? Як це сприятиме її реабілітації та дасть змогу прогресувати? Кандидат повинен демонструвати бажання покращити свою фізичну форму, спортивні результати, здоров’я та добробут

*Під відновленням мається на увазі як фізичне здоров’я і психічне благополуччя, так і соціальну взаємодію та стосунки

40%

2

СТАВЛЕННЯ

 • Підхід до тренувань (відданість та дисципліна)
 • Підтримка і підбадьорювання інших
 • Бачення власного росту та власної програми відновлення
 • Готовність повною мірою залучатися до проєкту та брати участь як частина команди
 • Позитивне бачення власного розвитку
 • Виражений інтерес до вдосконалення у спорті
 • Відстоювання цінностей Ігор Нескорених

*Під ставленням мається на увазі загальне ставлення кандидата до участі в проєкті з моменту подачі заявки

25%

 
 
 

3

СПОРТИВНА ЕТИКА

Кандидат повинен демонструвати «Дух Інвіктусу»: з повагою, гідно та чесно поводитись під час спортивних змагань, на спортивній арені та за її межами, а також у стосунках з членами команди та іншими учасниками змагань.

25%

4

СПОРТИВНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Кандидат повинен показати бажання опанувати спорт, в якому прагне виступати, та бажати вдосконалюватися в ньому.

*Йдеться НЕ про те, щоб бути найшвидшим чи найкращим в обраному виді спорту або мати попередній досвід в ньому. Також, це НЕ про те, хто здобуде більше медалей.

10%

Графік відбору до збірної України Ігор Нескорених 2025

ДАТА ЕТАПИ ВІДБОРУ
5 – 21 квітня 2024 Збір заявок від кандидатів на участь у відборі
18 – 30 травня 2024 Спортивний табір з адаптивних видів спорту у Києві
31 травня – 2 червня 2024 Національні змагання Ігри Нескорених у Києві
Червень 2024 Засідання відбіркової комісії
Червень 2024 Офіційне оголошення складу збірної України Ігор Нескорених 2025
Липень 2024 Перший навчально-тренувальний табір збірної України
Жовтень 2024 Другий тренувальний табір збірної України
Грудень 2024 Третій тренувальний табір збірної України
8-16 лютого 2025  Ігри Нескорених 2025 у Ванкувері та Вістлері
Прокрутити вгору