УКРАЇНСЬКА КОМАНДА INVICTUS GAMES SYDNEY 2018 • 20 – 27 жовтня, 2018 Сідней, Австралія

Добровольці в збірній України на Іграх Нескорених — Заява організаційного комітету

Друзі, останнім часом в мережі розпочалась дискусія щодо залучення до Ігор Нескорених учасників добровольчих формувань та включення до складу збірної добровольців, що не мають посвідчення УБД. Звучать думки, що участь добровольців без посвідчення УБД порушує умови відбору, затверджені міжнародним організаційним комітетом, а також про те, що такі учасники збірної мають бути виключені з її складу. Пояснюємо, чому ці заяви є безпідставними.

Українська збірна має важливу відмінність від команд інших країн, що беруть участь в Іграх Нескорених: до неї можуть входити представники не лише збройних сил, а й інших складових сил безпеки і оборони, в тому числі бійці добровольчих формувань. Це правило ще в 2016 році ми погодили з Фундацією Ігор Нескорених.

Аргументація очевидна — разом з військовослужбовцями Збройних сил України в боях на Сході країни брали і продовжують брати  участь бійці Нацгвардії, підрозділів СБУ, Державної прикордонної служби тощо, а добровольчі формування взагалі були форпостом української оборони на початку російської агресії.

Головний критерій відбору до команди залишився незмінним — це наявність поранення, травми або захворювання, які стали наслідком виконання службових обов’язків в зоні бойових дій. Під час відбору до збірної України кандидати мали надати документи, які б засвідчували  їхню відповідність цьому критерію, в тому числі посвідчення УБД або інваліда війни, а також інші супутні документи.

Бійцям добровольчих формувань без посвідчення УБД ми пропонували надати інші документи та свідчення очевидців, які б підтвердили, що вони дійсно брали участь в бойових діях, а їхнє поранення, травма чи захворювання стали наслідком виконання завдань в зоні АТО. Ці документи та свідчення перевірялись організаційним комітетом, і у разі виникнення сумнівів кандидати виключалися зі списків претендентів.

Правильність такого підходу засвідчує той факт, що серед учасників національних змагань було не менше 15%  добровольців. Добровольці без посвідчення УБД також увійшли до складу минулорічної та цьогорічної команд.

Однак, зараз ми маємо ситуацію, коли двома учасниками Національних Ігор Нескорених 2018 року, що не були відібрані до збірної, ставиться під сумнів можливість участі у збірній добровольців. Зокрема, організаційний комітет отримав ультиматум виключити Олександра Бєлобокова з команди на підставі того, що він не має посвідчення УБД або інших документів, які б давали йому право брати участь в змаганнях. Основою для публічних заяв є сумніви у достовірності документів від УДА та згадка про те, що Олександр мав сторінку у соціальній мережі ВКонтакті.

З приводу цього організаційний комітет має заявити наступне:

Олександ Бєлобоков як доброволець брав участь у визвольній боротьбі за Маріуполь в 2014 році та отримав поранення обох рук, виконуючі бойові завдання в секторі «М» зони АТО. Це підтверджують надані організаційному комітету документи Української добровольчої армії (УДА) за підписом начальника 8-го окремого батальйону УДА та начальника штабу УДА, свідчення військовослужбовців 72 ОМБр, добровольців, бойових побратимів Олександра, волонтерів Самооборони Маріуполя, а також інших учасників бойових дій.

Щодо сторінки у ВКонтакті — у 2014 році, як пояснив Олександр та інші учасники АТО, ведення сторінок ВКонтакті було звичною практикою і вимушеним заходом безпеки для бійців, які перетинали блокпости ДНР та ЛНР.

Водночас, організаційний комітет звернувся до ветеранів, що мають питання до відповідності Олександра, з пропозицією надати свідчення або документи, які б говорили про інше. На даний момент від авторів ультиматуму ми не отримали жодної інформації, документів, чи свідчень, які б ставили під сумнів участь Олександра Бєлобокова в АТО.

Додатково, ситуація, що виникла щодо участі Олександра у збірній, була обговорена з іншими членами команди.  Розглянувши всі надані документи та свідчення, вони одностайно підтримали право Олександра Бєлобокова на місце в збірній і висловили йому довіру. Для нас підтримка ветеранів збірної є важливим фактором. Їхнє рішення відповідає і нашій позицій.

Як організаційний комітет Ігор Нескорених, ми не є структурою, яка надає довідки про участь у бойових діях — це завдання відповідних військових та добровольчих формувань. Ми отримуємо ці документи та перевіряємо доступними нам способами задля збереження об’єктивності та справедливості. Ми також зберігаємо персональні дані учасників конфіденційними і не маємо право на їх поширення — це особисті дані, в яких міститься багато специфічних даних про службу та здоров’я учасників, тому поширення такої інформації може їм зашкодити. Це також напряму заборонено законом.

Ми хочемо подякувати тим, хто підтримує наше рішення долучити добровольців до руху Нескорених. Ми не можемо виправити неоднозначну ситуацію, яка зараз існує з визнанням офіційного статусу добровольців, але не можемо не визнавати внесок, який учасники добровольчих формувань зробили в безпеку нашої країни. Вони були серед перших, хто зі зброєю став на оборону України. Як і інші воїни, що втратили здоров’я, захищаючи громадян своєї Батьківщини, вони заслуговують на те, щоб представляти Україну на Іграх Нескорених.

З повагою,

Організаційний комітет Ігор Нескорених в Україні

Збірна України виступила перед австралійськими парламентарями

Сьогодні на запрошення Люка Фоулі, австралійського політика, лідера опозиції в парламенті Нового Південного Уельсу та парламентського лідера відділення лейбористської партії Нового Південного Уельсу, українська збірна мала честь побувати та виступити в австралійському парламенті.

Сергій Ільницький (капітан збірної Ігор нескорених 2018):

«Хочу нагадати всім нам, що в нашій країні продовжується війна, кожного дня, навіть в цю хвилину, ми втрачаємо наших солдат. У нас дуже сильна команда, яка складається з п’ятнадцяти учасників: чотирнадцять чоловіків та одна жінка».

Майя Москвич (учасниця збірної Ігор нескорених 2018):

«Перебуваючи за кордоном, розумієш, що війна між Україною та Росією — це не війна за територію. Це війна між двома націями за виживання, яка відбувається не тільки на фронті та в Україні, але й у всьому світі між всіма українцями та всіма  росіянами та їх прибічниками та агентами. Це війна добра і зла, та я вірю що ми переможемо. Зі зброєю чи без нею, в душі всі українці є воїнами і готові боротися за свою свободу. Добро перемагає і правда перемагає. Слава Україні!»

Анатолій Петренко (генерал-лейтенант, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції, генерал-лейтенант Збройних сил України):

«Потрібно зосередити зусилля всіх в Україні та в світі для того, щоб ми рухалися на шляху реформ і досягали визначеної мети, якою є євроатлантична інтеграція. Дякую всім, хто сьогодні зібрався на таку почесну церемонію привітання української команди. Впевнений, що ви будете вболівати, і через приклад кожного члена команди ми будемо посилати переконливий сигнал всім: підтримка України залишається завісою непохитною в усьому світі, і перемога буде за нами. Glory to Ukraine!»

 

Українська команда прибула до Сіднею

Після багатогодинного перельоту збірна України нарешті в Австралії!

В аеропорті Сіднею нашу делегацію зустрічали сотні представників української діаспори в Австралії, а також офіційні особи. Зустріч відбулася в найкращих традиціях української гостинності — з хлібом, сіллю, музикою та народними танками. Дивіться фото та відео зустрічі на офіційних сторінках збірної на Фейсбуці та Флікері.

Вже завтра на нашу збірну очікує кілька офіційних зустрічей, в тому числі зустріч з представниками австралійського парламенту, а також фінальні тренування перед початком змагань.

Вже завтра на нашу збірну очікує кілька офіційних зустрічей, в тому числі зустріч з представниками австралійського парламенту, а також фінальні тренування перед початком змагань. Слідкуйте за оновленнями!

Національна збірна України Ігор Нескорених відлітає на змагання до Сіднею

Запрошуємо представників ЗМІ долучитися до проводів Національної збірної України Ігор Нескорених о 21:00 16 жовтня у міжнародному аеропорті «Київ»   ім. Сікорського (Жуляни).

З 20 по 27 жовтня українські ветерани та військовослужбовці, які отримали поранення чи захворювання під час або внаслідок виконання службового обов’язку, змагатимуться на масштабних міжнародних змаганнях «Ігри Нескорених» (Invictus Games). П'ятнадцять учасників основного складу вирушають у Сідней (Австралія) 16 жовтня.

Список членів Національної збірної Ігор Нескорених 2018 року https://invictusgames.in.ua/team-2018

Розклад подій у Сіднеї  https://invictusgames.in.ua/2018/competition

Змагання в Сіднеї стануть вже другими Іграми Нескорених (Invictus Games), в яких візьме участь Україна. Минулого року 15 українських ветеранів змагались на своїх перших Іграх в Торонто, де завоювали 14 медалей в шести видах спорту, 8 з яких — золоті.

 

Анонс для ЗМІ: 15 жовтня — урочистий прийом на честь від’їзду збірної України на Ігри Нескорених 2018 в Сідней

Організаційних комітет Ігор Нескорених запрошує представників ЗМІ стати гостями урочистого прийому на честь від’їзду збірної України на Ігри Нескорених 2018, що відбудуться 20–27 жовтня в австралійському Сіднеї.

Місце проведення: Будинок офіційних прийомів, вул. Грушевського 22

Початок: 16:00 (просимо вас прибути на подію о 15:45 для проходження реєстрації)

Захід в Будинку офіційних прийомів — остання офіційна зустріч за участі української збірної напередодні відльоту в Австралію. Окрім 15 членів національної команди, на події будуть присутні представники тренерського складу, організаційного комітету, офіційної делегації.

Після урочистої частини відбудеться підписання прапору України членами збірної, який буде передано представникам української діаспори в Австралії після прильоту в Сідней.

Представникам ЗМІ за акредитацією звертатися за телефоном: (063) 888-11-41 (Оксана) або o.pashkevych@stratcomua.org до 11:00 15 жовтня.

Анонс для ЗМІ: 12 жовтня українська збірна Ігор Нескорених проведе спільне тренування зі співкапітаном збірної Канади

В цю п’ятницю табір національної команди України в Києві з дружнім візитом відвідає майор Саймон Мею (Simon Mailloux), співкапітан збірної, яка представляла Канаду на Іграх Нескорених 2017 в Торонто. Організаційний комітет Ігор Нескорених в Україні радий запросити представників преси на відкрите тренування Саймона Мею та збірної України, яке відбудеться під час його візиту.

Розклад тренувань

10:00–10:15 — веслування на тренажерах

10:15–10:30 — пауерліфтинг

10:30–11:00 — стрільба з лука

Місце проведення

Ігровий зал ЦСК ЗС України, вул. Стадіонна, 10 (заїзд через пр-т Повітрофлотський, 12/6)

Акредитація

З питань акредитації звертайтесь, будь ласка, за телефоном +38 (063) 888-11-41 або листом на o.pashkevych@stratcomua.org (Оксана Пашкевич).

Про Саймона Мею

Майор Саймон Мею (нар. 1983) — дійсний військовослубовець 22-го Королівського полку Збройних сил Канади, випускник Королівського військового коледжу Канади Університету Глазго. В 2007 році, під час служби в Афганістані, він отримав серйозне поранення внаслідок спрацювання саморобного вибухового пристрою, яке призвело до ампутації лівої ноги.

Через два роки, після кількох операцій та тривалої реабілітації, Мею знов повернувся в Афганістан, ставши першим військовослужбовцем Канади, що після ампутації продовжив службу в зоні бойових дій в якості комбатанта. В 2016 році його було призначено співкапітаном збірної Канади на Іграх Нескорених 2017 в Торонто.

Профіль Саймона Мею на офіційній сторінці збірної Канади: ml-fd.caf-fac.ca/en/2017/09/6384

«Ви разом захищали нашу країну і сьогодні ви разом готуєтесь представляти нашу країну у світі», — Степан Полторак учасникам збірної України

Сьогодні, 4 жовтня, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак зустрівся з представниками Національної збірної України Ігор Нескорених — військовослужбовцями, які отримали поранення під час бойових дій на сході країни.

«Ви вже всі є чемпіонами і переможцями, тому що ви перемогли ворога на фронті, перемогли самі себе, перемогли свої хвороби, перемогли біду, яку на жаль, ви отримали в ході війни. Тут сьогодні знаходиться делегація в повному складі, тут є і діючі військовослужбовці та ветерани Збройних Сил України. Також є представники Національної поліції України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України», — сказав Міністр оборони України.

Під час зустрічі Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак вручив учасникам Національної збірної України «Ігри Нескорених» військовослужбовцям ЗС України відомчі відзнаки та цінні подарунки.

«Для мене дуже важливо, що ви разом. Ви разом захищали нашу країну і сьогодні ви разом готуєтесь представляти нашу країну у світі, — підкреслив глава оборонного відомства. — Сьогодні кожному з вас я хочу подякувати за самовідданість, за ваше прагнення рухатися вперед, за те що ви вже зробили і я дуже сподіваюсь, що ще багато в перспективі. І я хочу нагадати, що ви вже є Чемпіонами — і це головне! Я кожному з вас тисну руку і кажу дякую», — наголосив Степан Полторак.

Цього року Україна вдруге бере участь у «Invictus Games» — міжнародних спортивних змаганнях серед військовослужбовців та ветеранів, які зазнали травм, поранень в ході виконання службового обов’язку. Участь у змаганнях беруть держави-члени НАТО, а також стратегічні партнери Альянсу.

На міжнародних змаганнях спортсмени України виступатимуть в 6 видах спорту: стрільба з лука, легка атлетика, веслування на тренажерах, пауерліфтинг, велоспорт на шосе, плавання.

В цьому році в Іграх Нескорених беруть участь команди 18 країн, а саме: Афганістан, Австралія, Канада, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Німеччина, Ірак, Італія, Йорданія, Нідерланди, Нова Зеландія, Польща, Румунія, Україна, Велика Британія, США.

Прапор України на церемонії відкриття Ігор Нескорених 2018 у Сіднеї нестиме капітан збірної

Капітан національної збірної Сергій Ільницький очолить українську делегацію та понесе прапор України під час традиційного маршу збірних перед відкриттям четвертих Ігор Нескорених, що 20 жовтня розпочнуться в австралійському Сіднеї. Поруч з капітаном стануть учасник минулорічної збірної України Юрій Писарчук, а також Валерія — донька члена збірної 2018 року Андрія Усача. Вони нестимуть знак з написом «Україна» та символікою збірної.

Сергій Ільницький, капітан команди, коментує: «Мені неоднарозово доводилось виносити або стояти під державним прапором України, бойовим прапором частини або військового формування. Але це буде вперше, коли мені доручено виносити державний прапор України на відкритті такого високого рівня змагань як Invictus Games, — відчуваю відповідальність та пишаюсь можливістю».

4 жовтня — відкриті тренування учасників збірної України Ігор Нескорених

2 жовтня національна збірна розпочинає фінальний етап підготовки до міжнародних Ігор Нескорених. Тренувальний збір в Києві триватиме два тижні, а вже 17 жовтня збірна вирушить на змагання до Сіднею. Організаційний комітет Ігор Нескорених в Україні радий запросити представників ЗМІ завітати на відкрите тренування команди, яке відбуватиметься протягом 4 жовтня.

Розклад та місця проведення тренувань

Час

Подія

Місце

9:30–9:55

Реєстрація ЗМІ

Басейн ЦСК ЗС України (пр-т Повітрофлотський, 4)

10:00–10:30

Прес-брифінг та офіційне відкриття тренувального табору

10:30–13:00

Тренування: плавання, веслування на тренажерах, пауерліфтинг та стрільба з лука  

Спорткомплекс ЦСК ЗС України

(пр-т Повітрофлотський, 4)

11:00–13:00

Тренування: атлетика та велоспорт

 

Стадіон «Спартак»

вул. Фрунзе, 105

Протягом дня ви матимете змогу не лише подивитись, як тренуються спортсмени напередодні найбільших змагань в своєму житті, а й вільно поспілкуватись з усіма членами української збірної, тренерським складом, а також представниками організаційного комітету.

«Ми перетворили нашу біль на силу» — оргкомітет Ігор Нескорених в Україні представив нове відео на підтримку національної збірної

Мотиваційне відео, присвячене пораненим українським воїнам, опубліковано на сторінці збірної Invictus Games: Team Ukraine. Нова відеоробота закликає українців підтримати учасників збірної України, ветеранів та військовослужбовців, що отримали поранення в зоні АТО, на міжнародних Іграх Нескорених в Сіднеї з 20 по 27 жовтня. Протягом місяця ролик з’явиться в ротації на національному телебаченні.

«Серйозні поранення — не привід ставити крапку на своєму житті», — переконують глядача герої ролика — 15 учасників української команди. Символом поранення у відео стає жовта лінія, яка ділить життя військовослужбовців на «до» та «після». Може здатись, що «після» може бути лише гірше, адже поранення — це завжди випробування. Когось воно здатне зламати, але тільки не українських воїнів. Для них жовта лінія поранення стає стартовою смугою нового життя. Більш складного, але щасливого та повного звершень.

«Спорт допомагає пораненим військовим повертатися до повноцінного та активного життя. Про це говорять спеціалісти з реабілітації, це ми вже другий рік поспіль бачимо й на прикладі учасників відборів до збірної. Наша мета як організаційного комітету Ігор Нескорених в Україні — не лише забезпечити підтримку збірній, а й залучити до спортивного руху якомога більше наших травмованих військовослужбовців. Сподіваємось, що приклад збірної України надихне їх на нове захоплення», — розповідає Оксана Горбач, координатор проекту «Ігор Нескорених».

Автори ідеї та сценарію відео — Центр стратегічних комунікацій «Стратком Україна», який вже два роки здійснює комунікаційний супровід Ігор Нескорених в Україні та був одним з ініціаторів включення української збірної у міжнародні змаганнях. Зйомку та постпродакшн взяла на себе київська студія Strumer, яка працювала з паралімпійською збірною у Кореї.

Стратком Україна

Координатор проекту: Оксана Горбач

Комунікаційний менеджер: Анна Єлфімова

Продакшн-директор: Микола Добровольський

Копірайтер: Ілля Нечаєв

Strumer  

Режисер: Валентин Кондратюк

Оператор: Олександр Земляний

Продюсер: Нікіта Подорожний

Співпродюсер: Олександр Сосовський

Лінійний продюсер: Марія Харченко, Олексій Зубань

Другий режисер: Артем Острівний

Постпродакшн та моушн-дизайн: Сергій Сіріца

Саунд-дизайн: Сергій Дужих

Грим: Ольга Гордієнко

Україна на Іграх Нескорених

Змагання в Сіднеї стануть вже другими Іграми Нескорених (Invictus Games), в яких візьме участь Україна. Минулого року 15 українських ветеранів змагались на своїх перших Іграх в Торонто, де завоювали 14 медалей в шести видах спорту, 8 з яких — золоті.

Україна — одна з небагатьох країн-учасниця Ігор, яка проводить відкритий загальнонаціональний відбір до збірної серед усіх інституцій сектору безпеки та оборони замість призначення складу на рівні оборонного відомства. Цьогорічний відбір кандидатів тривав півроку складався з трьох етапів — реєстрації на сайті, спортивних кваліфікаційних тестувань та Національних Ігор Нескорених. Всього у відборі взяло участь 355 поранених ветеранів та військовослужбовців.

Слідкуйте за підготовкою та виступами української збірної на офіційних сторніках: Facebook, Instagram, YouTube.