INVICTUS GAMES THE HAGUE 2020   9-16 травня 2020 року   Гаага, Нідерланди

18 лютого відбудеться відкрите тренування збірної України Ігор Нескорених 2020

Тренування пройде під час другого навчально-тренувального табору національної команди, який зараз триває на олімпійській базі «Конча Заспа» (Столичне шосе, 19). Початок — 10:00.

Окрім вже звичних видів спорту, українська збірна вперше тренуватиметься у новому для себе виді спорту — баскетболі на візках. Це стало можливим завдяки підтримці збірної команди США, яка надала візки для тренувань, а також делегувала тренерів американської команди для роботи зі збірною України під час другого табору.

Спікери заходу:

~ Оксана Коляда, Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб;

~ Оксана Горбач, директор Центру стратегічних комунікацій «Стратком Україна»;

~ Марша Гонзалес, радниця Управління Міністра оборони США під час виступів національної збірної США на змаганнях Ігор Нескорених у 2014, 2016, 2017, 2018, 2020 років. Провідна експертка з адаптивних спортивних програм для військовослужбовців в США;

~ Сергій Конюшок, головний тренер збірної України 2020;

 

Про тренувальний табір

Другий тренувальний табір — черговий етап п’ятимісячної підготовки збірної України до виступу на Іграх Нескорених, що відбудуться 9-16 травня в Гаазі. Протягом двох тижнів члени команди проведуть низку занять за обраними видами спорту, а також відвідуватимуть заняття з англійської та працюватимуть з психологом. Тренувати команду за адаптивними напрямами — адаптивне веслування на тренажерах, біг на візках, перегони на ручних велосипедах, волейбол сидячи та баскетбол на візках, — на другому таборі будуть американські тренери. 

Після табору кожен з учасників продовжить індивідуальну підготовку за місцем проживання, спираючись на розроблений тренерами індивідуальний план. До початку Ігор українська команда збереться на спільні тренування ще один раз.

В збірну України цього року ввійшло 20 учасників (повний склад збірної вже опубліковано на сайті проекту), яких обирали за підсумками кількох етапів відбору та Національних Ігор Нескорених. В 2019 році національну команду обирали за оновленими критеріями, переданими Фундацією Ігор Нескорених всім країнам-учасницям змагань.

 

Акредитація ЗМІ

Для отримання акредитації ЗМІ повинні надати ПІБ, посаду, номер телефону своїх представників. Кінцевий термін акредитації — 18:00, 17 лютого. З собою необхідно мати посвідчення представника ЗМІ.

З питань акредитації звертайтесь до Оксани Пашкевич за номером телефону +38 063 888-11-41 або на o.pashkevych@stratcomua.org.

Invictus Unite. Підсумки події

16 лютого в Національному університеті фізичного виховання і спорту відбулась подія, присвячена адаптивним видам спорту.

На семінарі Invictus Unite дві збірні на Іграх Нескорених в Гаазі 2020, Україна та США, об’єднали зусилля для того, щоб відкрити нові можливості спортивної реабілітації для поранених українських воїнів та розширити малопоширені в нашій країні адаптивні види спорту.

Під час теоретичної частини спікери події обговорювали питання спортивної реабілітації в Україні та світі — слухачі семінару дізналися, як побудована система спортивної реабілітації США та як вона може бути адаптована в Україні, а також отримали професійні настанови щодо правильного режиму, підходу до реабілітації та подальшої спортивної підготовки для ветеранів та військовослужбовців з пораненнями та травмами, які в тому числі призвели до часткової або повної втрати мобільності. Своїм досвідом відновлення за допомогою спорту також поділилися учасники збірної України Ігор Нескорених 2017, 2018 та 2020 років.

Під час практичної частини учасники семінару змогли самостійно спробувати заняття кількома адаптивними видами спорту (біг на візках, перегони на ручних велосипедах, адаптивне веслуванням), а також зіграти у волейбол сидячи та баскетбол на візках. Для останнього американська делегація спеціально привезла 10 професійних баскетбольних візків.

Оксана Горбач, координаторка Ігор Нескорених в Україні:

«Ми хочемо підняти рівень знання серед населення про адаптивні види спорту, як спосіб реабілітації. Спорт — це те, що допомагає інтеграціі ветерана, навіть якщо він цього ще поки що не усвідомлює чи не бажає.»

Наталя Мельниченко, керівник проєкту Трастового Фонду НАТО з медичної реабілітації в Україні:

«Спорт — один з найважливіших елементів у житті кожної людини, але у житті ветерана — це та точка, яка дає поштовх і рухає усі види реабілітації.
Пишаюсь усіма вами.
НАТО в рамках Трастовий Фонд з медичної реабілітації в Україні через Агенцію НАТО з підтримки та постачання, яка є виконавчим агентом даного проекту, підтримує і буде підтримувати  розвиток спортивноі реабілітації ветеранів в Україні.
Бажаю успіхів на іграх та всього найкращого.»

Марша Гонзалес, радниця Управління Міністра оборони США під час виступів національної збірної США на змаганнях Ігор Нескорених у 2014, 2016, 2017, 2018, 2020 років про командний підхід в реабілітації:

«Реабілітація — це командний спорт, ніхто не відновлюється наодинці. Ви повинні об'єднатися зі своєю родиною чи побратимами, щоб вони допомогли вам пройти крізь це»

Invictus Unite — Американські тренери та військовослужбовці проведуть семінар з адаптивних видів спорту для українських військовослужбовців та ветеранів

За три роки існування в Україні, Ігри Нескорених вийшли далеко за межі спортивних майданчиків та стали потужним рушієм популяризації спорту як дієвого засобу реабілітації серед українських військовослужбовців та ветеранів.

На семінарі Invictus Unite дві збірні на Іграх Нескорених в Гаазі 2020, Україна та США, об’єднають зусилля для того, щоб відкрити нові можливості спортивної реабілітації для поранених українських воїнів та розширити малопоширені в нашій країні адаптивні види спорту.

Подія, що пройде 16 лютого з 11:00 до 16:00 в Національному університеті фізичного виховання і спорту складатиметься з двох частин — теоретичної та практичної.

Під час теоретичної частини спікери події обговорюватимуть питання спортивної реабілітації в Україні та світі — слухачі семінару дізнаються, як побудована система спортивної реабілітації США та як вона може бути адаптована в Україні, а також отримають професійні настанови щодо правильного режиму, підходу до реабілітації та подальшої спортивної підготовки для ветеранів та військовослужбовців з пораненнями та травмами, які в тому числі призвели до часткової або повної втрати мобільності. Своїм досвідом відновлення за допомогою спорту також поділяться учасники збірної України Ігор Нескорених 2017, 2018 та 2020 років.

Під час практичної частини учасники семінару зможуть самостійно спробувати заняття кількома адаптивними видами спорту (біг на візках, перегони на ручних велосипедах, адаптивне веслуванням), а також зіграти у волейбол сидячи та баскетбол на візках. Для останнього американська делегація спеціально привезла 10 професійних баскетбольних візків.

Під час семінару забезпечуватиметься переклад з англійської мови.

 

Cпікери семінару

Спікери семінару — учасники збірних України Ігор Нескорених різних років, голова національної делегації американської команди Ігор Нескорених 2020 року, а також тренери, які готують збірні США та Великої Британії до виступу на цьогорічних Іграх за низкою адаптивних дисциплін.

- Бенджамін Зікелл — колишній військовий кінолог сухопутної оборони Повітряних сил США, член збірної США на Іграх Нескорених в Торонто 2017

- Брайян Вільямс — війьсковослужбовець сухопутної оборони ВПС США, член збірної США на Іграх Нескорених в Орландо 2016 та Торонто 2017

- Ханна Волкер — тренер з адаптованих спортивних та фітнес програм, тренер збірної США з баскетболу на візках, регбі на візках, бігу на візках, сертифікований фахівець з терапевтичної реабілітації (CTRS).

- Даррен Вільямс — спортивний тренер збірних Ігор Нескорених США, Сил спеціальних операцій армії США та Повітряних Сил США, британський ветеран і тренер з велоспорту, веслування на тренажері, плавання, волейболу сидячи, тріатлону та фізичної підготовки з більш ніж 30-річним досвідом тренування спортсменів різного віку та здібностей.

- Марша Гонзалес — радниця Управління Міністра оборони США під час виступів національної збірної США на змаганнях Ігор Нескорених у 2014, 2016, 2017, 2018, 2020 років. Очільниця відділу допомоги пораненим військовим (Warrior Care Division) при Центрі кадрів Повітряних сил США. Провідна експертка з адаптивних спортивних програм для військовослужбовців в США. Менеджер збірної США на усіх Іграх Нескорених, прочинаючи з Ігор в Лондоні в 2014 році.

- Члени збірної України на Іграх Нескорених 2017, 2018 та 2020 років.

 

Для кого ця подія?

Цей семінар буде найбільш корисним для українських ветеранів та військовослужбовців з інвалідністю, які прагнуть продовжувати вести активний спосіб життя та знайти для себе найбільш комфортний та корисний для подальшого відновлення вид спорту. Invictus Unite — це можливість спробувати нове, отримати корисні знання та долучитись до спільноти людей, об’єднаних схожим досвідом та бажанням до розвитку попри обмеження.

До участь в семінарі також запрошуються тренери, спеціалісти з реабілітації та студенти старших курсів спортивних вишів, що працюють або хочуть працювати в напрямі спортивної реабілітації та долучитись до розвитку адаптивних видів спорту в Україні.

 

Коли та як проходитиме семінар?

Семінар проходитиме з 11:00 до 16:00 в Національному університеті фізичного виховання та спорту України (вул. Фізкультурна, 1).

Приміщення адаптоване для учасників на візках.

 

Як взяти участь?

Участь в семінарі безкоштовна за запрошенням або попередньою реєстрацію

Посилання на Фейсбук захід.

 

Організатори

Візит американської збірної ініційований Центром стратегічних комунікацій StratCom Ukraine. Семінар з адаптивних видів спорту Invictus Unite організовано Центром стратегічних комунікацій StratCom Ukraine за сприяння Агенції НАТО з підтримки та постачання та Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

 

Акредитація обов’язкова

Для отримання акредитації ЗМІ повинні надати ПІБ, посаду, номер телефону та електронну пошту своїх представників. Прохід на локацію буде дозволено за умови пред’явлення посвідчення журналіста. Кінцевий термін акредитації — 17:00, 14 лютого.

З питань акредитації звертайтесь до Оксани Пашкевич за номером телефону +38 063 888-11-41 або на o.pashkevych@stratcomua.org.

Підписано Меморандум про співпрацю між оргкомітетом Ігор Нескорених в Україні та SportLife

Сьогодні, 30 січня, організаційний комітет Ігор Нескорених в Україні та група компаній «SportLife» підписали Меморандум про співпрацю під час прес-конференціїї в УНІАНі. Документ стане успішним прикладом співпраці державного та приватного сектору, який зосереджений на позитивних соціальних перетвореннях.

Відповідно до положень документу, сторони об’єднуватимуть зусилля для популяризації спортивної реабілітації серед українських ветеранів та військовослужбовців, розвитку відповідної інфраструктури та створення безбар’єрного середовища, яке відкриватиме можливості для занять адаптивними видами спорту українським воїнам з інвалідністю.

«Це прекрасна можливість для учасників збірних Invictus Games, підкреслюю, збірних усіх років, не лише для команди цього року, займатись спортом в якісних, сучасних залах, плавати в гарних басейнах мережі спорт-клубів. Така співпраця - це прекрасний приклад поєднань зусиль бізнесу, держави, громадськості та всіх небайдужих до наших ветеранів. Підтримка, яку надає «SportLife», має стати прикладом для інших, це має бути честю для всіх українців підтримувати наших захисників, які отримали поранення та травми на війні, та розвивати спорт серед ветеранів», - зазначила міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда.

Оксана Горбач, представник БО «СтратКом УА», прокоментувала: «Співпраця зі «SportLife»  - це стратегічний крок для організаційного комітету Ігор Нескорених розширити покриття можливостей для входу у спорт для поранених ветеранів, адже далеко не в кожному місті є державні спортивні об’єкти, а мережа клубів «SportLife» - найбільша в Україні. Крім того, в рамках співпраці зі «SportLife» запланована адаптація об’єктів для потреб учасників на візках. Ми сподіваємось, що цей приклад стане стимулом для інших спортивних клубів, які доєднаються до розвитку спортивної реаблітації ветеранів в Україні».

«Чудово, що цього року вже є готова інфраструктура, яку непотрібно будувати з нуля. Дякую SportLife та партнерам  за важливі кроки, які кожен робить для розвитку спортивної реабілітації в Україні», - сказав Віталій Дейнега, голова БФ МБФ «Повернись живим».

Маргарита Годун, віце-президент по сервісу, групи компаній «SportLife» розповіла про те, що понад 4 роки у мережі працює програма «Мирне  життя», яка передбачає для бійців АТО відвідування фітнес клубу для відновлення та реабілітації: «Ми розуміємо, що це є соціальна необхідність. Понад 1000 бійців пройшли оновлення та реабілітацію в мережі клубів «SportLife» та мають змогу тренуватись та спілкуватись з однодумцями. Тепер і спортсмени збірної  зможуть готуватися до тренувань у комфортних умовах та на кращому сучасному обладнанні».

Учасники Меморандуму вірять, що цей документ стане стимулом для утворення інших державно-приватних партнерств, направлених на підтримку українських військовослужбовців та ветеранів на шляху до фізичного відновлення, психологічної реабілітації, а також комфортної інтеграції у мирне життя.

Підписання Меморандуму про співпрацю між оргкомітетом Ігор Нескорених в Україні та SportLife

У четвер, 30 січня, в інформаційному агентстві «УНІАН» пройде прес-конференція, присвячена підписанню Меморандуму про співпрацю між організаційним комітетом Ігор Нескорених в Україні та групою компаній «SportLife».

Початок події — 10:00

Адреса: УНІАН, вул. Хрещатик 4.

Спікери прес-конференції

- Оксана Коляда — Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України;

- Оксана Горбач — представник БО «СтратКом УА»;

- Ірина Турчак — заступник голови БО МБФ «Повернись живим»;

- Маргарита Годун — віце-президент по сервісу, група компаній «SportLife».

- Ігор Безкаравайний — учасник національної збірної Ігор Нескорених.

Чому це важливо

Документ, який буде підписано 30 січня, стане успішним прикладом співпраці державного та приватного сектору, зосередженим на позитивних соціальних перетвореннях.

Відповідно до положень документу, сторони об’єднуватимуть зусилля для популяризації спортивної реабілітації серед українських ветеранів та військовослужбовців, розвитку відповідної інфраструктури та створення безбар’єрного середовища, яке відкриватиме можливості для занять адаптивними видами спорту українським воїнам з інвалідністю.

Крім цього, Меморандум передбачає, що учасники збірної України Ігор Нескорених цього та майбутніх років отримають вільний доступ до мережі сучасних спортивних закладів по всій Україні та зможуть ефективно тренуватись, не зважаючи на місце проживання.

Учасники Меморандуму вірять, що цей документ стане стимулом для утворення інших державно-приватних партнерств, направлених на підтримку українських військовослужбовців та ветеранів на шляху до фізичного відновлення, психологічної реабілітації, а також комфортної інтеграції у мирне життя.

Акредитація обов’язкова

Для отримання акредитації ЗМІ повинні надати ПІБ, посаду, номер телефону та електронну пошту своїх представників. Прохід на локацію буде дозволено за умови пред’явлення посвідчення журналіста. Кінцевий термін акредитації — 17:00, 29 січня.

З питань акредитації звертайтесь до Оксани Пашкевич за номером телефону +38 063 888-11-41 або на o.pashkevych@stratcomua.org.
_________________________________________________________________
Про Ігри Нескорених
Ігри Нескорених (Invictus Games) — міжнародні спортивні змагання для військових та ветеранів (чоловіків та жінок), що були поранені, травмовані або захворіли, виконуючі свої службові обов’язки. Засновник Ігор — герцог Сассекський принц Гаррі. Змагання — важлива, але на головна складова Ігор. Змагання відбулись вже чотири рази в різних кранах світу. В 2020 році п’яті Ігри Нескорених відбудуться 9–16 травня в нідерландському місті Гаага. Україну було офіційно запрошено взяти участь в Іграх у 2016 році. Першими Іграми для української збірної стали Ігри Нескорених 2017 року в Торонто. В 2018 році Україна успішно виступила в Сіднеї, а зараз наша команда готується до Ігор 2020 року, змагатиметься з більше ніж 500 учасниками з 15 країн світу. До організаційного комітету Ігор Нескорених в Україні цього року входять Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Центр стратегічних комунікацій «Стратком Україна» та БО «Повернись живим».

В Конча-Заспі розпочався перший тренувальний табір збірної України Ігор Нескорених 2020

Старт табору дали 21 листопада під час урочистої церемонії відкриття в Олімпійському навчально-спортивному центрі «Конча-Заспа» за участі української команди, тренерів, представників організаційного комітету, а також державних органів та організацій, що входять до робочої групи проекту.

Разом з представниками української сторони, тренерів та учасників з початком табору також привітав пан Пітер фан Фліт, заступник Посла Королівства Нідерландів в Україні. В своєму виступі він зазначив, що як представник Нідерландів та житель Гааги, він пишається, що його рідне місто прийматиме команду України, та побажав збірній успішного старту тренувань.

Перші підготовчі збори — початок етапу активної підготовки збірної до Іграх Нескорених 2020, що відбудуться 9-16 травня в Гаазі.

За тиждень табору члени команди проведуть низку занять за обраними видами спорту, а також відвідуватимуть уроки англійської та працюватимуть з психологом. Разом з тим учасники збірної пройдуть повторну категоризацію представниками міжнародної Фундації Ігор Нескорених.

Після закриття табору, яке відбудеться 27 листопада, кожен з учасників збірної розпочне індивідуальну підготовку за місцем проживання, спираючись на розроблений тренерами індивідуальний план. Впродовж наступних кількох місяців українська команда збереться на спільні тренування щонайменше двічі.

Підготовкою збірної цього року опікується організаційний комітет в складі Міністерства у справах ветеранів, ТОТ та ВПО, Благодійного фонду «Повернись живим» та Центру стратегічних комунікацій «Стратком Україна» за сприяння робочої групи та партнерів проекту в складі Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України, Агенції з постачання НАТО та Crown Agents.

В збірну України цього року ввійшло 20 учасників, яких обирали за підсумками кількох етапів відбору та Національних Ігор Нескорених. В 2019 році національну команду обирали за оновленими критеріями, переданими Фундацією Ігор Нескорених всім країнам-учасницям змагань.

Збірну України 2020 обрано!

Новий склад національної команди було оприлюднено 17 жовтня під час підсумкової прес-конференції відбіркової комісії в Києві. Запис прес-конференції можна переглянути за посиланням. Учасниками оновленої збірної стали 20 українських ветеранів та військовослужбовців. В травні 2020 року вони представлятимуть Україну на міжнародних Іграх Нескорених 2020 в Гаазі.

Цього року українську команду обирала спеціально створена комісія під головуванням Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, до складу якої увійшли представники Мінвету, ветеранських організацій, добровольчих формувань та громадянського суспільства.

Відбір відбувався відповідно до нових критеріїв, переданих Україні міжнародної Фундацією Ігор Нескорених, за підсумками кількох етапів відбору (спортивні тестування, Національні Ігри Нескорених), анкетування, розгляду поданих учасником документів, а також особистих інтерв’ю з психологом.

Рішення щодо кожного учасника збірної України приймалося виключно за умови одностайного схвалення всіма членами відбіркової комісії.

Склад збірної України на Іграх Нескорених 2020

Афанасьєв Дмитро — м. Львів, Національна гвардія України

Бадарак Андрій — м. Клевань (Рівненська область), Збройні Сили України (ветеран)

Безкаравайний Ігор — м. Київ, Збройні Сили України (ветеран)

Бобчинець Олексій — м. Одеса, Збройні Сили України

Галушка Ігор — м. Львів, Національна гвардія України (ветеран)

Герецун Іван — с. Іспас (Чернівецька область), Збройні Сили України (ветеран)

Єрмохін Максим — м. Старокостянтинів (Хмельницька область), Збройні Сили України

Калитюк Сергій — м. Львів, Збройні Сили України (ветеран)

Ковальський Павло — м. Луцьк (Волинська область), Збройні Сили України (ветеран)

Легкодух Віктор – м. Львів, Збройні сили України (ветеран)

Лепеха Іван — м. Рівне, Збройні Сили України (ветеран)

Лукашук Артем — м. Черкаси, Збройні Сили України (ветеран)

Мусяк Володимир — м. Теплодар (Одеська область), Українська добровольча армія (ветеран)

Наумов Сергій — м. Харків, Національна гвардія України (ветеран)

Паєвська Юлія — м. Київ, Збройні Сили України

Прядка Сергій — м. Черкаси, Збройні Сили України (ветеран)

Росул Рустам — м. Мукачево (Закарпатська область), Державна прикордонна служба України (ветеран)

Рудий Іван — м. Київ, Збройні Сили України (ветеран)

Сітдіков Родіон — м. Київ, Національна гвардія України (ветеран)

Стуженко Василь — м. Кривий Ріг (Дніпропетровська область), Збройні Сили України (ветеран)

Невдовзі в розділі Національна збірна з’явиться більше детальна інформація про збірну, а поки що ми вітаємо команду з обранням та бажаємо успішного старту підготовки.

Разом з тим дякуємо всім військовослужбовцям та ветеранам, які долучилися до цьогорічного відбору та закликаємо не залишати тренувань, адже рух Ігор Нескорених в Україні постійно зростає, а разом з ним зростатиме кількість спортивних заходів для учасників бойових дій.

Підписуйтесь на нашу сторінку у Фейсбуці, щоб слідкувати за перебігом підготовки команди та не пропустити жодних подій від Ігор Нескорених в Україні та наших друзів.

Анонс для ЗМІ: 17 жовтня буде оголошено збірну України Ігор Нескорених 2020

17 жовтня під час відкритої прес-конференції в Києві відбіркова комісія оприлюднить імена 20 військовослужбовців та ветеранів, які представлятимуть Україну на Іграх Нескорених 2020 в Гаазі.

Місце проведення: УКРІНФОРМ, 1 поверх, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Початок: 11:00

Спікери прес-конференції — члени відбіркової комісії:

Оксана Коляда (голова комісії) — Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України;

Ольга Семенова — консультант БФ “Повернись живим”

Вадим Троян — заступник голови Національної поліції України;

Анастасія Римар — співзасновниця ГО “Добровольці”;

Олександр Голопотелюк — представник Одещини в Раді ветеранів України при Міністерстві у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Сергій Конюшок — головний тренер Національної збірної України на Іграх Нескорених 2020.

Разом зі спікерам на прес-конференції будуть присутні й інші члени відбіркової комісії. Повний склад комісії можна переглянути на офіційному сайті Ігор Нескорених в Україні.

Окрім оголошення складу збірної, спікери докладно розкажуть про методологію та процедуру відбору, а також поділяться подальшим планом підготовки команди та дадуть відповіді на запитання ЗМІ.

Збірна 2020 року — вже третя з моменту першого виступу України на Іграх Нескорених 2017 в Торонто. Цього року склад збірної збільшили з 15 до 20 чоловік та обирали за новими критеріями, переданими українському організаційному комітету міжнародною Фундацією Ігор Нескорених.

Провідну роль в оновлених критеріях відіграє потенційний вплив Ігор на реабілітацію учасників та їхня мотивація, однак також враховується ставлення до спорту, спортивні результати та вміння бути командним гравцем. Перелік критеріїв та їхню вагу опубліковано на офіційному сайті.

Акредитація ЗМІ

Для акредитації ЗМІ повинні надати ПІБ, посаду, номер телефону та електронну пошту своїх представників. Кінцевий термін акредитації — 18:00 16 жовтня. Із питань акредитації звертайтеся до Оксани Пашкевич за номером 063 888 11-41 або на o.pashkevych@stratcomua.org

Найбільш відвідувані та дружні за всі роки — В Києві завершились Національні змагання «Ігри Нескорених»

14 вересня Київ вже втретє приймав фінальний етап відбору до збірної України на міжнародні Ігри Нескорених, або Invictus Games, і вперше в новому форматі. 

Цього року на змаганнях не розігрували медалі за перші-треті місця — переможцями стали всі без виключення учасники. Втім, змагальний дух українських ветеранів та військовослужбовців це не похитнуло.

Цього року Національні змагання «Ігри Нескорених» приймав стадіон «Піонер». Окрім плавання, що проходило в басейні ЦСК ЗС України, тут відбувались змагання з усіх видів спорту, а також було облаштовано спеціальну спортивно-розважальну зону для глядачів. Організаторам змагань пощастило і вдалось перекрити для велоперегонів вулицю Туполєва, на якій знаходиться стадіон, а отже учасникам велоперегонів не доводилося їхати на іншу локацію як минулого року.

Офіційний старт змаганням дав Президент України. Під час виступу перед гостями та учасниками Володимир Зеленський анонсував новий законопроект щодо статусу учасників бойових дій, який вже найближчим часом підготує Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Спортивна частина Ігор стартувала ще до офіційного відкриття — першими до змагань стали лучники. Вони ж були єдиними, кому довелось боротися з негодою. Суботній ранок зустрів гостей та учасників прохолодою та дощем, однак вже за годину їм на заміну прийшло тепло, а пізніше й сонце.

Цього року на Іграх змагались 218 українських ветеранів та військовослужбовців — більше, ніж в усі попередні роки. Водночас з кількістю учасників зросла й кількість спортивних дисциплін. Окрім вже знайомих учасникам бігу, стрибків в довжину, штовхання ядра, веслування на тренажері, велоспорту на шосе, пауерліфтингу, плавання та стрільби з лука, до замань додались ще два види спорту — біг на візках та перегони на велосипедах з ручним керуванням.

Волейбол сидячи не увійшов до числа видів спорту, в яких змагатиметься Українська збірна на Іграх Нескорених 2020, однак це не завадило стати волейбольному майданчику одним з найбільш популярних місць змагань. Після відкриття о 15:00 ігри тут не спинялися ні на хвилину, а о 16:00 відбувся дружній матч між українськими ветеранами та військовослужбовцями міжнародної операції UNIFIER.

Змагання тривали цілий день, але нудьгувати ані учасникам, ані їхнім рідним, друзям та вболівальником не доводилось. На стадіоні «Піонер» було облаштовано велику територію для відпочинку з музикою, фудкортом, дитячими та спортивними майданчиками. Крім цього, на території стадіону працювали спеціально підготовлені собаки-терапевти, поспілкуватись з якими могли всі учасники заходу.

О 18:00 на головній сцені змагань відбулась велика церемонія нагородження учасників, яку відкрив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Зважаючи на нові стандарти відбору до збірної, які зменшили вагу спортивних досягнень та зосередились на реабілітаційному впливі Ігор, володарями медалей стали всі учасники Національних змагань.

Нагадаємо, що засідання відбіркової комісії, яка обиратиме збірну, триватиме до 16 жовтня, а склад команди буде оголошено 17 жовтня. Повний список членів комісії вже опубліковано на нашому сайті.

Після офіційного закриття змагань на учасників та їхніх близьких очікувала дружня вечірка з традиційною піцою від Pizza Veterano та живим виступом групи Тарута.

Дивіться, як це було, в добірках фото та відео на нашій сторінці у Фейсбуці.

Дякуємо всім учасникам, їхнім близьким, гостям, а також партнерам заходу за неймовірно дружнє свято спорту та волі до життя. Нескорені — разом!

Відбіркова комісія на Ігри Нескорених 2020

Під час Національних змагань «Ігри Нескорених» 2019 було оголошено склад відбіркової комісії, котра прийматиме рішення щодо складу національної збірної на Іграх Нескорених 2020 у Гаазі.

До відбіркової комісії війшли:

Оксана Коляда — Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Голова відбіркової комісії

Валерій Залужний — перший заступник начальника Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України, заступник голови комісії

Вадим Троян — заступник голови Національної поліції України

Андрій Кіх — начальник Всеукраїнського військово-медичного клінічного центру професійної патології особового складу Збройних Сил України

Ірина Турчак — заступниця засновника міжнародного благодійного фонду «Повернись живим», секретарка відбіркової комісії

Анастасія Римар співзасновниця ГО «Добровольці»

Олександр Голопотелюк — представник від Одеської області в Раді ветеранів при Міністерстві ветеранів

Євген Даценко — представник Громадської ради при Міністерстві ветеранів

Тарас Шпук — представник від Івано-Франківської області в Раді ветеранів при Міністерстві ветеранів

Ольга Семенова — психолог міжнародного благодійного фонду «Повернись живим»

Сергій Конюшок — президент Федерації стронгмену України

Засідання відбіркової комісії відбуватимуться з 16 вересня по 16 жовтня. Оголошення збірної України на Іграх Нескорених 2020 у Гаазі заплановано на 17 жовтня 2019 року.