УКРАЇНСЬКА КОМАНДА INVICTUS GAMES SYDNEY 2018 • 20 – 27 жовтня, 2018 Сідней, Австралія

Відбірні рекорди: Спортивні тестування Ігор Нескорених в цифрах

24 березня в Києві пройшов завершальний етап спортивних тестувань в рамках відбору до збірної України Ігор Нескорених. Учасники тестувань вже почали підготовку до Національних Ігор, що відбудуться 12–13 травня та визначать склад українскьої команди, а ми тим часом ділимость підсумками спортивних тестувань у Львові, Одесі та Києві.

Всього в тестуваннях взяли участь 198 кандидатів з 355, що зареєструвалися на сайті. Найбільш численними очікувано став київський етап — в столиці випробування пройшли 104 кандидати. На другому місці — Львів. Загалом, кількість учасників тестувань цього року зросла майже вдвічі в порівнянні з минулим, коли ми мали 126 кандидатів.

Кількість заявок

Розподіл за областями: Вінницька — 4, Волинська — 8, Дніпропетровська — 25, Донецька — 6, Житомирська — 6, Закарпатська — 1, Запорізька — 4, Івано-Франківська — 7, Київська — 45, Кіровоградська — 5, Луганська — 2, Львівська — 33, Миколаївська —  9, Одеська — 6, Полтавська — 2, Рівненська — 6, Тернопільська — 3, Харківська — 6, Херсонська — 4, Хмельницька — 5, Черкаська — 12, Чернівецька — 1, Чернігівська — 4.

Більшість учасників — чоловіки. Участь в тестуваннях взяли всього 4 жінки, але це все одно більше, ніж минулого року.

Три чверті всіх учасників — ветерани (144), решта — діючі службовці (54).

Розподіл за оборонними інституціями

Найбільш популярними видами спорту на цьогорічних тестуваннях як і минулого року стали стрільба з лука та веслування на тренажерах. Також багато кандидатів обрали для себе біг та плавання.

Розподіл за дисциплінами

Цьогорічні спортивні тестування побили рекорди відвідуваності минулого року. Чи вдасться й Національним Іграм перевешити досягнення 2017 року? Підписуйтесь на наші сторінки у Фейсбуці, Ютубі та Інстаграмі, і першими дізнавайтесь останні новини відбору.

Рекордна сотня: В Києві пройшли найчисленніші тестування в рамках відбору на Ігри Нескорених

Цієї суботи, 24 березня, київський Спорткомплекс ЦСК ЗСУ приймав третій та фінальний етап спортивних тестувань в рамках відбору до збірної України, яка цього року виступатиме на міжнародних змаганнях Invictus Games (укр. — Ігри Нескорених) в Сіднеї. Участь у випробуванні взяли 100 військовослужбовців та ветеранів з усієї країни — це новий рекорд відвідуваності не лише цього року, а й попереднього, коли відбір проводився вперше.

«Минулорічний успіх нашої команди на перших для України Іграх Нескорених підштовхнув розвиток ініціатив зі спортивної реабілітації по всій країні. Це й державна підтримка на рівні обласних та місцевих рад, і створення нових осередків, де безперешкодно можуть тренуватись поранені військові, і посилена діяльність громадських організацій. — розповідає Оксана Горбач, координатор проекту Ігор Нескорених в Україні. — Дуже допомагають учасники збірної 2017 року — вони залучають до спорту побратимів в своїх містах, власним прикладом показують, що серйозні травми та поранення ще не привід відмовлятися від занять. Спорт стає невід’ємною складовою життя дедалі більшої частини української ветеранів, і відвідуваність тестувань це доводить».

Учасники київського тестування могли випробувати себе у восьми спортивних дисциплінах з програми Ігор Нескорених — біг, велоспорт на шосе, веслування на тренажері, пауерліфтинг, плавання, стрибки в довжину, стрільба з лука та штовхання ядра. Де було необхідно, учасники могли використовувати адаптоване під їхні потреби спортивне знаряддя — наприклад, виконувати жим на паралімпійській лавці, яка має ремені фіксації для спортсменів з травмами хребта.

Всі вправи учасники тестувань виконували під наглядом професійних тренерів та лікарів, а їхні результати фіксувалися в спеціальних протоколах. Втім, надто перейматися через свої показники організатори не радили — вирішальної ролі вони не грають. «Наша мета зараз — дати учасникам спробувати себе у якомога більшій кількості видів спорту, разом з тренером обрати для себе найкращий. Тобто можна прийти й без попереднього досвіду, головне — мати бажання зростати над собою та вдосконалюватись. Результати тестування є лише відправною точкою», — коментує головний тренер збірної України Євген Мазур.

Більшість кандидатів в збірну брали участь в тестуваннях вперше, однак є й ті, хто пробує свої сили вже вдруге. Серед таких — Павло Тихонівський, Вадим Мазніченко, Юрій Дмитренко та інші, хто минулого року не потрапили в основний склад збірної, однак не відмовились від мрії представляти Україну на міжнародних змаганнях. Серед тих, хто на випробуваннях перший рік, були й учні минулорічних учасників збірної — наприклад, Олексій Сокіл, підопічний призера Ігор в Торонто Валерія Рака, виступав сьогодні в стрільбі з лука. Окрім Валерія Рака, учасників підтримували й інші медалісти збірної — капітан команди Олександр Писаренко, а також Сергій Торчинський, Павло Будаєвський та інші.

Найбільш популярним видом спорту серед учасників київських тестувань виявилось веслування на тренажерах — його спробували 64 учасника. До трійки фаворитів також потрапили стрільба з лука та плавання — випробування за цими дисциплінами пройшли 57 та 38 учасників, відповідно. Після тестування учасники продовжать тренування за обраним напрямом для підготовки до Національних Ігор Нескорених, що пройдуть в Києві 12-13 травня. Саме тут визначать остаточний склад збірної України, яка цієї осені поїде на змагання в Сідней.

Тестування — ключова складова відбору та перша «жива» зустріч кандидатів з організаторами та тренерами Ігор Нескорених в Україні після онлайн-реєстрації. В рамках відбору до збірної України 2018 року відбулося три етапи випробувань — у Львові, Одесі та Києві. Всього участь в тестуваннях цього року взяли близько 200 українських ветеранів та військовослужбовців з травмами та пораненнями.

 

Буде гаряче — в Києві пройде найчисленніший етап спортивних тестувань Ігор Нескорених

Цієї суботи, 24 березня, спорткомплекс Центрального спортивного клубу ЗС України в Києві приймає фінальний етап спортивних тестувань кандидатів в збірну України Ігор Нескорених. Саме тут визначиться основна частина майбутніх учасників Національних Ігор, які в травні змагатимуться за місце в команді.

Випробування в Києві завершує стадію всеукраїнських спортивних тестувань в рамках відбору до збірної, що вже побували у Львові та Одесі. До участі в київському етапі зголосилось 160 ветеранів та дійсних службовців українських силових відомств з травмами та пораненнями, отриманими під час виконання службових обов’язків. Протягом дня вони спробують себе у восьми адаптивних дисциплінах — біг, велоспорт на шосе, веслування на тренажері, пауерліфтинг, плавання, стрибки в довжину, стрільба з лука та штовхання ядра.

Акредитація ЗМІ, місце та час проведення тестувань

Координаційний центр Ігор Нескорених в Україні радий запросити представників ЗМІ стати гостями відбору. В день спортивних тестувань ви матимете змогу поспостерігати за випробуваннями в усіх видах спорту, поспілкуватись з учасниками та організаторами і тренерським складом.

Реєстрація ЗМІ почнеться о 9:00, а офіційне відкриття тестування — о 9:30. Для отримання акредитації звертайтесь до Оксани Пашкевич: +38 (063) 888-11-41 або o.pashkevych@stratcomua.org.

Місце проведення — Спорткомплекс ЦСК ЗС України за адресою: пр-т Повітрофлотський, 4. Заїзд в спорткомплекс — через вул. Уманську, 2.

Після відкриття тестувань учасників буде розподілено на три групи за обраними видами спорту. Кожна група спортсменів проходитиме випробування на окремій локації:

Плавання, веслування на тренажерах, велоспорт — 10:00–17:00, Басейн ЦСК ЗС України, пр-т Повітрофлотський, 4

Стрільба з лука, пауерліфтинг — 10:00–17:00, Ігровий зал ЦСК ЗС України вул. Стадіонна, 10 (заїзд через пр-т Повітрофлотський, 12/6)

Біг, стрибки у довжину, штовхання ядра — 13:00–16:00, Легкоатлетичний манеж, пр-т Павла Тичини, 18 (відправлення автобусів від Спорткомплексу ЦСК ЗС України — о 12:00 та 14:00)

Місце спортивних тестувань у відборі до збірної

Тестування — ключова складова відбору та перша «жива» зустріч кандидатів з організаторами та тренерами Ігор Нескорених в Україні.

В першу чергу тестування покликане познайомити кандидатів з форматом змагань, дати їм спробувати себе в кількох видах спорту з програми Ігор та разом з тренером обрати найкращий для себе. Попередній спортивний досвід учасника значення не має.

Головним чином, тестування є випробуванням кандидатами самих себе, аніж перевіркою здібностей учасників організаторами. Втім, результати учасників тестувань все одно фіксуються — їх використовують для розробки програм тренувань та оцінки прогресу кандидата.

«До зустрічі в Сіднеї!» — кандидати до національної збірної Ігор Нескорених випробували свої сили в Одесі

В суботу, 17 березня, в Одесі пройшов другий етап спортивних тестувань кандидатів до збірної, яка цього року представлятиме Україну на Invictus Games в Австралії — щорічному міжнародному турнірі для військовослужбовців та ветеранів, що зазнали травм і поранень, виконуючі свої службові обов’язки.

Участь в одеському етапі випробувань взяли участь 26 учасників, із них 19 українських ветеранів та 7 військовослужбовців (ЗСУ — 2, Нацгвардія — 1, Нацполіція — 4 особи) з Одеської та шести інших областей. Протягом кількох годин вони бігали, плавали, стріляли з лука та штовхали ядро — всього програма тестувань включала себе вісім спортивних дисциплін. Бажаний для себе вид спорту учасник міг обрати ще під час реєстрації на тестування, однак спортсмени завжди могли спробувати себе і в нових дисциплінах — організатори таку ініціативу заохочували, проте просили зважати на свій фізичний стан.

«Всім учасникам ми кажемо, що тестування — не змагання, бо ми не визначаємо тут кращих з кращих. Навпаки, даємо змогу спробувати кілька напрямів і обрати найкращі для себе. В нас вже були приклади минулого року і на львівському відборі, коли учасники приходили на тестування з пауерліфтингу, а потім пробували веслування на тренажері, і розуміли, що їм це більше подобається» — розповідає Оксана Горбач , координатор проекту Ігри Нескорених в Україні.

Результати учасників фіксуватимуться під час відбору, але не матимуть вирішального значення, розповідає головний тренер збірної України Ігор Нескорених Євген Мазур: «Ми розуміємо, що є велика різниця, коли ти кілька років займався, наприклад, велоспортом, і коли ти вперше сьогодні сів на велосипед для перегонів. Тому навіть якщо у кандидата зараз будуть не найкращі результати, він все одно зможе пройти далі і позмагатися на Національних Іграх. Там вже будемо дивитись, як кандидат прогресує, наскільки сильне має бажання виступати на високому рівні, яка в нього або неї дисципліна».

Після Львова та Одеси завершальний і найбільш численний етап спортивних тестувань прийматиме Київ — випробування в столиці пройдуть 24 березня. Протягом 12–13 травня тут також відбудуться Національні Ігри Нескорених, за результатами яких буде визначено остаточний склад збірної України з 15 учасників, які змагатимуться восени цього року на Invictus Games в австралійському Сіднеї.

У Львові перевірили спортивні здібності кандидатів до збірної Ігор Нескорених

10 березня Львів приймав перший етап спортивних тестувань в рамках відбору до збірної України Ігор Нескорених. За підсумками тестувань обрані учасники потраплять на національні змагання, які визначать остаточний склад команди з 15 учасників. Саме вони представлять Україну на Іграх Нескорених 2018 в Сіднеї.

Участь у тестуваннях взяли 51 ветеран та 15 діючих військовослужбовців (9 — ЗСУ, 4 — Нацгвардія, 1 — Державна прикордонна служба, 1 — Нацполіція), в тому числі дві жінки. Всього до львівських випробувань долучилось 66 осіб.

За словами Оксани Горбач, координатора проекту Ігор Нескорених в Україні, це вдвічі більше, ніж минулого року: «Ми надзвичайно раді, що цього року нам вдалося залучити до спортивного руху ще більше ветеранів. Незалежно від результатів, для кожного учасника це можливість потрапити в коло однодумців та побратимів, зробити корисний фізичний та водночас емоційний внесок в реабілітацію після травм та поранень».

Під час тестування учасники випробували себе у восьми адаптивних спортивних дисциплінах — біг, велоспорт на шосе, веслування на тренажері, пауерліфтинг, плавання, стрибки в довжину, стрільба з лука, штовхання ядра. Спробувати той чи інший вид спорту можна було навіть без попереднього досвіду в ньому. Спеціально обрана комісія в складі львівських тренерів та тренерів збірної України, що приїхали з Києва, фіксувала результати учасників у кожній дисципліні — на їх основі обраним учасникам нададуть план тренування для підготовки до Національних Ігор Нескорених.

Львівський етап тестування вже вдруге відбувся в Навчально-тренувальній базі літніх видів спорту МОУ. «Наша база відіграє важливу роль в спортивній реабілітації поранених військовослужбовців. Минулого роки ми задали високу планку в проведенні спортивних тестувань кандидатів в збірну, адже тоді ми робили це першими в Україні. Цього року продовжуємо добру традицію. І хоча в нас зараз значно більше учасників, ми так само були готові забезпечити найкращий тренувальний та медичний супровід. Сподіваємось побачити львів’ян у збірній!», — розповідає підполковник Руслан Сеник, начальник Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МОУ.

З Києва на тестування також приїхали представники організаційного комітету Ігор Нескорених в Україні. «Другій рік поспіль Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції підтримує проект Ігри Нескорених. Ми пишаємося бути частиною великої команди, завдяки якій українська збірна долучилась до міжнародних змагань Invictus Games та досягла видатних результатів. Учасникам сьогоднішнього тестування є, на кого рівнятись, тим паче тут присутні минулорічні призери національної збірної. Запал є, енергія летить в усі сторони, бажання потрапити до збірної величезне. Все це дає абсолютну впевненість — українська збірна 2018 року здивує Ігри Нескорених у Сіднеї», — ділиться своїми враженнями від львівського етапу тестування Інна Потапова з Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Найближчим часом тестування пройдуть ще у двох українських містах — 17 березня в Одесі та 24 березня в Києві. Після аналізу результатів організаційний комітет Ігор Нескорених в Україні сформує групи спортсменів, які продовжать підготовку за окремими дисциплінами.

Спортивні тестування у Львові: Акредитація представників ЗМІ

10 березня Навчально-спортивна база літніх видів спорту МОУ у Львові прийматиме перший етап спортивних тестувань в рамках відбору до збірної України Ігор Нескорених. За підсумками тестувань обраних учасників буде запрошено на національні змагання, які визначать остаточний склад збірної з 15 учасників. Саме вони представлять Україну на Іграх Нескорених 2018 в Сіднеї.

Команда Ігор Нескорених в Україні рада запросити представників ЗМІ стати свідками початку подорожі українських спортсменів на міжнародні змагання, поспілкуватися з першими учасниками відбору, а також організаторами.

Реєстрація ЗМІ почнеться о 9:45, а офіційне відкриття тестування — о 10:00. Місце проведення — Навчально-спортивна база літніх видів спорту МОУ, вул. Клепарівська, 39А.

Для отримання акредитації звертайтесь, будь ласка, до Оксани Пашкевич: +38 (063) 888-11-41 або o.pashkevych@stratcomua.org.

У львівському етапі тестувань візьмуть участь 84 кандидатів з 13 областей, які зможуть спробувати себе в 6 видах спорту: пауерліфтинг, плавання, легка атлетика, веслування на тренажері, стрільба з лука та велоспорт на шосе.

Відкриватимуть змагання представники обласної влади, громадських організацій та члени координаційного центру Ігор Нескорених в Україні:

Дмитро Сидорук — голова ГО «Спортивна асоціація учасників бойових дій “Незламні”»

Євген Мазур — головний тренер національної збірної України Ігор Нескорених

Оксана Вацеба — заступник начальника управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації

Оксана Горбач — координатор Ігор Нескорених в Україні, керівник департаменту комунікаційних і трансформаційних кампаній Центру стратегічних комунікацій StratCom Ukraine

Після Львову спортивні тестування пройдуть в Одесі (17 березня) та Києві (24 березня). Всього заявки на участь у відборі подали 355 кандидатів, що вдвічі більше, ніж минулого року.

Слідкуйте за новинами Ігор Нескорених та підготовкою української збірної в соціальних мережах: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube

Організаційні комітети Ігор Нескорених працюватимуть в усіх регіонах України

Про це сьогодні, 22 лютого, йшлося на спільній сесії членів Координаційного центру Ігор Нескорених в Україні, урядової робочої групи з підготовки збірної України та представників обласних державних адміністрацій, яка відбулася в Національному університеті оборони ім. Черняховського в Києві.

Під час сесії учасники обговорили план проведення відборів до національної збірної та організацію навчально-тренувального процесу в регіонах. Зокрема, йшлося про надання учасникам відбору безперешкодного доступу до якомога більшої кількості об’єктів спортивної інфраструктури, підпорядкованих МОУ, МВС, а також державних спортивних установ в регіонах.

Також під час сесіі було оголошено про створення організаційних комітетів Ігор Нескорених на регіональному рівні. «Ігри Нескорених — це великий сегмент роботи міністерства в галузі реабілітації поранених військовослужбовців. Попереду в нас велика робота, і ця робота має бути системною. Саме для цього ми прийняли рішення про створення місцевих організаційних комітетів», — розповів Радник Міністра оборони України Дмитро Грищенко.

Мета створення регіональних комітетів на базі управлінь фізичної культури та спорту обласних та районних державних адміністрацій — забезпечити комфортні умови для тренувань та вчасне інформування кандидатів з усіх питань, пов’язаних з відбором та участю в Іграх Нескорених. За словами Дмитра Грищенко, регіональні комітети також візьмуть участь у ширшій роботі зі створення всеукраїнської системи з реабілітації поранених ветеранів. В найближчих планах — проведення спортивних змагань на регіональному та загальнонаціональному рівнях, які будуть відкритими для поранених або хворих військовослужбовців та ветеранів.

ВІДЕО: Як отримати фінансування від Фонду захисників України на проект підтримки поранених воїнів

Про це в понеділок, 29 січня, під час веб-конференції розповіли керівники Фонду захисників України, Канадсько-української Фундації (офіційна сторінка) та Координаційного центру Ігор Нескорених в України.

Серед головних питань, які обговорювали учасники конференції — правильне заповнення грантової заявки та збір супровідної документації під проект. Повний запис трансляції можна переглянути нижче, а в кінці цього допису ви знайдете перелік ключових документів, необхідних для оформлення заявки.

Фонд захисників України було створено за ініціативи Українсько-канадського конгресу на Канадсько-української фундації для допомоги пораненим військовослужбовцям та ветеранам України. Його основою стали кошти, зібрані під час благодійного вечора на честь української збірної Ігор Нескорених, що відбувся в грудні минулого року. Цього року Фонд планує профінансувати кілька проектів з підтримки поранених українських воїнів. Прийом заявок триватиме до 15 лютого 2018 року. Електронна адреса для подання документів вказана в заявці.

Перелік шаблонів документів для оформлення заявки:

Бюджет, грантова заявка (англійською для заповнення), грантова заявка (українською для ознайомлення).

Відбір до національної збірної України Ігор Нескорених розпочато

В Україні розпочато збір анкет на участь у Іграх Нескорених 2018. Цього року п’ятнадцять учасників нашої збірної вдруге візьмуть участь у міжнародних змаганнях у Сіднеї.

 

Зареєструватися на відкриті спортивні тестування можуть ветерани та діючі військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Служби безпеки України, а також добровольчих формувань, які мають посвідчення учасника бойових дій та були поранені, травмовані або захворіли під час або внаслідок виконання службових обов’язків в зоні бойових дій в АТО або в ході миротворчих операцій за участю України.

Збір заявок на відкриті спортивні тестування триватиме з 1 січня по 25 лютого 2018 року.

Реєстрація заявки на відкриті спортивні тестування є обов’язковим для всіх бажаючих стати членом національної збірної у Іграх Нескорених і є доступним за посиланням 

 

Нескорений. Нескорена. Restart

3 грудня у спортивному комплексі CrossfitBanda відбувся інклюзивний спортивно-психологічний захід для ветеранів, їхніх сімей та близьких «Нескорений. Нескорена. Restart». Під час заходу ветерани, їхні дружини та друзі спробувати свої сили у 7 напрямах спорту: штовхання ядра, пауерліфтинг, веслування на тренажерах, TRX, стрільба з лука, волейбол сидячи та Crossfit.

Професійні спортсмени Роман Вірастюк, чемпіон Європи зі штовхання ядра, Ігор Капко, майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу, Олена Садовнича, призерка Олімпійських ігор зі стрільби з лука, та інші виступили у ролі тренерів для кожної групи учасників, надавши професійні консультації щодо техніки виконання вправ.

Учасників заходу підтримали члени національної збірної Ігор Нескорених, серед яких Олександр Писаренко, Вадим Свириденко, Юрій Писарчук та інші, а їхні дружини поділилися своїм досвідом з близькими ветеранів.

Аліна Фролова, директор Центру стратегічних комунікацій StratCom UA, зазначила про важливість підтримки сім’ї для ветеранів: «Спорт – важлива складова реабілітації та відновлення ветеранів. Це один із основних принципів міжнародних Ігор Нескорених, але не єдиний. Сім'я – невід'ємна ланка між спортом та ветеранами. Перебуваючи на Іграх у Торонто, ми були вражені наскільки активною є підтримка сім'ї для ветеранів – їхніх жінок, чоловіків, дітей, рідних та близьких».

Крім того, у першій частині заходу представники ВГО «Побратими» провели лекцію для близьких ветеранів, під час якої обговорили психофізіологію травматичних подій, практикували тілесні вправи, що знімають напругу та знижують конфлікт, та відповідали на запитання аудиторії на тему процесу абілітації ветеранів.

Захід завершився виступом стронгменів України. Артем Ушенко, Андрій Кошубський, Сергій Пономарьов та Євген Настенко змагалися в утриманні валіз по 100 кг в кожній руці на час.

Організатори: Stratcom UkraineПобратимиФедерація стронгмену УкраїниCrossFit Banda