УКРАЇНСЬКА КОМАНДА INVICTUS GAMES HAGUE 2020 09-16 травня, 2019 Гаага, Нідерланди

В Україні стартує відбір команди на Ігри Нескорених 2020 у Гаазі

14 червня починається прийом заявок від кандидатів до збірної, яка представить Україну на міжнародних Іграх Нескорених 2020 в Гаазі. Цього року до національної команди потраплять 20 чоловік — на 5 більше, ніж в минулі роки. Рішення про збільшення української квоти прийняла міжнародна Фундація Ігор Нескорених.

 

Реєстрація триватиме до 20 липня для учасників, що бажають пройти спортивне тестування в Києві, та завершиться раніше для тих, хто бажає пройти тестування у Львові або Одесі. Точні дати тестувань та завершення реєстрації вказано нижче.

Опікуватись відбором та підготовкою збірної-2020 буде Міністерство ветеранів України, благодійний фонд «Повернись живим» та Центр стратегічних комунікацій «СтратКом Україна» за підтримки міжурядової робочої групи.  

Як обиратимуть збірну: вимоги до участі, критерії відбору та строки

Взяти участь у відборі до збірної України можуть усі ветерани та діючі військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Служби безпеки України, а також добровольчих формувань, які були поранені, травмовані або захворіли під час або внаслідок виконання службових обов’язків в зоні бойових дій АТО\ООС або в ході миротворчих операцій за участі України з 1991 року.

Документи, необхідні для участі у відборі на Ігри Нескорених 2020

1. Копія посвідчення УБД чи інваліда війни;

2. Для добровольців: рекомендаційний лист від командира всього добровольчого з’єднання, в яке ви входите, з вказанням підрозділу та місця перебування у час отримання травми в зоні бойових дій, часу та обставин отримання поранення\травми\захворювання, у випадку відсутності первинних медичних документів — пояснення командира, чому вони відсутні;

3. Копія заключення військово-лікарської комісії, заключення МСЕК або інші первинні медичні документи, що засвідчують ваше поранення, травму чи хворобу, набуті під час або в результаті виконання службового обов’язку в зоні бойових дій;

4. Довідка від лікаря спортивної медицини про отримання допуску до занять спортом;

5. Паспорт та фотографія 3*4.

Види спорту, в яких ,бере участь Україна

Учасники відбору запрошуються спробувати свої сили у 6 адаптивних видах спорту, в яких братиме участь Україна на Іграх Нескорених 2020 у Гаазі: легка атлетика (біг, стрибки в довжину, штовхання ядра, легка атлетика на візках), плавання, стрільба з лука, веслування на тренажері, пауерліфинг та велосипедний спорт (в тому числі велосипедний спорт на візках). Наявність спортивного досвіду та спортивних досягнень не є обов’язковими для участі у Іграх Нескорених, тому до спортивних тестувань запрошуються навіть ті учасники, які ніколи до цього не займались спортом.

Спортивні тестування та Національні Ігри Нескорених в Україні

Як і в попередні роки, відбір складається з трьох ключових етапів — онлайн-реєстрації, проходження спортивних тестувань у Львові, Одесі або Києві, та участі в Національних Іграх Нескорених в Києві. 

Спортивні тестування не є змаганням, а дають учасниками можливість спробувати себе в основних дисциплінах Ігор Нескорених під наглядом тренерів та лікарів, після чого обрати найкращий для себе. 

Спортивне тестування у Львові — 13 липня. Кінцевий термір реєстрації — до 6 липня включно.

Спортивне тестування в Одесі — 20 липня. Кінцевий термір реєстрації —  13 липня включно.

Спортивне тестування в Києві — 27 липня. Кінцевий термір реєстрації — 20 липня включно.

Кожен з учасників відбору може взяти участь в спортивному тестуванні в будь-якому місті, незалежно від місця проживання, однак потрібно враховувати, що кінцеві даті реєстрації по кожному з міст різні.  Наприклад, учасник зі Львова, що зареєструється 7 липня, не зможе тестуватись у Львові, однак матиме змогу приїхати на випробування до Одеси або Києва.

Національні Ігри Нескорених пройдуть в Києві 8 вересня. Учасники допускаються за умови проходження спортивних тестувань в одному з міст та наявності усіх необхідних документів, що засвідчують бойову досвід та набуті травми під час виконання службового обов’язку в зоні бойових дій.

Критерії відбору

Цього року організаційний комітет Ігор Нескорених в Україні суттєво переглянув критерії відбору до національної команди відповідно до рекомендацій Фундації Ігор Нескорених, знизивши вагу спортивних результатів до 10% та надавши пріоритет потенційному ефекту від участі в Іграх на реабілітацію (фізичне та психологічне відновлення) учасника. Вага цього критерія тепер 40%. Інші два критерії, які враховуватиме відбіркова комісія — це ставлення до цінностей Ігор Нескорених, інших учасників (25%) та спортивна етика учасника (25%). 

Зважаючи на досвід попередніх років, відбір передбачатиме більше залучення ветеранської спільноти та ветеранських організацій, в тому числі представників добровольчих формувань, до перевірки відомостей, які учасники вказують в своїх анкетах та документах. Відбір також включатиме особисті співбесіди та проходження медичної комісії.

Засідання відбіркової комісії відбуватиметься протягом місяця після завершення Національних Ігор Нескорених. Оголошення складу збірної заплановано на 17 жовтня.

Про Ігри Нескорених

Ігри Нескорених, засновані Його Високістю Герцогом Сассекським в 2014 році — це найбільші в світі міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки. Кожні Ігри об’єднують сотні бійців та їхніх родин, стають майданчиком для взаємної підтримки та обміну досвідом, свідченням незламності духу захисників для тисяч глядачів, що спостерігають за їхніми змаганнями з трибун. Україна долучилась до Ігор Нескорених в 2017 році, дебютувавши на змаганнях в Торонто, а вже у травні наступного року візьме участь у своїх третіх Іграх — Іграх Нескорених 2020 у Гаазі. 

За час існування в Україні проект розширив спортивні дисципліни, доступні для ветеранів, сприяв запуску державної системи спортивної реабілітації поранених військовослужбовців та ветеранів, змінив життя сотень ветеранів та їхніх родин, а також мобілізував суспільство на підтримку українських бійців на шляху до повернення до мирного життя після війни.

Слідкуйте за перебігом відбору та головними подіями проекту в соціальних мережах: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube

Збірна — вдома: Як у Києві зустрічали команду, що повернулася з Ігор Нескорених

Сьогодні, 29 жовтня, в Міжнародному аеропорту Бориспіль відбулася урочиста зустріч Національної збірної України, яка повернулася з міжнародних змагань Ігри Нескорених 2018 з Австралії.

З 20 по 27 жовтня 15 українських ветеранів та військовослужбовців, які зазнали поранень під час бойових дій на Донбасі, виборювали перемоги у масштабних міжнародних змаганнях в австралійському Сіднеї

Привітати команду прийшли рідні, вболівальники та військовий оркестр.

«Із Сіднея на рідну землю прибула національна збірна команда. До цих змагань наші спортсмени готувалися досить довго і в результаті вдало виступили в Австралії. На цьому проект не закінчується. Ми поширюємо його по всій території України», — зазначив начальник Управління фізичної культури та спорту Міністерства оборони України полковник Юрій Фіногенов.

Ігри Нескорених у Сіднеї стали другими змаганнями, в яких брала участь команда з України. Минулого року 15 українських ветеранів змагалися на своїх перших Іграх в Торонто, де завоювали 14 медалей у шести видах спорту, вісім з яких — золоті нагороди.

У медальному заліку Україна посіла п’яте місце. За співвідношенням кількості учасників та нагород українська команда має найвищий показник.

«Цього року 15 учасників української команди показали ще кращий результат. Загалом, наша команда виборола 20 медалей — 7 золотих, 10 срібних та 3 бронзових. Якщо порівняти з іншими країнами, де були понад 70 учасників, то коефіцієнт у нас найвищий», — наголосив капітан української збірної «Ігор Нескорених» Сергій Ільницький.

За його словами наступні Ігри Нескорених відбудуться в Голландії у 2020 році.

«Склад української національної збірної буде змінено на 100 відсотків, оскільки формат передбачає повне оновлення команд, аби залучити до змагань максимальну кількість ветеранів», — зазначив капітан української збірної Ігор Нескорених.

До уваги ЗМІ: 29 жовтня в Борисполі відбудеться урочиста зустріч збірної України Ігор Нескорених

Цього понеділка до Києва повертаються 15 ветеранів та військовослужбовців, які представляли Україну на Іграх Нескорених 2018 в австралійському Сіднеї. Урочиста зустріч національної команди відбудеться о 14:00 в зоні прильоту аеропорту Бориспіль. Рейс — EK2353.

Українська команда повертається з Сіднею після семи насичених днів змагань, які тривали з 20 по 27 жовтня. У дев’яти спортивних дисциплінах нашій збірній вдалося вибороти 20 медалей, 7 з них — золоті. Це — найкращий результат за два роки виступів України на Іграх Нескорених.

Під час урочистої зустрічі ви матимете змогу поспілкуватися з учасниками збірної, тренерським складом, представниками офіційної делегації, а також організаційного комітету Ігор Нескорених в Україні.

З питань акредитації звертайтесь, будь ласка, за телефоном +38 (063) 203-12-95 або на пошту i.nechaev@stratcomua.org. Контактна особа — Ілля Нечаєв.

Додому з рекордом — українська збірна завершує виступ на Іграх Нескорених з двадцятьма медалями

26 жовтня збірна України провела свій фінальний день змагань на Іграх Нескорених 2018 в Сіднеї. Всього українським ветеранам та військовослужбовцям вдалося вибороти 20 медалей в дев’яти видах спорту та перевершити досягнення збірної України на минулорічних Іграх в Торонто, де наша команда завоювала 14 медалей.

Завершальні два дні змагань видалися вкрай продуктивними для національної команди. Вчора, 25 жовтня, чергове срібло для збірної приніс Юрій Дмитренко в метанні диску, закинувши снаряд на 36,65 м. Вже наступного дня, 26 жовтня, команда показала високі результаті в легкій атлетиці та стрільбі з лука:

Василь Омельченко фінішував першим в забігу на 400 метрів в категорії IT7, а також отримав срібло в стрибках в довжину в категорії IJ5 з результатом 5,43 м. Інший учасник забігу на 400 м від України, Віктор Шинкарук, фінішував п’ятим.

Богдан Оксентюк показав найкращий результат цьогорічних Ігор Нескорених в бігу на 1500 м в категорії IT7 та додав до командної колекції ще одне золото. Олександр Бєлобоков здобув срібло у штовханні ядра в категорії IF4. Друге українське срібло в цій же дисципліні — у Юрія Дмитренка. У Олександра Чалапчія — п’яте місце в бігу на візках, однак перше — в історії збірної України. Саме Олександр став першим українським учасником, який змагався в цій дисципліні.

Майа Москвич стала найвправнішим лучником Ігор серед жінок-новачків Ігор Нескорених та забрала заслужене золото. Свою другу золоту медаль вона ділить з Сергієм Шимчаком та Андрієм Усачем, разом з якими стала кращою в стрільбу з лука у командному заліку. Влучно стріляє й Олександр Зозуляк. В нього — друге місце та десяте срібло для України.

Медалісти збірної України на Іграх Нескорених 2018

Всього за шість днів виступів Україна виборола 20 медалей — 7 золотих, 10 срібних та 3 бронзові.

Золото:

Сергій Ільницький, капітан збірної — веслування на тренажерах, категорія IR6, однохвилинний спринт

Майя Москвич, Сергій Шимчак, Андрій Усач — стрільба з лука, командні змагання серед новачків

Александр Белобоков — веслування на тренажерах, категорія IR3 (однохвилинний спринт)

Олександр Гавриленко — пауерліфтинг, змагання в середній вазі, категорія IP5

Майя Москвич — стрільба з лука, змагання серед жінок-новачків

Богдан Оксентюк — легка атлетика, біг на 1500 м, категорія IT7

Василь Омельченко — легка атлетика, біг на 400 м, категорія  IT7

Срібло:

Олександр Бєлобоков — штовхання ядра, категорія IF4

Юрій Дмитренко — легка атлетика, метання диска, категорія IF1 / легка атлетика, штовхання ядра, категорія IF1

Олександр Зозуляк — стрільба з лука, змагання серед чоловіків-новачків

Володимир Король —плавання, 100 м вільним стилем, категорія ISD / плавання, 50 м на спині, категорія ISD

Богдан Оксентюк — плавання, 50 м вільним стилем, категорія ISD

Євген Олексенко — пауерліфтинг, змагання у важкій вазі, категорія IP6

Василь Омельченко — легка атлетика, стрибки у довжину, категорія IJ5

Шинкарук Віктор — плавання, 50 м брасом, категорія ISD

Бронза:

Володимир Король — плавання, 50 м вільним стилем, категорія ISD

Богдан Оксентюк — плавання, 100 м вільним стилем, категорія ISD

Денис Фіщук — велоспорт, заїзд на час, категорія IRB3

Вітаємо всіх українських учасників Ігор Нескорених 2018 з видатними результатами, ви — гордість України та приклад для всіх українців! До зустрічі вдома!

Ані дня без медалей — підсумки 23 і 24 жовтня для збірної України

Національна збірна продовжує змагатися за призи Ігор Нескорених 2018 в олімпійському містечку Сіднея. Протягом третього та четвертого дня на Іграх розігрувалися медалі в плаванні та пауерліфтингу. Українці — серед переможців в обох дисциплінах.

 

23 жовтня

Третій день змагань для України запам’ятається золотом, яке для команди виборов Олександр Гавриленко в змаганнях з жиму лежачі в середній вазі. Олександр тричі виходив на поміст та щоразу показував найкращий результат в своїй групі. Перемогу поліцейському з Чернігова принесли фінальні 177 кг — рекорд Ігор Нескорених в його ваговій категорії!

24 жовтня

На землі та на воді — цього дня українські нескорені відзначились водночас в плаванні та пауерліфтингу.

День почався важливим сріблом для України в пауерліфтингу. Євген Олексенко успішно реалізував всі три спроби та показав фінальний результат у 205 кг при власній вазі 134 кг. Першим в змаганні став британець Тай Мартин, який обійшов Євгена лише на 1 кг в останній спробі.

За нагороди в фінальній частині змагань з плавання боролися одразу п’ять українців, які успішно пройшли кваліфікацію за день до цього. В підсумку Україна має шість медалей з плавання. На 100-метрівці вільним стилем в категорії ISD срібло здобув Володимир Корольбронзу — Богдан Оксентюк.  Вони також розділили другу та третю сходинку в 50-метрівці: Богдан — срібний призер, Володимир — бронзовий.  Ще одне срібло Володимира Король забрав у запливі на 50 метрів на спині. Вдало на 50 метрах брасом виступив Віктор Шинкарук — в нього срібло (він також брав участь в 100-метрівці, де фінішував п’ятим). За крок до медалей в цій самій категорій зупинився Володимир Король — в нього четверте місце. В естафеті 4х50 метрів вільним стилем українська команда в складі Богдана ОксентюкаВолодимира КороляОлександра Зозуляка та Юрія Дмитренко зайняла шосте місце.

Вітаємо збірну з відмінними результатами та бажаємо вдалих виступів учасникам, що лише готуються до змагань!

Слідкуйте за виступами збірної на офіційній сторінці у Фейсбуці та дивіться найкращі фото з Автралії на Флікері.

Три медалі за два дні — українська збірна успішно починає Ігри Нескорених

В Сіднеї завершився другий змагальний день Ігор Нескорених 2018 року. Збірна України йде на відпочинок перед новими стартами з трьома медалями — двома золотими та однією бронзою.

Першу медаль для національної команди виборов 21 жовтня Денис Фіщук. У велосипедній гонці на час в категорії IRB3 він обійшов 48 учасників та зайняв третє місце. Денис показав час 2:53.82, поступившись 14 секунд британцю Андрю Вайту, який став першим.

Цього ж дня в кільцевій гонці на ручних велосипедах змагався Олександр Чалапчій, де зайняв шосту сходинку з 15 учасників. З результатом 33:35.00 Олександр міг зайняти друге місце, однак через зіткнення з перешкодою йому нарахували штрафне коло, яке посунуло його з п’єдесталу. Також трохи не вистачило для перемоги Сергію Шимчаку, який став четвертим в заїзді на час. Третім учасником збірної, який брав участь у велоперегонах, став Олександр Зозуляк. У гонці на час в категорії IRB2 він зайняв 13-те місце.

По-справжньому переможним для збірної видався другий день змагань 22 жовтня. Цього дня у змаганнях з веслування на тренажерах відзначились два українця — капітан збірної України Сергій Ільницький виборов золото у категорії IR6, а Олександр Бєлобоков — у категорії IR3.

Лише за крок до медалей у веслуванні зупинився Юрій Дмитренко, який посів четверту сходинку в категорії IR5.

Вітаємо наших воїнів з успішним початком виступів на міжнародних змаганнях та бажаємо успіху в наступні дні!

Слідкуйте за виступами збірної на офіційній сторінці у Фейсбуці та дивіться найкращі фото з Автралії на Флікері.

Ігри Нескорених в Сіднеї відкрито!

Сьогодні ввечері за австралійським часом в Сіднейській опері відбулася офіційна церемонія відкриття  Ігор нескорених. Вісімнадцять країн-учасниць, їх друзі та родини, тренери, члени офіційних делегацій, зібрались аби разом дати старт четвертим Іграм нескорених. Навіть стихія, що розігралася як раз напередодні, не стала на заваді теплій та святковій атмосфері Свята Нескорених.

 

І, як сказав патрон змагань принц Гаррі:

«Ви — нескорене покоління. Будьте натхненні, розважтеся і дозвольте на прикладі служби та рішучості, яку ви побачите, змінити щось велике чи маленьке у своєму власному житті. Австралійцям: ваша відповідальність — переконатись, що ваші діти знають, наскільки насправді є дивовижними є ці хлопці та дівчата».

Український прапор урочисто виніс капітан збірної Сергій Ільницький. Юрій Писарчук, учасник збірної Ігор Нескорених минулого року та Валерія Усач, донька учасника Ігор Нескорених 2018 Андрія Усача, несли знак «Україна». 

Добровольці в збірній України на Іграх Нескорених — Заява організаційного комітету

Друзі, останнім часом в мережі розпочалась дискусія щодо залучення до Ігор Нескорених учасників добровольчих формувань та включення до складу збірної добровольців, що не мають посвідчення УБД. Звучать думки, що участь добровольців без посвідчення УБД порушує умови відбору, затверджені міжнародним організаційним комітетом, а також про те, що такі учасники збірної мають бути виключені з її складу. Пояснюємо, чому ці заяви є безпідставними.

Українська збірна має важливу відмінність від команд інших країн, що беруть участь в Іграх Нескорених: до неї можуть входити представники не лише збройних сил, а й інших складових сил безпеки і оборони, в тому числі бійці добровольчих формувань. Це правило ще в 2016 році ми погодили з Фундацією Ігор Нескорених.

Аргументація очевидна — разом з військовослужбовцями Збройних сил України в боях на Сході країни брали і продовжують брати  участь бійці Нацгвардії, підрозділів СБУ, Державної прикордонної служби тощо, а добровольчі формування взагалі були форпостом української оборони на початку російської агресії.

Головний критерій відбору до команди залишився незмінним — це наявність поранення, травми або захворювання, які стали наслідком виконання службових обов’язків в зоні бойових дій. Під час відбору до збірної України кандидати мали надати документи, які б засвідчували  їхню відповідність цьому критерію, в тому числі посвідчення УБД або інваліда війни, а також інші супутні документи.

Бійцям добровольчих формувань без посвідчення УБД ми пропонували надати інші документи та свідчення очевидців, які б підтвердили, що вони дійсно брали участь в бойових діях, а їхнє поранення, травма чи захворювання стали наслідком виконання завдань в зоні АТО. Ці документи та свідчення перевірялись організаційним комітетом, і у разі виникнення сумнівів кандидати виключалися зі списків претендентів.

Правильність такого підходу засвідчує той факт, що серед учасників національних змагань було не менше 15%  добровольців. Добровольці без посвідчення УБД також увійшли до складу минулорічної та цьогорічної команд.

Однак, зараз ми маємо ситуацію, коли двома учасниками Національних Ігор Нескорених 2018 року, що не були відібрані до збірної, ставиться під сумнів можливість участі у збірній добровольців. Зокрема, організаційний комітет отримав ультиматум виключити Олександра Бєлобокова з команди на підставі того, що він не має посвідчення УБД або інших документів, які б давали йому право брати участь в змаганнях. Основою для публічних заяв є сумніви у достовірності документів від УДА та згадка про те, що Олександр мав сторінку у соціальній мережі ВКонтакті.

З приводу цього організаційний комітет має заявити наступне:

Олександ Бєлобоков як доброволець брав участь у визвольній боротьбі за Маріуполь в 2014 році та отримав поранення обох рук, виконуючі бойові завдання в секторі «М» зони АТО. Це підтверджують надані організаційному комітету документи Української добровольчої армії (УДА) за підписом начальника 8-го окремого батальйону УДА та начальника штабу УДА, свідчення військовослужбовців 72 ОМБр, добровольців, бойових побратимів Олександра, волонтерів Самооборони Маріуполя, а також інших учасників бойових дій.

Щодо сторінки у ВКонтакті — у 2014 році, як пояснив Олександр та інші учасники АТО, ведення сторінок ВКонтакті було звичною практикою і вимушеним заходом безпеки для бійців, які перетинали блокпости ДНР та ЛНР.

Водночас, організаційний комітет звернувся до ветеранів, що мають питання до відповідності Олександра, з пропозицією надати свідчення або документи, які б говорили про інше. На даний момент від авторів ультиматуму ми не отримали жодної інформації, документів, чи свідчень, які б ставили під сумнів участь Олександра Бєлобокова в АТО.

Додатково, ситуація, що виникла щодо участі Олександра у збірній, була обговорена з іншими членами команди.  Розглянувши всі надані документи та свідчення, вони одностайно підтримали право Олександра Бєлобокова на місце в збірній і висловили йому довіру. Для нас підтримка ветеранів збірної є важливим фактором. Їхнє рішення відповідає і нашій позицій.

Як організаційний комітет Ігор Нескорених, ми не є структурою, яка надає довідки про участь у бойових діях — це завдання відповідних військових та добровольчих формувань. Ми отримуємо ці документи та перевіряємо доступними нам способами задля збереження об’єктивності та справедливості. Ми також зберігаємо персональні дані учасників конфіденційними і не маємо право на їх поширення — це особисті дані, в яких міститься багато специфічних даних про службу та здоров’я учасників, тому поширення такої інформації може їм зашкодити. Це також напряму заборонено законом.

Ми хочемо подякувати тим, хто підтримує наше рішення долучити добровольців до руху Нескорених. Ми не можемо виправити неоднозначну ситуацію, яка зараз існує з визнанням офіційного статусу добровольців, але не можемо не визнавати внесок, який учасники добровольчих формувань зробили в безпеку нашої країни. Вони були серед перших, хто зі зброєю став на оборону України. Як і інші воїни, що втратили здоров’я, захищаючи громадян своєї Батьківщини, вони заслуговують на те, щоб представляти Україну на Іграх Нескорених.

З повагою,

Організаційний комітет Ігор Нескорених в Україні

Збірна України виступила перед австралійськими парламентарями

Сьогодні на запрошення Люка Фоулі, австралійського політика, лідера опозиції в парламенті Нового Південного Уельсу та парламентського лідера відділення лейбористської партії Нового Південного Уельсу, українська збірна мала честь побувати та виступити в австралійському парламенті.

Сергій Ільницький (капітан збірної Ігор нескорених 2018):

«Хочу нагадати всім нам, що в нашій країні продовжується війна, кожного дня, навіть в цю хвилину, ми втрачаємо наших солдат. У нас дуже сильна команда, яка складається з п’ятнадцяти учасників: чотирнадцять чоловіків та одна жінка».

Майя Москвич (учасниця збірної Ігор нескорених 2018):

«Перебуваючи за кордоном, розумієш, що війна між Україною та Росією — це не війна за територію. Це війна між двома націями за виживання, яка відбувається не тільки на фронті та в Україні, але й у всьому світі між всіма українцями та всіма  росіянами та їх прибічниками та агентами. Це війна добра і зла, та я вірю що ми переможемо. Зі зброєю чи без нею, в душі всі українці є воїнами і готові боротися за свою свободу. Добро перемагає і правда перемагає. Слава Україні!»

Анатолій Петренко (генерал-лейтенант, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції, генерал-лейтенант Збройних сил України):

«Потрібно зосередити зусилля всіх в Україні та в світі для того, щоб ми рухалися на шляху реформ і досягали визначеної мети, якою є євроатлантична інтеграція. Дякую всім, хто сьогодні зібрався на таку почесну церемонію привітання української команди. Впевнений, що ви будете вболівати, і через приклад кожного члена команди ми будемо посилати переконливий сигнал всім: підтримка України залишається завісою непохитною в усьому світі, і перемога буде за нами. Glory to Ukraine!»

 

Зустріч збірної України та української громади в Австралії

Сьогодні вранці нашу збірну приймала українська громада Австралії. Тепла і така довгоочікувана зустріч чекала на наших Нескорених в Українському народному домі в передмісті Сіднея Лідкомбі. Для учасників збірної, їхніх родин та друзів підготували подарунки на згадку та культурну програму, яка чекала на гостей після офіційної частини заходу. Поспілкуватися з нашими нескореними з’їхалися українці не тільки з Сіднею, а також з міст Аделаїди та Мельбурну.

Стефан Романів, голова Союзу українських організацій Австралії,, розповів про підтримку України з боку діаспори Австралії):

«В ході російської війни проти України та після анексії Криму ми продовжуємо закликати австралійський уряд стати поруч України в боротьбі проти Росії. Ми намагаємось допомогти Україні на шляху в розвитку Європи та в розвитку національної держави. Ви наші дорогі гості на австралійській землі є прикладом Ви своїм життям та здоров’ям виявили безмежну любов до України. Приїхавши до австралійської української родини , ви зустрінете наші обійми, нашу любов і нашу пошану в вдячність. Ми хочемо, щоби ви відчули, що ви приїхали до своїх рідних. Ми запланували програму для вас, що ви мали незабутній час, про який сподіваємось будемо згадувати роками. На змаганнях у синьо-жовтих кольорах, ви будете презентувати Україну. Віримо в те, що наша підтримка та вболівання додасть вам сили».

Сергій Ільницький, капітан збірної Ігор Нескорених 2018:

«В ХХІ столітті європейська держава, яка обрала курс європейської інтеграції та  вступу до НАТО, на своїй території отримала агресію. Від тої країни, яка була гарантом безпеки нашої країни: це Росія та російські інтереси. Це світове зло від якого постраждали і жителі Австралії. Ми всі пам’ятаємо рейс  MH17, коли загинули і австралійці у тому числі. Додам про хороше. Наша команда приїхала перемагати. Хоча, звісно, основний принцип цих Ігор це не перемога. А в першу чергу доведення того, що люди які мають поранення та інвалідності мають такі ж права як інші. Ми побачили як до цих змагань відносяться ветерани інших країн. Для них це не змагання».

Оксана Горбач, координатор проекту Ігор Нескорених в Україні:

«Ми підготували для вас сюрприз, який був створений людьми, які долучилися до створення Ігор Нескорених в Україні. Ми вдячні вам за вашу підтримку, за те що ви для нас робите, за вашу підтримку. Ми хочемо подарувати вам прапор Ігор нескорених з підписами усіх учасників збірної, їх друзів та родин, членів офіційної делегації та робочої групи, яка працювала над Іграми Нескорених в Україні.

Генерал-лейтенант Анатолій Петренко, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції передав привітання від Міністерство оборони України та Міністра Оборони: «Для кожного члена збірної і для мене особисто велика честь бути сьогодні тут. Передаю вітання від Міністра оборони особисто. Бажаю гарного часу та гарних змагань. Слава Україні!»