INVICTUS GAMES THE HAGUE 2020   9-16 травня 2020 року   Гаага, Нідерланди

Підписання Меморандуму про співпрацю між оргкомітетом Ігор Нескорених в Україні та SportLife

У четвер, 30 січня, в інформаційному агентстві «УНІАН» пройде прес-конференція, присвячена підписанню Меморандуму про співпрацю між організаційним комітетом Ігор Нескорених в Україні та групою компаній «SportLife».

Початок події — 10:00

Адреса: УНІАН, вул. Хрещатик 4.

Спікери прес-конференції

- Оксана Коляда — Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України;

- Оксана Горбач — представник БО «СтратКом УА»;

- Ірина Турчак — заступник голови БО МБФ «Повернись живим»;

- Маргарита Годун — віце-президент по сервісу, група компаній «SportLife».

- Ігор Безкаравайний — учасник національної збірної Ігор Нескорених.

Чому це важливо

Документ, який буде підписано 30 січня, стане успішним прикладом співпраці державного та приватного сектору, зосередженим на позитивних соціальних перетвореннях.

Відповідно до положень документу, сторони об’єднуватимуть зусилля для популяризації спортивної реабілітації серед українських ветеранів та військовослужбовців, розвитку відповідної інфраструктури та створення безбар’єрного середовища, яке відкриватиме можливості для занять адаптивними видами спорту українським воїнам з інвалідністю.

Крім цього, Меморандум передбачає, що учасники збірної України Ігор Нескорених цього та майбутніх років отримають вільний доступ до мережі сучасних спортивних закладів по всій Україні та зможуть ефективно тренуватись, не зважаючи на місце проживання.

Учасники Меморандуму вірять, що цей документ стане стимулом для утворення інших державно-приватних партнерств, направлених на підтримку українських військовослужбовців та ветеранів на шляху до фізичного відновлення, психологічної реабілітації, а також комфортної інтеграції у мирне життя.

Акредитація обов’язкова

Для отримання акредитації ЗМІ повинні надати ПІБ, посаду, номер телефону та електронну пошту своїх представників. Прохід на локацію буде дозволено за умови пред’явлення посвідчення журналіста. Кінцевий термін акредитації — 17:00, 29 січня.

З питань акредитації звертайтесь до Оксани Пашкевич за номером телефону +38 063 888-11-41 або на o.pashkevych@stratcomua.org.
_________________________________________________________________
Про Ігри Нескорених
Ігри Нескорених (Invictus Games) — міжнародні спортивні змагання для військових та ветеранів (чоловіків та жінок), що були поранені, травмовані або захворіли, виконуючі свої службові обов’язки. Засновник Ігор — герцог Сассекський принц Гаррі. Змагання — важлива, але на головна складова Ігор. Змагання відбулись вже чотири рази в різних кранах світу. В 2020 році п’яті Ігри Нескорених відбудуться 9–16 травня в нідерландському місті Гаага. Україну було офіційно запрошено взяти участь в Іграх у 2016 році. Першими Іграми для української збірної стали Ігри Нескорених 2017 року в Торонто. В 2018 році Україна успішно виступила в Сіднеї, а зараз наша команда готується до Ігор 2020 року, змагатиметься з більше ніж 500 учасниками з 15 країн світу. До організаційного комітету Ігор Нескорених в Україні цього року входять Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Центр стратегічних комунікацій «Стратком Україна» та БО «Повернись живим».

В Конча-Заспі розпочався перший тренувальний табір збірної України Ігор Нескорених 2020

Старт табору дали 21 листопада під час урочистої церемонії відкриття в Олімпійському навчально-спортивному центрі «Конча-Заспа» за участі української команди, тренерів, представників організаційного комітету, а також державних органів та організацій, що входять до робочої групи проекту.

Разом з представниками української сторони, тренерів та учасників з початком табору також привітав пан Пітер фан Фліт, заступник Посла Королівства Нідерландів в Україні. В своєму виступі він зазначив, що як представник Нідерландів та житель Гааги, він пишається, що його рідне місто прийматиме команду України, та побажав збірній успішного старту тренувань.

Перші підготовчі збори — початок етапу активної підготовки збірної до Іграх Нескорених 2020, що відбудуться 9-16 травня в Гаазі.

За тиждень табору члени команди проведуть низку занять за обраними видами спорту, а також відвідуватимуть уроки англійської та працюватимуть з психологом. Разом з тим учасники збірної пройдуть повторну категоризацію представниками міжнародної Фундації Ігор Нескорених.

Після закриття табору, яке відбудеться 27 листопада, кожен з учасників збірної розпочне індивідуальну підготовку за місцем проживання, спираючись на розроблений тренерами індивідуальний план. Впродовж наступних кількох місяців українська команда збереться на спільні тренування щонайменше двічі.

Підготовкою збірної цього року опікується організаційний комітет в складі Міністерства у справах ветеранів, ТОТ та ВПО, Благодійного фонду «Повернись живим» та Центру стратегічних комунікацій «Стратком Україна» за сприяння робочої групи та партнерів проекту в складі Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України, Агенції з постачання НАТО та Crown Agents.

В збірну України цього року ввійшло 20 учасників, яких обирали за підсумками кількох етапів відбору та Національних Ігор Нескорених. В 2019 році національну команду обирали за оновленими критеріями, переданими Фундацією Ігор Нескорених всім країнам-учасницям змагань.

Збірну України 2020 обрано!

Новий склад національної команди було оприлюднено 17 жовтня під час підсумкової прес-конференції відбіркової комісії в Києві. Запис прес-конференції можна переглянути за посиланням. Учасниками оновленої збірної стали 20 українських ветеранів та військовослужбовців. В травні 2020 року вони представлятимуть Україну на міжнародних Іграх Нескорених 2020 в Гаазі.

Цього року українську команду обирала спеціально створена комісія під головуванням Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, до складу якої увійшли представники Мінвету, ветеранських організацій, добровольчих формувань та громадянського суспільства.

Відбір відбувався відповідно до нових критеріїв, переданих Україні міжнародної Фундацією Ігор Нескорених, за підсумками кількох етапів відбору (спортивні тестування, Національні Ігри Нескорених), анкетування, розгляду поданих учасником документів, а також особистих інтерв’ю з психологом.

Рішення щодо кожного учасника збірної України приймалося виключно за умови одностайного схвалення всіма членами відбіркової комісії.

Склад збірної України на Іграх Нескорених 2020

Афанасьєв Дмитро — м. Львів, Національна гвардія України

Бадарак Андрій — м. Клевань (Рівненська область), Збройні Сили України (ветеран)

Безкаравайний Ігор — м. Київ, Збройні Сили України (ветеран)

Бобчинець Олексій — м. Одеса, Збройні Сили України

Галушка Ігор — м. Львів, Національна гвардія України (ветеран)

Герецун Іван — с. Іспас (Чернівецька область), Збройні Сили України (ветеран)

Єрмохін Максим — м. Старокостянтинів (Хмельницька область), Збройні Сили України

Калитюк Сергій — м. Львів, Збройні Сили України (ветеран)

Ковальський Павло — м. Луцьк (Волинська область), Збройні Сили України (ветеран)

Легкодух Віктор – м. Львів, Збройні сили України (ветеран)

Лепеха Іван — м. Рівне, Збройні Сили України (ветеран)

Лукашук Артем — м. Черкаси, Збройні Сили України (ветеран)

Мусяк Володимир — м. Теплодар (Одеська область), Українська добровольча армія (ветеран)

Наумов Сергій — м. Харків, Національна гвардія України (ветеран)

Паєвська Юлія — м. Київ, Збройні Сили України

Прядка Сергій — м. Черкаси, Збройні Сили України (ветеран)

Росул Рустам — м. Мукачево (Закарпатська область), Державна прикордонна служба України (ветеран)

Рудий Іван — м. Київ, Збройні Сили України (ветеран)

Сітдіков Родіон — м. Київ, Національна гвардія України (ветеран)

Стуженко Василь — м. Кривий Ріг (Дніпропетровська область), Збройні Сили України (ветеран)

Невдовзі в розділі Національна збірна з’явиться більше детальна інформація про збірну, а поки що ми вітаємо команду з обранням та бажаємо успішного старту підготовки.

Разом з тим дякуємо всім військовослужбовцям та ветеранам, які долучилися до цьогорічного відбору та закликаємо не залишати тренувань, адже рух Ігор Нескорених в Україні постійно зростає, а разом з ним зростатиме кількість спортивних заходів для учасників бойових дій.

Підписуйтесь на нашу сторінку у Фейсбуці, щоб слідкувати за перебігом підготовки команди та не пропустити жодних подій від Ігор Нескорених в Україні та наших друзів.

Анонс для ЗМІ: 17 жовтня буде оголошено збірну України Ігор Нескорених 2020

17 жовтня під час відкритої прес-конференції в Києві відбіркова комісія оприлюднить імена 20 військовослужбовців та ветеранів, які представлятимуть Україну на Іграх Нескорених 2020 в Гаазі.

Місце проведення: УКРІНФОРМ, 1 поверх, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Початок: 11:00

Спікери прес-конференції — члени відбіркової комісії:

Оксана Коляда (голова комісії) — Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України;

Ольга Семенова — консультант БФ “Повернись живим”

Вадим Троян — заступник голови Національної поліції України;

Анастасія Римар — співзасновниця ГО “Добровольці”;

Олександр Голопотелюк — представник Одещини в Раді ветеранів України при Міністерстві у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Сергій Конюшок — головний тренер Національної збірної України на Іграх Нескорених 2020.

Разом зі спікерам на прес-конференції будуть присутні й інші члени відбіркової комісії. Повний склад комісії можна переглянути на офіційному сайті Ігор Нескорених в Україні.

Окрім оголошення складу збірної, спікери докладно розкажуть про методологію та процедуру відбору, а також поділяться подальшим планом підготовки команди та дадуть відповіді на запитання ЗМІ.

Збірна 2020 року — вже третя з моменту першого виступу України на Іграх Нескорених 2017 в Торонто. Цього року склад збірної збільшили з 15 до 20 чоловік та обирали за новими критеріями, переданими українському організаційному комітету міжнародною Фундацією Ігор Нескорених.

Провідну роль в оновлених критеріях відіграє потенційний вплив Ігор на реабілітацію учасників та їхня мотивація, однак також враховується ставлення до спорту, спортивні результати та вміння бути командним гравцем. Перелік критеріїв та їхню вагу опубліковано на офіційному сайті.

Акредитація ЗМІ

Для акредитації ЗМІ повинні надати ПІБ, посаду, номер телефону та електронну пошту своїх представників. Кінцевий термін акредитації — 18:00 16 жовтня. Із питань акредитації звертайтеся до Оксани Пашкевич за номером 063 888 11-41 або на o.pashkevych@stratcomua.org

Найбільш відвідувані та дружні за всі роки — В Києві завершились Національні змагання «Ігри Нескорених»

14 вересня Київ вже втретє приймав фінальний етап відбору до збірної України на міжнародні Ігри Нескорених, або Invictus Games, і вперше в новому форматі. 

Цього року на змаганнях не розігрували медалі за перші-треті місця — переможцями стали всі без виключення учасники. Втім, змагальний дух українських ветеранів та військовослужбовців це не похитнуло.

Цього року Національні змагання «Ігри Нескорених» приймав стадіон «Піонер». Окрім плавання, що проходило в басейні ЦСК ЗС України, тут відбувались змагання з усіх видів спорту, а також було облаштовано спеціальну спортивно-розважальну зону для глядачів. Організаторам змагань пощастило і вдалось перекрити для велоперегонів вулицю Туполєва, на якій знаходиться стадіон, а отже учасникам велоперегонів не доводилося їхати на іншу локацію як минулого року.

Офіційний старт змаганням дав Президент України. Під час виступу перед гостями та учасниками Володимир Зеленський анонсував новий законопроект щодо статусу учасників бойових дій, який вже найближчим часом підготує Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Спортивна частина Ігор стартувала ще до офіційного відкриття — першими до змагань стали лучники. Вони ж були єдиними, кому довелось боротися з негодою. Суботній ранок зустрів гостей та учасників прохолодою та дощем, однак вже за годину їм на заміну прийшло тепло, а пізніше й сонце.

Цього року на Іграх змагались 218 українських ветеранів та військовослужбовців — більше, ніж в усі попередні роки. Водночас з кількістю учасників зросла й кількість спортивних дисциплін. Окрім вже знайомих учасникам бігу, стрибків в довжину, штовхання ядра, веслування на тренажері, велоспорту на шосе, пауерліфтингу, плавання та стрільби з лука, до замань додались ще два види спорту — біг на візках та перегони на велосипедах з ручним керуванням.

Волейбол сидячи не увійшов до числа видів спорту, в яких змагатиметься Українська збірна на Іграх Нескорених 2020, однак це не завадило стати волейбольному майданчику одним з найбільш популярних місць змагань. Після відкриття о 15:00 ігри тут не спинялися ні на хвилину, а о 16:00 відбувся дружній матч між українськими ветеранами та військовослужбовцями міжнародної операції UNIFIER.

Змагання тривали цілий день, але нудьгувати ані учасникам, ані їхнім рідним, друзям та вболівальником не доводилось. На стадіоні «Піонер» було облаштовано велику територію для відпочинку з музикою, фудкортом, дитячими та спортивними майданчиками. Крім цього, на території стадіону працювали спеціально підготовлені собаки-терапевти, поспілкуватись з якими могли всі учасники заходу.

О 18:00 на головній сцені змагань відбулась велика церемонія нагородження учасників, яку відкрив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Зважаючи на нові стандарти відбору до збірної, які зменшили вагу спортивних досягнень та зосередились на реабілітаційному впливі Ігор, володарями медалей стали всі учасники Національних змагань.

Нагадаємо, що засідання відбіркової комісії, яка обиратиме збірну, триватиме до 16 жовтня, а склад команди буде оголошено 17 жовтня. Повний список членів комісії вже опубліковано на нашому сайті.

Після офіційного закриття змагань на учасників та їхніх близьких очікувала дружня вечірка з традиційною піцою від Pizza Veterano та живим виступом групи Тарута.

Дивіться, як це було, в добірках фото та відео на нашій сторінці у Фейсбуці.

Дякуємо всім учасникам, їхнім близьким, гостям, а також партнерам заходу за неймовірно дружнє свято спорту та волі до життя. Нескорені — разом!

Відбіркова комісія на Ігри Нескорених 2020

Під час Національних змагань «Ігри Нескорених» 2019 було оголошено склад відбіркової комісії, котра прийматиме рішення щодо складу національної збірної на Іграх Нескорених 2020 у Гаазі.

До відбіркової комісії війшли:

Оксана Коляда — Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Голова відбіркової комісії

Валерій Залужний — перший заступник начальника Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України, заступник голови комісії

Вадим Троян — заступник голови Національної поліції України

Андрій Кіх — начальник Всеукраїнського військово-медичного клінічного центру професійної патології особового складу Збройних Сил України

Ірина Турчак — заступниця засновника міжнародного благодійного фонду «Повернись живим», секретарка відбіркової комісії

Анастасія Римар співзасновниця ГО «Добровольці»

Олександр Голопотелюк — представник від Одеської області в Раді ветеранів при Міністерстві ветеранів

Євген Даценко — представник Громадської ради при Міністерстві ветеранів

Тарас Шпук — представник від Івано-Франківської області в Раді ветеранів при Міністерстві ветеранів

Ольга Семенова — психолог міжнародного благодійного фонду «Повернись живим»

Сергій Конюшок — президент Федерації стронгмену України

Засідання відбіркової комісії відбуватимуться з 16 вересня по 16 жовтня. Оголошення збірної України на Іграх Нескорених 2020 у Гаазі заплановано на 17 жовтня 2019 року.

Протоколи Національних змагань «Ігри Нескорених» 2019 року

З протоколами змагань з легкої атлетики (біг 100 м, 400 м, 1500 м, стрибки в довжину, штовхання ядра), плавання (50 м брасом, 50 м вільним стилем, 50 м на спині), веслуванням на тренажері (1 хв, 4 хв), пауерліфтингу, велоспорту на шосе та стрільбі з лука можна ознайомитись за посиланням.

АНОНС для ЗМІ: 14 вересня в Києві пройдуть Національні змагання «Ігри Нескорених»

В суботу, 14 вересня, на київському стадіоні «Піонер» відбудуться Національні змагання «Ігри Нескорених» — фінальна частина відбору збірної України на міжнародні Invictus Games 2020 в Гаазі.

Участь в змаганнях візьмуть понад 200 учасників — українських ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, захворіли або були травмовані, виконуючи свої службові обов’язки в зоні бойових дій.

Незважаючи на спортивну складову, національні змагання — в першу чергу соціальний захід для українських поранених бійців, їхніх сімей та друзів, можливість провести час в колі побратимів та однодумців. Це також свято сили духу та взаємної підтримки, яке відкрите для всіх українців.

Протягом дня для гостей події на стадіоні діятиме кілька спортивно-розважальних майданчиків та фудкорт, а для малечі передбачена спеціально обладнана дитяча зона з підготовленими нянями та аніматорами. Програма розваг спланована таким чином, щоб і учасникам, і гостям змагань комфортно було перебувати на Іграх увесь день.

Більшість подій Ігор пройде на стадіоні «Піонер» (вул. Туполєва 22д) — саме тут відбудуться церемонії відкриття та закриття, а також змагання з чотирьох видів спорту. Змагання з плавання відбудуться на території басейну ЦСК ЗС України, а для велоперегонів перекриють частину вулиці Туполєва, на якій знаходиться стадіон.

Розклад Національних змагань «Ігри Нескорених»

Церемонія відкриття — 9:00, стадіон «Піонер», вул. Туполєва 22д

Спортивна частина — 10:00–16:00 на трьох локаціях:

Стадіон «Піонер», вул. Туполєва 22д: легка атлетика (біг, стрибки в довжину, штовхання ядра, біг на візках), стрільба з лука, пауерліфтинг, веслування на тренажерах

Басейн ЦСК ЗСУ: плавання

Відрізок вул. Туполєва 3-12 (біля виїзду з стадіону «Піонер»): велоспорт на шосе (заїзди на спортивних та лежачих велосипедах).

Церемонія нагородження учасників — 18:00, стадіон «Піонер»

Програма для гостей події, членів родин та друзів ветеранів (стадіон «Піонер»)

10:00–14:00 — робота собак-терапевтів «Друг героя», тренованих допомагати учасникам бойових дій боротися із пост-травматичним стресовим розладом (ПТСР) та іншими непомітними та помітними травмами, які були нанесені внаслідок військових операцій.

10:00–17:00 — робота дитячого майданчика для дітей учасників змагань та відвідувачів

11:30–12:30 — дог-шоу від «Німбус» для дітей та відвідувачів

13:30–15:00 — спортивні майстер-класи та конкурси від Інтератлетики

15:00–16:00 — відкритий майданчик для волейболу сидячи

16:00–17:00 — дружній матч з волейболу сидячи між українськими ветеранами та канадськими військовими операції UNIFIER

17:00–18:00 — гутірка з українськими ветеранами та канадськими військовими операції UNIFIER

19:30–21:00 — дружня вечірка на честь завершення змагань

Акредитація

Акредитація ЗМІ є обов’язковою для допуску на змагання. Для акредитації ЗМІ повинні надати ПІБ, посаду, номер телефону та електронну пошту. Прохід на локацію буде дозволено за умови пред’явлення посвідчення журналіста. Кінцевий термін акредитації — 18:00 13 вересня. З питань акредитації звертайтесь до Оксани Пашкевич за номером телефону +38 063 888-11-41 або на o.pashkevych@stratcomua.org.

Хто бере участь в Національних Іграх Нескорених 2019 — Інфографіка від організаторів

14 вересня в Києві відбудуться Національні Ігри Нескорених, за підсумками яких буде обрано збірну України на Ігри Нескорених 2020 в Гаазі. Напередодні змагань Центр стратегічних комунікацій «Стратком Україна», засновник проекту «Ігри Нескорених в Україні» та співорганізатор цьогорічного відбору, підготувала інфографіку з основними даними про учасників змагань та перебіг відбору.

Цього року участь в Національних Іграх Нескорених візьме рекордна кількість учасників — 234. Сто тридцять вісім з них учасників беруть участь у відборі вперше. Лідерами за кількістю анкет від кандидатів в збірну стали три регіони: Київська область (57 учасників), Львівська область (45) та Дніпропетровщина (17). Найбільша кількість учасників — ветерани та діючі військовослужбовці ЗСУ (164), НГУ (29) та НПУ (20).

Національні Ігри Нескорених пройдуть 14 вересня на стадіоні «Піонер» (вул. Туполєва, 22д). Початок — о 9:00. Учасники Ігор змагатимуться у 6 видах спорту — велоспорті на шосе, веслуванні на тренажерах, легкій атлетиці (біг, біг на візках, штовхання ядра, стрибки в довжину), плаванні, пауерліфтингу та стрільбі з луку. Вид спорту для змагань вони обирали під час спортивних тестувань, які пройшли в Києві, Львові та Одесі.

Після завершення Національних Ігор Нескорених розпочне роботу спеціально обрана відбіркова комісія, яка визначить остаточний склад збірної України з 20 учасників, які розпочнуть підготовку до Ігор 2020 в Гаазі.

Відбір та підготовку збірної України 2020 року здійснює Міністерство ветеранів України спільно з БФ «Повернись живим» та Центром стратегічних комунікацій «СтратКом Україна» за підтримки міжурядової робочої групи.

Онлайн-трибуна — можливість підтримати учасників Національних Ігор, навіть якщо ви не можете прийти на стадіон

14 вересня в Києві пройдуть Національні Ігри Нескорених 2019. Найкращий спосіб підтримати учасників змагань — прийти на стадіон. Та не всім це підходить — в когось робота, в когось відпустка, а хтось взагалі живе в іншому місті. Саме тому ми запускаємо великий флешмоб, до якого можуть долучитись як ті вболівальники, що прийдуть на стадіон, так і ті, хто не зможе бути, але все ж бажає заявити свою підтримку.

Якщо ви йдете на стадіон, розкажіть про це своїм друзям — встановіть тематичну рамку профіля в Фейсбуці з текстом «Я йду!», а також зніміть коротке відео або напишіть пост з хештегом #Я_йду, де побажайте успіху учасникам змагань та запросіть двох своїх друзів з собою.

Якщо бути на стадіоні не вийде, ви можете зайняти місце в онлайн-трибуні — встановіть тематичну рамку з тестом «Я вболіваю!», а також зніміть коротке відео або напишіть пост з хештегом #НескореніРазом, де розкажіть про свою підтримку учасників, побажайте їм успіхів та запросіть двох своїх друзів прийти на стадіон або також долучитись до онлайн-трибуни.