INVICTUS GAMES THE HAGUE 202One   16 – 22 квітня 2022 року   Гаага, Нідерланди

Національна збірна Invictus Games Team Ukraine провела відкрите тренування

02 грудня на території Олімпійського центру «Конча Заспа» відбулося відкрите тренування збірної України «Ігор Нескорених».

«Наше завдання сформувати і реалізувати державну політику реабілітації ветеранів, спорт в цій системі займає велике місце», - сказав Володимир Левчук, заступник міністра у справах ветеранів України, відкриваючи тренування. Він підкреслив, що Ігри нескорених задали високу планку цієї роботи і я радий бачити персональні результати учасників збірної, які демонструють, що для героїв України немає перешкод ні в чому.

«Це цілком реальні плани – приймати в Україні міжнародні змагання Інвіктус», - сказала Оксана Горбач, національний координатор Ігор Нескорених в Україні директор Центру стратегічних комунікацій «Стратком Україна», представляючи перспективи розвитку цього проекту. «Звісно, має бути підготовлена інфраструктура для адаптивних видів спорту, і такий досвід ми вже маємо, - говорить вона, - а наша збірна доводить на особистому прикладі , що ветерани, які пройшли реабілітацію через спорт, стають основою безпечної країни».

«Команда фонду з 2019 року підтримує ветеранський спорт, і дуже показовим є те, що залучення ветеранів у спорт розширюється, ми активно залучаємо регіони, - сказав Тарас Чмут, директор Благодійного фонду «Повернись живим», - кожен відбір збірної охоплює щоразу більшу кількість учасників. І я вірю, що згодом в Україні відбудуться власні спортивні змагання для ветеранів з усього світу».

Оцінюючи спортивний результат учасників збірної, Сергій Конюшок, головний тренер, сказав: «Ми вже жартуємо, що через перенесення змагань, наша збірна стала майже олімпійською. Але це дозволило ветеранам сформувати справді міцну команду. І до змагань в Гаазі кожен з учасників підійде в оптимальній спортивній формі». Під час відкритого тренування одночасно у кількох залах проходили тренування з веслування на тренажерах, пауерліфтингу, стрільби з лука під наглядом тренерів збірної.

«Ми ще не поїхали на змагання, а Інвіктус уже нас змінив, - сказав Володимир Мусяк, ветеран, член збірної України Ігор Нескорених, - я особисто виліз зі своєї мушлі, зрозумів, що я маю багато сил і компетентностей. Спорт розкрив мене людям і світу, бо він не тільки гартує тіло, він відновлює цікавість до життя. Журналісти та гості відкритого тренування не лише спостерігали, як учасники збірної виконують справи і тренуються, але і самі взяли участь у процесі тренування на різних локаціях під наглядом тренерів та членів збірної, як то кажуть, спробували свої сили у дисциплінах Інвіктус.

Протягом тренування журналісти також дізнавались про шлях відновлення учасників бойових дій після поранення та роль спортивної реабілітації у цьому процесі. Нагадаємо, що ветерани російсько-української війни, які пройшли відбір у збірну, готуються представити Україну у міжнародних змаганнях в Гаазі.

Тренувальна програма цих, уже п’ятих, зборів дуже насичена. Протягом двох тижнів, з 20 листопада по 02 грудня, інвіктусівці проходять інтенсивну підготовку, відточують техніку в основному для себе виді спорту та кількох додаткових, щоб до змагань підійти у максимальній спортивній формі. Загалом, українські ветерани виступатимуть у таких видах спорту: легка атлетика (біг, штовхання ядра, метання диску), пауерліфтинг, веслування на тренажерах, велоспорт, плавання, баскетбол на візках та стрільба з лука. Міжнародні змагання «Ігри Нескорених», після двох переносів у 2020 та 2021 роках через поширення пандемії COVID-19, відбудуться з 16 по 22 квітня 2022 року у м. Гаага, Нідерланди.

Більше фото з заходу на офіційній Facebook сторінці збірної https://www.facebook.com/InvictusGamesTeamUkraine/posts/4816760981746908

Учасники «Ігор Нескорених. Кривий Ріг» розіграли 23 комплекти нагород

10 та 11 липня  у Кривому Розі відбулися Всеукраїнські ветеранські змагання «Ігри  Нескорених. Кривий Ріг». 

Кривий Ріг став другим містом після Черкас, який прийняв всеукраїнські змагання для поранених ветеранів за межами столиці.

98 ветеранів та військовослужбовців протягом двох днів змагалися у двох видах спорту: стрільби з лука та плаванні.  Всього було розіграно 23 комплекти нагород.

Змагання зі стрільби з лука проводились у трьох категоріях – початківці, просунуті та професіонали, відповідно учасники змагалися із рівними собі «суперниками», тобто з тими, хто має співмірний досвід занять цим видом спорту. У стрільбі з лука було розіграно 3 комплекти нагород.

Змагання з плавання проводились у 8 дистанціях окремо для жінок і чоловіків, тут було розіграно 20 комплектів нагород. Ми вітаємо усіх переможців та призерів. Ваша сила Духу, жага до перемог та відчуття плеча побратимів надихають глядачів на свої особисті перемоги.

Цього року на змаганнях не відбиралася Національна збірна, оскільки обрана у 2019 році виступатиме на перенесених через пандемію ковіду Міжнародних змаганнях у Гаазі у 2022 році. Проте, змагальний дух українських ветеранів та військовослужбовців це не похитнуло, і переможцями стали всі без виключення учасники.  Серед них були ті, хто вже не вперше брав участь в Іграх Нескорених. За їх словами, Інвіктус – це не просто змагання, це атмосфера підтримки і побратимства, яка наповнює і надихає на тривалий час.

Нам також особливо приємно відзначити, що до Ігор Нескорених приєдналися ветерани, для яких ці змагання стали першими у житті. Вони влилися в родину інвіктусівців, і ми щиро віримо, що бачитимемо їх на дистанціях щороку.

До Кривого Рогу приїхали хлопці та дівчата з 20 областей  нашої країни:  Дніпропетровської – 25 учасників, Київської та Рівненської - по 10 Львівської – 8, Чернігівської та Черкаської - по 7, Волинської – 6, Житомирської -5, Миколаївської – 4, Хмельницької – 3, Вінницької та Кіровоградської – по 2, Полтавської - 2, Харківської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Івано- Франківської, Одеської та Сумської – по  1.  Всього в «Іграх Нескорених Кривий Ріг» взяли участь 5 жінок і 93 чоловіка.

Ініціатива проведення всеукраїнських змагань по програмі Ігор Нескорених за межами столиці належить Васил. Стуженку, Сергію Гордєєву та Миколі Колеснику, ветеранам АТО\ООС та спортивним амбасадорам Ігор Нескорених. Ініціатива спрямована на розвиток місцевих ветеранських осередків та створення мережі регіональних громадських ініціатив, які дозволять ветеранами брати участь у заходах спортивної реабілітації. І два регіональних етапи цьогорічних змагань  - у Черкасах і Кривому Розі – підтвердили, що місцеві осередки ветеранів дуже активно беруть учать у змаганнях і суттєво збільшують свою присутність. Так у Черкасах ветеранів із Черкащини було 20% від усіх учасників, у Кривому Розі ветеранів із Діпропетровщини було 25%.

«Ми високо відзначили зусилля Кривого Рогу в напрямку спортивної реабілітації ветеранів АТО\ООС. Це регіон, який створює нові можливості для спорту, підтримує своїх ветеранів та розширює програму ініціатив для ветеранів. Ми, як організатори Ігор Нескорених, плануємо надати всю необхідну підтримку для проведення всеукраїнських змагань «Ігри Нескорених» з плавання та стрільби з лука у Кривому Розі», - резюмувала Оксана Горбач.

До участі в «Іграх Нескорених. Кривий Ріг» зареєструвалося 98 ветеранів та військовослужбовців

10 та 11 липня  о 9:00 у Кривому РозівідбудутьсяВсеукраїнські ветеранські змагання «Ігри  Нескорених. Кривий Ріг».Протягом двох днів на двох локаціях пройдуть змагання у 2 видах спорту: стрільбі з лука та плаванні.

До участі у змаганнях зареєструвався 98 ветеранів та військовослужбовеців, кожен учасник самостійно вирішував у скількох видах спорту змагатися за медалі.  Так, у стрільбі з лука будуть змагатися 68 учасників, у плаванні – 65.

Серед них будуть ті, хто вже не вперше бере участь у змаганнях і, що особливо приємно, приєднаються ветерани, для яких зі змагання стануть першими у житті.

До Кривого Рогу приїдуть хлопці та дівчата з 20 областей  нашої країни:  Дніпропетровської – 25 учасників, Київської та Рівненської – по 10 Львівської – 8, Чернігівської та Черкаської – по 7, Волинської – 6, Житомирської – 5, Миколаївської – 4, Хмельницької – 3, Вінницької та Кіровоградської – по 2, Полтавської – 2, Харківської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Івано – Франківської, Одеської та Сумської – по  1.  Серед учасників «Ігор Нескорених Кривий Ріг» 5 жінок та 93 чоловіка.

Чекаємо боротьби Духутих, чия Воля сильніша за тіло.

Розклад всеукраїнських змагань  «Ігри Нескорених. Кривий Ріг»:

10 липня 2021 року

• Реєстрація медіа — 8:30

• Урочисте відкриття Ігор Нескорених. Кривий Ріг   — 9:00

• Змагання зі стільби з лука — 10:00 – 18:00

Локація: Кривий Ріг. Запасне поле стадіону «Металург», заїзд з вул. Святогеоргіївської

• Змагання з плавання — 10:00 – 14:00

Локація: Кривий Ріг. Палац воднихвидів спорту КПНЗ «ДЮСШ №1», вул. Соборності 2

• Церемонія нагородження переможців з плавання — 15:00,

Локація: Кривий Ріг. Запасне поле стадіону «Металург», заїзд з вул. Святогеоргіївської

11 липня 2021 року

• Фінал змагань зі стрільби з лука— 9:00 – 12:00

• Церемонія нагородження переможців зі стрільби з лука —12:00

Локація: Кривий Ріг. Запасне поле стадіону «Металург», заїзд з вул. Святогеоргіївської

27 червня відбулися всеукраїнські ветеранські змагання «Ігри Нескорених. Черкаси»

27 червня у Черкасах пройшли Всеукраїнські ветеранські змагання «Ігри  Нескорених. Черкаси».

Вперше Ігри Нескорених відбулися поза столицею, першим регіоном, який приймає ці ветеранські змагання, стали Черкаси.  Протягом цілого дня на двох локаціях пройшли змагання у 9 дисциплінах: легка атлетика (біг 100м, 400м і 1500м, штовхання ядра, метання диску, стрибки в довжину) паверліфтинг (жим лежачи), веслування на тренажерах (спринт 1 хв, витривалість 4 хв) та велоспорт.

У змаганнях взяв участь 131 ветеран та військовослужбовець. Серед учасників були ті, хто вже не вперше бере участь у змаганнях і, що особливо приємно, приєдналися ветерани, для яких ці ветеранські змагання стали першими у житті.

Географія широка - вдалося охопити майже всю Україну — до Черкас приїхали хлопці та дівчата з 21 області: Київщина — 26 учасників, Черкащина, яка цьогоріч приймає змагання, була представлена 20 ветеранами, Дніпропетровська область — 17, Чернігівська та Рівненська — по 8 учасників, Львівська, Хмельницька та Миколаївська — по 7 учасників, Волинська та Житомирська — по 6 учасників, Кіровоградська — 5, Одеська, Херсонська, Чернівецька та Сумська — по 2 учасника, із Харківської, Івано-Франківської, Донецької, Вінницької, Запорізької та Полтавської областей змагалися по 1 учаснику.

Нацональна координаторка "Ігор Нескорених" Оксана Горбач наголосила, що одночасно зі спортивною складовою, це ще й соціальний захід для поранених бійців, їхніх сімей та друзів.

- Ми популяризуємо спорт, як ефективний спосіб фізичної реабілітації ветеранів війни. Ось тут на спортивних майданчиках учасники реалізуються. Вони знову змагаються, знову захищають честь свого мундиру, тільки вже на спортивному полі. Повернення вправності тіла є дуже важливим для ветеранів. Водночас, це спосіб формування спільнот з ветеранів та членів їх родин для соціалізації в мирному житті, - розповіла координаторка. - Те, що ми виїхали в регіони, унікальним чином поєднує ці дві ідеї.

Ідея проведення Ігор Нескорених у Черкасах належить ветерану АТО\ООС Сергію Прядці, члену збірної України на Invictus Games 2020 the Hague, випускнику програми спортивних амбасадрів. Сергій Прядка ініціював обговорення організації змагань на міському рівні та домігся фінансування з бюджету міста Черкаси. 

Кривий Ріг стане другим містом після Черкас, який прийме всеукраїнські змагання по програмі "Ігор Нескорених" для поранених ветеранів за межами столиці. 10-11 липня 2021 року там пройдуть змагання з плавання та стрільби з лука.

 

Слідкуйте за перебігом змагань на офіційних сторінках команди в соціальних мережах:

Facebook facebook.com/InvictusGamesTeamUkraine/

YouTube youtube.com/channel/UCbutl1h6tYLbUMkUYdW5Elg

131 ветеран та військовослужбовець зареєструвалися до участі в «Іграх Нескорених. Черкаси»

Завершилася реєстрація на Всеукраїнські ветеранські змагання «Ігри Нескорених. Черкаси».

До участі у змаганнях зареєструвався 131 ветеран та військовослужбовець. Серед учасників будуть ті, хто вже не вперше бере участь у змаганнях і, що особливо приємно, приєднаються ветерани, для яких зі змагання стануть першими у житті.

Всі учасники обрали кілька дисциплін для виступів. Так, у бігу на дистанціях 100, 400 та 1500 метрів змагатимуться загалом 44 учасника, штовхатимуть ядро – 61, метатимуть диск – 50, стрибатимуть у довжину – 29. У пауерліфтингу виступить 41 ветеран та військовослужбовець, веслувати на тренажерах будуть 84 учасника, ще 40 здобуватимуть медалі у велоспорті на шосе.

Географія широка і нам вдалося охопити майже всю Україну — до нас приїдуть хлопці та дівчата з 21 областей: Київщина — 26 учасників, Львівщина — 7, Черкащина, яка цьогоріч приймає змагання, буде представлена 20 ветеранами, Дніпропетровська область — 17, Чернігівська та Рівненська — по 8 учасників, Хмельницька та Миколаївська — по 7 учасників, Волинська та Житомирська — по 6 учасників, Кіровоградська — 5, Одеська, Херсонська, Чернівецька та Сумська — по 2 учасника, із Харківської, Івано-Франківської, Донецької, Вінницької, Запорізької та Полтавської областей зареєструвалися по 1 учаснику.

Чекаємо боротьби духу тих, чия воля сильніша за тіло.

В Черкасах вперше відбудуться всеукраїнські Ігри Нескорених

27 червня на Центральному стадіоні Черкас відбудуться четверті всеукраїнські змагання «Ігри Нескорених». Цього року вперше національні змагання будуть проведені за межами столиці. Змагатись ветерани будуть у таких дисциплінах, як легка атлетика (біг 100 м, біг 400 м, біг 1500 м, штовхання ядра, метання диску, пауерліфтинг (жим лежачи), веслування на тренажерах (спринт 1 хв), веслування на тренажерах (витривалість 4 хв) та велоспорт (на шосе, 5 км). 

Пандемія COVID-19 внесла свої корективи у життя усього світу. Було відкладено та перенесено безліч заходів. Не винятком стали й «Invictus Games», які мали відбутися у Гаазі цього року, але були перенесені на 2022 рік.

Проте, ветеранська спільнота продовжує тренування. «Ветерани захищали нас в боях на Сході, щоб ми могли жити під мирним небом. А отже наш обов’язок, як влади, допомагати та підтримувати їх на шляху до фізичного та психологічного відновлення після війни», - відзначила заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна.

За останні роки багато видів спорту адаптували для того, аби дати змогу учасникам бойових дій, які зазнали контузії та поранень також ними займатись. Крім спортивної складової, це також соціальний захід для поранених бійців, їхніх сімей та друзів. Це можливість провести час в колі побратимів та однодумців.

«Ігри Нескорених - повинні виходити за межі столиці і йти у регіони. Надзвичайно важливо, щоб міські та обласні органи влади проводили мультиспортивні заходи з адаптивних видів спорту для учасників бойових дій з залученням їхніх родин та друзів. Дуже радий, що Ігри Нескорених розширюють свою географію і ветеранська спільнота Черкас, отримає гарний привід для підтримки фізичної форми та емоційного заряду. У такій компанії ветеранам легше долати наслідки воєнних поранень, травм і хвороб, а підтримка побратимів, сім’ї, та суспільства тільки сприяє цьому. Проведення національних змагань «Ігри Нескорених» у місті Черкаси – чудова можливість долучитись не тільки до всеукраїнської, але й до міжнародної спільноти ветеранів, а в підсумку це ефективний компонент реабілітації та реінтеграції ветеранів АТО/ООС» - відзначив заступник Міністра у справах ветеранів України Ігор Безкаравайний.

«Слово Invictus означає «незламний» або «нескорений» і уособлює стійкість чоловіків та жінок, які зазнали серйозних поранень, однак знайшли в собі сили до нових звершень. Ми проводимо Ігри Нескорених тому, що такі заходи сприяють реабілітації поранених бійців, привертають увагу до проблем їхньої соціальної адаптації, а також виховують повагу до людей, котрі гідно служать своїй країні. Дякуємо громаді міста Черкаси за підтримку спортивного руху ветеранів. Ми віримо, що Черкаси - перше місто з багатьох, які доєднаються до руху Нескорених!», - відзначає Оксана Горбач, координатор проекту Ігри Нескорених в Україні.

У Кривому Розі відбудуться всеукраїнські Ігри Нескорених з плавання та стрільби з лука

10-11 липня у Кривому Розі (Дніпропетровська область) відбудуться всеукраїнські Ігри Нескорених з плавання та стрільби з лука. Змагатися ветерани будуть у таких дисциплінах: плавання (50 м, вільним стилем та брас), стрільба з лука (категорії новачків, просунутих та професіоналів, дистанція 18 м). Кривий Ріг став другим містом після Черкас, який прийме всеукраїнські змагання для поранених ветеранів за межами столиці.

«У Кривому Розі міська влада реалізує одну з кращих в Україні програм з підтримки та соціалізації ветеранів АТО. У місті модернізований плавальний басейн, триває реконструкція ще кількох великих спортивних об'єктів. Кривий Ріг стане одним із опорних майданчиків в нашій країні для проведення змагань для учасників бойових дій, в тому числі й Ігор нескорених»,- прокоментував заступник міського голови Сергій Мілютін.

«Ми проведемо крутий захід на рівні найкращих спортивних заходів для ветеранів в Україні. Хочемо довести, що регіональні міста можуть проводити такі змагання на високому рівні. Місто допомогло придбати інвентар, зараз обговорюємо дизайн відмінної форми. Учасники бойових дій, які отримали поранення чи контузію під час захисту своєї Батьківщини, заслужили на таке ставлення. Це не просто спорт великих досягнень, це, насамперед, соціалізація, реабілітація і повернення до нормального життя після війни», - коментує Микола Колесник, координатор місцевої команди «Ігри Несокрених Кривбас», голова місцевого організаційного комітету «Ігри Нескорених Кривбас».

Ініціатива проведення всеукраїнських змагань по програмі Ігор Нескорених за межами столиці спрямована розвиток місцевих ветеранських осередків та створення мережі регіональних громадських ініціатив, які дозволять ветеранами брати участь у заходах спортивної реабілітації. Кривий Ріг.

«Міністерство у справах ветеранів України та оргкомітет Ігор Нескорених в Україні активно працює над розвитком спортивної реабілітації учасників бойових дій в регіонах. Саме тому Мінветеранів надає і буде надавати підтримку регіонам, які працюють над створенням та розвитком ініціатив, щоб будуть посилювати реінтеграцію через спорт поранених військовослужбовців та ветеранів у їхні громади», - коментує заступник міністра у справах ветеранів України Ігор Безкаравайний.

Всеукраїнські змагання «Ігри Нескорених Кривбас» з плавання планують провести у Палаці водних видів спорту та спортивному клубі «КБ-75», а стрільбу з лука у спортивно-стрілковому комплексі «Медвідь». «Ми високо відзначили зусилля Кривого Рогу в напрямку спортивної реабілітації ветеранів АТО\ООС. Це регіон, який створює нові можливості для спорту, підтримує своїх ветеранів та розширює програму ініціатив для ветеранів. Ми, як організатори Ігор Нескорених, плануємо надати всю необхідну підтримку для проведення всеукраїнських змагань «Ігри Нескорених» з плавання та стрільби з лука у Кривому Розі», - резюмувала Оксана Горбач.

Ігри Нескорених у Гаазі призначено на 16-22 квітня 2022 року

Invictus Games The Hague 2020, представлені Jaguar Land Rover, які вже двічі переносились через пандемію коронавірусу, отримали нову дату навесні 2022 року і відбудуться з 16 по 22 квітня.

Про це повідомляється на веб-сайті фонду Invictus Games Foundation в новині від 7 квітня 2021 року.

Нову дату визначили фонду Invictus Games Foundation та Нідерландський оргкомітет за погодженням з муніципалітетом Гааги, країнами-учасницями та партнерами. «Ігри Нескорених» - це міжнародна спортивна подія для військовослужбовців та ветеранів, що отримали травми, захворювання чи поранення, виконуючи службові обов"язки. Ігри використовують силу спорту для стимулювання відновлення, підтримки реабілітації та формування ширшого розуміння та поваги до тих, хто служить чи служив своїй країні.

З часу перших Ігор Нескорених в Лондоні в 2014 році, ігри відбулись в Орландо (2016), Торонто (2017) та Сіднеї (2018). Таким чином, п’яті Ігри Invictus, які все ще називатимуть Invictus Games The Hague 2020, тепер будуть проходити в Гаазі з 16 по 22 квітня 2022 року. У пріоритеті організаторів безпека та добробут учасників на шляху до відновлення.

Відбулись перші відкриті тренування членів національної збірної

9 лютого збірної України «Ігор Нескорених» провела своє перше у цьому році відкрите тренування в межах підготовки до Ігор Нескорених у Гаазі.

Українські ветерани готуються до виступів у таких видах спорту: баскетбол на візках, пауерліфтинг, веслування на тренажерах, велоспорт, плавання, легка атлетика (біг, штовхання ядра, метання диску), та стрільба з лука. 

У зв’язку із COVID-19  Міжнародні змагання у Гаазі були перенесені на 2022 рік, проте учасники збірної налаштовані використати додатковий час, щоб набути хорошу спортивну форму і показати високі результати. Відкрите тренування – це частина зимових навчально-тренувальних зборів, які побудовані за професійними стандартами видів спорту і враховують особливості ушкоджень кожного члена збірної.

 «Державна політика, яку реалізує Мінветеранів разом з Мінмолодьспортом, націлена на всебічну підтримку і розвиток ветеранського спорту. Він має стати доступним для захисників в усіх регіонах країни. Для того, щоб це стало реальністю надзвичайно важлива співпраця  держави, громади, суспільства та ветеранської спільноти», - зазначила Юлія Лапутіна  у своєму привітанні до учасників.

У свою чергу міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт, зазначив, що спорт, фізична культура може повернути  людину до життя, наповнити його змістом.

На рівні міжвідомчої координації Мінветеранів обговорює питання  створення доступної спортивної інфраструктури для ветеранів, які отримали контузії, інші ураження, поранення.

Координатор Ігор Нескорених в Україні Оксана Горбач відмітила, що одним із важливих завдань, які виконує  Invictus Games  є поширення ідеї інклюзивності і доступності в Україні. «Збірна щодня показує, чому спорт має бути доступним для всіх, - сказала вона, - Ми розвиваємо в Україні такі ще широко не доступні види спорту, як  велоспорт на ручних велосипедах, біг на візках та баскетбол на візках».

За словами  головного тренера  збірної Сергія Конюшка,  вже зараз рівень підготовки учасників збірної,  досить високий.  «Наша збірна - це флагман ветеранського спортивного руху. Спорт дає мотивацію, особливо коли ти повертаєшся з війни. Впевнений, що ми зробимо все належне, аби на державному рівні розвивати ветеранський спорт. А наша збірна буде йти попереду», - сказав він.

Змагатися на повну силу у чесній спортивній боротьбі пообіцяв і капітан збірної Іван Рудий. «Наша збірна – чудовий приклад того, як  попри все  йти до перемоги. Наш Дух сильний. Будьте з нами».

Говорячи про потенціал і можливості ветеранів, Дмитро Лавренчук, представник Благодійного фонду «Повернись живим», дав визначення цій силі: «Ігри Нескорених - це про майбутнє України, її незламність у важких випробуваннях і нескореність долі, яка всім нам нав'язується зовнішніми обставинами».

Від імені Міжнародного Фонду Invictus Games усі члени збірної України отримали пам’ятні медальйони, спеціально розроблені Королівським ювелірними домом Великобританії для Нескорених з усіх націй, які беруть учать у міжнародних Іграх.

Журналісти змогли відвідати локації, на яких відбуваються тренувальні збори, побачили тренувальний процес на власні очі та особисто поспілкувались з членами національної збірної.

Навчально-тренувальні збори триватимуть до 13 лютого на Олімпійській базі «Конча Заспа».

Подивитись фото з перших відкритих тренувань можна тут.

Проєкт здійснюється в межах підтримки від Посольства США в Україні. 

Ігри Нескорених у Гаазі перенесено на наступний рік

Українська збірна продовжує підготовку до Ігор Нескорених у 2022 році

Другого лютого Фонд Ігор Нескорених і Організаційний комітет Ігор Нескорених в Гаазі після консультацій з націями – учасницями, заінтересованими сторонами та партнерами міжнародного турніру оголосив про рішення перенести Ігри Нескорених на 2022 рік у зв’язку з карантинними обмеженнями. Точну дату заходу, який мав проходити цьогоріч у травні-червні, оголосять незабаром.

У міністерстві у справах ветеранів відбулось засідання українського оргкомітету Ігор Нескорених з підготовки збірної України, на якому було ухвалено низку рішень щодо продовження роботи над проєктом та розвитку спортивної реабілітації ветеранів в Україні.  

«Днями розпочинаються чергові навчально-тренувальні збори учасників команди, які з розумінням сприйняли новину про перенесення  змагань. Ми усіляко підтримуємо фізкультурні та спортивні заходи  пишаємося мужністю  та  мотивацією їх учасників. Приклад Ігор Нескорених допомагає багатьом захисникам  та захисницям України здобувати перемоги над власними життєвими обставинами і випробуваннями», - зазначила міністерка Юлія Лапутіна.

На думку міністерки, реалізовуючи послідовну політику підтримки ветеранів, держава має організувати сучасний, ефективний менеджмент  у сфері  адаптації ветеранів до  мирного життя, невід’ємною складовою якої  є участь  у фізкультурних та спортивних заходах.

«Для багатьох людей у ​​всьому світі, включаючи спільноту Нескорених, COVID-19 змінив очікування, сподівання та плани. Не зважаючи на перенесення Ігор на 2022, ми впевнені, що додатковий час на підготовку дозволить збірній ще краще підготуватись до змагань і показати найвищі результати. Водночас ці зміни не означають призупинення життя всього проєкту. Наразі триває планування заходів на 2021 рік для забезпечення безперервного процесу спортивної реабілітації поранених ветеранів в Україні», – прокоментувала рішення координаторка Ігор Нескорених в Україні, директорка «СтратКом Україна» Оксана Горбач.

«Ми, ветерани, завжди готові до нових викликів. Наша місія лишається незмінною, а додатковий рік очікування – лише один з багатьох викликів, з якими ми стикаємось з того моменту, як вирішили обрати цей шлях. Ми плануємо провести цей час із користю, тренуючись та підтримуючи одне одного», – озвучив плани на рік капітан збірної Іван Рудий.   

Про Ігри Нескорених

Ігри Нескорених (eng. Invictus Games), засновані Його Високістю Герцогом Сассекським в 2014 році, — міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки.

Україна долучилась до Ігор Нескорених у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто, Канада, у 2018 році — в австралійському Сіднеї. У травні 2020 міжнародні змагання мали відбутися у Гаазі, проте у зв’язку карантинними обмеженнями, викликаними COVID-19, вони були перенесені на 2021 рік.

Мета проєкту «Ігри Нескорених в Україні» — створювати нові можливості для поранених та травмованих українських ветеранів та військовослужбовців, підтримуючи їх на шляху до фізичного відновлення, психологічної реабілітації та соціальної інтеграції. Команда проекту сприяє розвитку та популяризації спорту як дієвої реабілітації серед поранених бійців, а також спонукає суспільство й державу створювати для цього необхідні умови.

За час існування в Україні проєкт розширив спортивні дисципліни, доступні для ветеранів, сприяв запуску державної системи спортивної реабілітації поранених військовослужбовців та ветеранів, змінив життя сотень ветеранів та їхніх родин, а також мобілізував суспільство на підтримку українських бійців на шляху до повернення до мирного життя після війни.

Організатори

Відбір та підготовку збірної України 2020 року здійснює Міністерство ветеранів України спільно з БФ «Повернись живим» та Центром стратегічних комунікацій «СтратКом Україна» за підтримки міжурядової робочої групи.