УКРАЇНСЬКА КОМАНДА INVICTUS GAMES SYDNEY 2018 • 20 – 27 жовтня, 2018 Сідней, Австралія
Рекордна сотня: В Києві пройшли найчисленніші тестування в рамках відбору на Ігри Нескорених

Рекордна сотня: В Києві пройшли найчисленніші тестування в рамках відбору на Ігри Нескорених

Цієї суботи, 24 березня, київський Спорткомплекс ЦСК ЗСУ приймав третій та фінальний етап спортивних тестувань в рамках відбору до збірної України, яка цього року виступатиме на міжнародних змаганнях Invictus Games (укр. — Ігри Нескорених) в Сіднеї. Участь у випробуванні взяли 100 військовослужбовців та ветеранів з усієї країни — це новий рекорд відвідуваності не лише цього року, а й попереднього, коли відбір проводився вперше.

«Минулорічний успіх нашої команди на перших для України Іграх Нескорених підштовхнув розвиток ініціатив зі спортивної реабілітації по всій країні. Це й державна підтримка на рівні обласних та місцевих рад, і створення нових осередків, де безперешкодно можуть тренуватись поранені військові, і посилена діяльність громадських організацій. — розповідає Оксана Горбач, координатор проекту Ігор Нескорених в Україні. — Дуже допомагають учасники збірної 2017 року — вони залучають до спорту побратимів в своїх містах, власним прикладом показують, що серйозні травми та поранення ще не привід відмовлятися від занять. Спорт стає невід’ємною складовою життя дедалі більшої частини української ветеранів, і відвідуваність тестувань це доводить».

Учасники київського тестування могли випробувати себе у восьми спортивних дисциплінах з програми Ігор Нескорених — біг, велоспорт на шосе, веслування на тренажері, пауерліфтинг, плавання, стрибки в довжину, стрільба з лука та штовхання ядра. Де було необхідно, учасники могли використовувати адаптоване під їхні потреби спортивне знаряддя — наприклад, виконувати жим на паралімпійській лавці, яка має ремені фіксації для спортсменів з травмами хребта.

Всі вправи учасники тестувань виконували під наглядом професійних тренерів та лікарів, а їхні результати фіксувалися в спеціальних протоколах. Втім, надто перейматися через свої показники організатори не радили — вирішальної ролі вони не грають. «Наша мета зараз — дати учасникам спробувати себе у якомога більшій кількості видів спорту, разом з тренером обрати для себе найкращий. Тобто можна прийти й без попереднього досвіду, головне — мати бажання зростати над собою та вдосконалюватись. Результати тестування є лише відправною точкою», — коментує головний тренер збірної України Євген Мазур.

Більшість кандидатів в збірну брали участь в тестуваннях вперше, однак є й ті, хто пробує свої сили вже вдруге. Серед таких — Павло Тихонівський, Вадим Мазніченко, Юрій Дмитренко та інші, хто минулого року не потрапили в основний склад збірної, однак не відмовились від мрії представляти Україну на міжнародних змаганнях. Серед тих, хто на випробуваннях перший рік, були й учні минулорічних учасників збірної — наприклад, Олексій Сокіл, підопічний призера Ігор в Торонто Валерія Рака, виступав сьогодні в стрільбі з лука. Окрім Валерія Рака, учасників підтримували й інші медалісти збірної — капітан команди Олександр Писаренко, а також Сергій Торчинський, Павло Будаєвський та інші.

Найбільш популярним видом спорту серед учасників київських тестувань виявилось веслування на тренажерах — його спробували 64 учасника. До трійки фаворитів також потрапили стрільба з лука та плавання — випробування за цими дисциплінами пройшли 57 та 38 учасників, відповідно. Після тестування учасники продовжать тренування за обраним напрямом для підготовки до Національних Ігор Нескорених, що пройдуть в Києві 12-13 травня. Саме тут визначать остаточний склад збірної України, яка цієї осені поїде на змагання в Сідней.

Тестування — ключова складова відбору та перша «жива» зустріч кандидатів з організаторами та тренерами Ігор Нескорених в Україні після онлайн-реєстрації. В рамках відбору до збірної України 2018 року відбулося три етапи випробувань — у Львові, Одесі та Києві. Всього участь в тестуваннях цього року взяли близько 200 українських ветеранів та військовослужбовців з травмами та пораненнями.