INVICTUS GAMES THE HAGUE 2020   9-16 травня 2020 року   Гаага, Нідерланди
Найбільш відвідувані та дружні за всі роки — В Києві завершились Національні змагання «Ігри Нескорених»

Найбільш відвідувані та дружні за всі роки — В Києві завершились Національні змагання «Ігри Нескорених»

14 вересня Київ вже втретє приймав фінальний етап відбору до збірної України на міжнародні Ігри Нескорених, або Invictus Games, і вперше в новому форматі. 

Цього року на змаганнях не розігрували медалі за перші-треті місця — переможцями стали всі без виключення учасники. Втім, змагальний дух українських ветеранів та військовослужбовців це не похитнуло.

Цього року Національні змагання «Ігри Нескорених» приймав стадіон «Піонер». Окрім плавання, що проходило в басейні ЦСК ЗС України, тут відбувались змагання з усіх видів спорту, а також було облаштовано спеціальну спортивно-розважальну зону для глядачів. Організаторам змагань пощастило і вдалось перекрити для велоперегонів вулицю Туполєва, на якій знаходиться стадіон, а отже учасникам велоперегонів не доводилося їхати на іншу локацію як минулого року.

Офіційний старт змаганням дав Президент України. Під час виступу перед гостями та учасниками Володимир Зеленський анонсував новий законопроект щодо статусу учасників бойових дій, який вже найближчим часом підготує Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Спортивна частина Ігор стартувала ще до офіційного відкриття — першими до змагань стали лучники. Вони ж були єдиними, кому довелось боротися з негодою. Суботній ранок зустрів гостей та учасників прохолодою та дощем, однак вже за годину їм на заміну прийшло тепло, а пізніше й сонце.

Цього року на Іграх змагались 218 українських ветеранів та військовослужбовців — більше, ніж в усі попередні роки. Водночас з кількістю учасників зросла й кількість спортивних дисциплін. Окрім вже знайомих учасникам бігу, стрибків в довжину, штовхання ядра, веслування на тренажері, велоспорту на шосе, пауерліфтингу, плавання та стрільби з лука, до замань додались ще два види спорту — біг на візках та перегони на велосипедах з ручним керуванням.

Волейбол сидячи не увійшов до числа видів спорту, в яких змагатиметься Українська збірна на Іграх Нескорених 2020, однак це не завадило стати волейбольному майданчику одним з найбільш популярних місць змагань. Після відкриття о 15:00 ігри тут не спинялися ні на хвилину, а о 16:00 відбувся дружній матч між українськими ветеранами та військовослужбовцями міжнародної операції UNIFIER.

Змагання тривали цілий день, але нудьгувати ані учасникам, ані їхнім рідним, друзям та вболівальником не доводилось. На стадіоні «Піонер» було облаштовано велику територію для відпочинку з музикою, фудкортом, дитячими та спортивними майданчиками. Крім цього, на території стадіону працювали спеціально підготовлені собаки-терапевти, поспілкуватись з якими могли всі учасники заходу.

О 18:00 на головній сцені змагань відбулась велика церемонія нагородження учасників, яку відкрив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Зважаючи на нові стандарти відбору до збірної, які зменшили вагу спортивних досягнень та зосередились на реабілітаційному впливі Ігор, володарями медалей стали всі учасники Національних змагань.

Нагадаємо, що засідання відбіркової комісії, яка обиратиме збірну, триватиме до 16 жовтня, а склад команди буде оголошено 17 жовтня. Повний список членів комісії вже опубліковано на нашому сайті.

Після офіційного закриття змагань на учасників та їхніх близьких очікувала дружня вечірка з традиційною піцою від Pizza Veterano та живим виступом групи Тарута.

Дивіться, як це було, в добірках фото та відео на нашій сторінці у Фейсбуці.

Дякуємо всім учасникам, їхнім близьким, гостям, а також партнерам заходу за неймовірно дружнє свято спорту та волі до життя. Нескорені — разом!