INVICTUS GAMES THE HAGUE 202One   29 травня – 05 червня 2021 року   Гаага, Нідерланди
Invictus Unite. Підсумки події

Invictus Unite. Підсумки події

16 лютого в Національному університеті фізичного виховання і спорту відбулась подія, присвячена адаптивним видам спорту.

На семінарі Invictus Unite дві збірні на Іграх Нескорених в Гаазі 2020, Україна та США, об’єднали зусилля для того, щоб відкрити нові можливості спортивної реабілітації для поранених українських воїнів та розширити малопоширені в нашій країні адаптивні види спорту.

Під час теоретичної частини спікери події обговорювали питання спортивної реабілітації в Україні та світі — слухачі семінару дізналися, як побудована система спортивної реабілітації США та як вона може бути адаптована в Україні, а також отримали професійні настанови щодо правильного режиму, підходу до реабілітації та подальшої спортивної підготовки для ветеранів та військовослужбовців з пораненнями та травмами, які в тому числі призвели до часткової або повної втрати мобільності. Своїм досвідом відновлення за допомогою спорту також поділилися учасники збірної України Ігор Нескорених 2017, 2018 та 2020 років.

Під час практичної частини учасники семінару змогли самостійно спробувати заняття кількома адаптивними видами спорту (біг на візках, перегони на ручних велосипедах, адаптивне веслуванням), а також зіграти у волейбол сидячи та баскетбол на візках. Для останнього американська делегація спеціально привезла 10 професійних баскетбольних візків.

Оксана Горбач, координаторка Ігор Нескорених в Україні:

«Ми хочемо підняти рівень знання серед населення про адаптивні види спорту, як спосіб реабілітації. Спорт — це те, що допомагає інтеграціі ветерана, навіть якщо він цього ще поки що не усвідомлює чи не бажає.»

Наталя Мельниченко, керівник проєкту Трастового Фонду НАТО з медичної реабілітації в Україні:

«Спорт — один з найважливіших елементів у житті кожної людини, але у житті ветерана — це та точка, яка дає поштовх і рухає усі види реабілітації.
Пишаюсь усіма вами.
НАТО в рамках Трастовий Фонд з медичної реабілітації в Україні через Агенцію НАТО з підтримки та постачання, яка є виконавчим агентом даного проекту, підтримує і буде підтримувати  розвиток спортивноі реабілітації ветеранів в Україні.
Бажаю успіхів на іграх та всього найкращого.»

Марша Гонзалес, радниця Управління Міністра оборони США під час виступів національної збірної США на змаганнях Ігор Нескорених у 2014, 2016, 2017, 2018, 2020 років про командний підхід в реабілітації:

«Реабілітація — це командний спорт, ніхто не відновлюється наодинці. Ви повинні об'єднатися зі своєю родиною чи побратимами, щоб вони допомогли вам пройти крізь це»