INVICTUS GAMES THE HAGUE 202One   29 травня – 05 червня 2021 року   Гаага, Нідерланди
Ігри Нескорених перенесені, але робота організаційного комітету та збірної продовжується

Ігри Нескорених перенесені, але робота організаційного комітету та збірної продовжується

19 березня Фундація Ігор Нескорених оголосила про відтермінування Ігор - замість травня цього року вони відбудуться в травні або червні 2021-го.

Втім, робота над проектом триває — український оргкомітет продовжує підтримувати національну збірну та оновлює план діяльності на 2020 та 2021 роки з урахуванням нових обставин. 20 березня відбулось позапланове засідання організаційного комітету, яке в умовах карантину пройшло онлайн, на якому була прийнята низка рішень щодо продовження роботи над проектом Ігри Нескорених та розвитку спортивної реабілітації ветеранів в Україні.  

Протягом 2020 року оргкомітет очікує провести одразу кілька всеукраїнських та регіональних спортивних заходів для ветеранів, у тому числі й з адаптивних дисциплін та командних видів спорту: баскетбол на візках, волейбол сидячи, велосипедний спорт сидячи, біг на візках, адаптивне веслування на тренажерах та ін. Детальний графік таких заходів буде оприлюднено протягом квітня.

Також триває розробка програми спортивних амбасадорів за участю національної збірної України на Іграх Нескорених 2020/2021. Її мета — залучати українських ветеранів та військовослужбовців з травмами та пораненнями до занять спортом та популяризувати спорт як дієвий засіб реабілітації ветеранів. Розробка програми відбудеться за участю членів збірної, а оголошення та презентація  програми відбудеться в квітні-травні 2020 року.

Міністерство у справах ветеранів України зараз працює над врегулюванням  фінансових питань та перерозподілом коштів задля того, щоб забезпечити участь збірної в Іграх 2021 року, а також мати необхідні ресурси для річної підготовки команди та всіх супутніх заходів за проектом.

Тим часом національна збірна продовжує підготовку — зараз учасники працюють індивідуально під контролем тренерів та психологів збірної в дистанційному режимі, а в майбутньому проведуть низку спільних тренувальних таборів. Дати та строки проведення спільних тренувань будуть визначатись з урахуванням поточної ситуації та виходячи з вимог максимальної безпеки.

Оксана Горбач, координатор проекту Ігри Нескорених в Україні та директор Центру стратегічних комунікацій «СтратКом Україна»: «Не зважаючи на те, що Ігри переносяться , наша підготовка продовжується. Ми нічого не зупиняємо і тільки набираємо оберти. Так, ми адаптуємось до нових умов роботи. Але ми маємо мету – спортивна реабілітація та соціальна інтеграція членів збірної та ветеранів, введення в дію програми спортивних амбасадорів, запроваження дієвої програми спортивної реабілітації в регіонах. Перенос Ігор – це просто нова дата в календарі. Так, ігор в травні не буде, зате більше часу для підготовки. У нас буде більше часу реалізувати те, що ми хочемо по програмі спортивної реабілітації для ветеранів. Так що продовжуємо працювати, продовжуємо займатись, тренуватись і готуватись».