INVICTUS GAMES THE HAGUE 202One   16 – 22 квітня 2022 року   Гаага, Нідерланди
27 червня відбулися всеукраїнські ветеранські змагання «Ігри Нескорених. Черкаси»

27 червня відбулися всеукраїнські ветеранські змагання «Ігри Нескорених. Черкаси»

27 червня у Черкасах пройшли Всеукраїнські ветеранські змагання «Ігри  Нескорених. Черкаси».

Вперше Ігри Нескорених відбулися поза столицею, першим регіоном, який приймає ці ветеранські змагання, стали Черкаси.  Протягом цілого дня на двох локаціях пройшли змагання у 9 дисциплінах: легка атлетика (біг 100м, 400м і 1500м, штовхання ядра, метання диску, стрибки в довжину) паверліфтинг (жим лежачи), веслування на тренажерах (спринт 1 хв, витривалість 4 хв) та велоспорт.

У змаганнях взяв участь 131 ветеран та військовослужбовець. Серед учасників були ті, хто вже не вперше бере участь у змаганнях і, що особливо приємно, приєдналися ветерани, для яких ці ветеранські змагання стали першими у житті.

Географія широка - вдалося охопити майже всю Україну — до Черкас приїхали хлопці та дівчата з 21 області: Київщина — 26 учасників, Черкащина, яка цьогоріч приймає змагання, була представлена 20 ветеранами, Дніпропетровська область — 17, Чернігівська та Рівненська — по 8 учасників, Львівська, Хмельницька та Миколаївська — по 7 учасників, Волинська та Житомирська — по 6 учасників, Кіровоградська — 5, Одеська, Херсонська, Чернівецька та Сумська — по 2 учасника, із Харківської, Івано-Франківської, Донецької, Вінницької, Запорізької та Полтавської областей змагалися по 1 учаснику.

Нацональна координаторка "Ігор Нескорених" Оксана Горбач наголосила, що одночасно зі спортивною складовою, це ще й соціальний захід для поранених бійців, їхніх сімей та друзів.

- Ми популяризуємо спорт, як ефективний спосіб фізичної реабілітації ветеранів війни. Ось тут на спортивних майданчиках учасники реалізуються. Вони знову змагаються, знову захищають честь свого мундиру, тільки вже на спортивному полі. Повернення вправності тіла є дуже важливим для ветеранів. Водночас, це спосіб формування спільнот з ветеранів та членів їх родин для соціалізації в мирному житті, - розповіла координаторка. - Те, що ми виїхали в регіони, унікальним чином поєднує ці дві ідеї.

Ідея проведення Ігор Нескорених у Черкасах належить ветерану АТО\ООС Сергію Прядці, члену збірної України на Invictus Games 2020 the Hague, випускнику програми спортивних амбасадрів. Сергій Прядка ініціював обговорення організації змагань на міському рівні та домігся фінансування з бюджету міста Черкаси. 

Кривий Ріг стане другим містом після Черкас, який прийме всеукраїнські змагання по програмі "Ігор Нескорених" для поранених ветеранів за межами столиці. 10-11 липня 2021 року там пройдуть змагання з плавання та стрільби з лука.

 

Слідкуйте за перебігом змагань на офіційних сторінках команди в соціальних мережах:

Facebook facebook.com/InvictusGamesTeamUkraine/

YouTube youtube.com/channel/UCbutl1h6tYLbUMkUYdW5Elg