INVICTUS GAMES THE HAGUE 202One   16 – 22 квітня 2022 року   Гаага, Нідерланди
Національна збірна Invictus Games Team Ukraine  провела відкрите тренування

Національна збірна Invictus Games Team Ukraine провела відкрите тренування

02 грудня на території Олімпійського центру «Конча Заспа» відбулося відкрите тренування збірної України «Ігор Нескорених».

«Наше завдання сформувати і реалізувати державну політику реабілітації ветеранів, спорт в цій системі займає велике місце», - сказав Володимир Левчук, заступник міністра у справах ветеранів України, відкриваючи тренування. Він підкреслив, що Ігри нескорених задали високу планку цієї роботи і я радий бачити персональні результати учасників збірної, які демонструють, що для героїв України немає перешкод ні в чому.

«Це цілком реальні плани – приймати в Україні міжнародні змагання Інвіктус», - сказала Оксана Горбач, національний координатор Ігор Нескорених в Україні директор Центру стратегічних комунікацій «Стратком Україна», представляючи перспективи розвитку цього проекту. «Звісно, має бути підготовлена інфраструктура для адаптивних видів спорту, і такий досвід ми вже маємо, - говорить вона, - а наша збірна доводить на особистому прикладі , що ветерани, які пройшли реабілітацію через спорт, стають основою безпечної країни».

«Команда фонду з 2019 року підтримує ветеранський спорт, і дуже показовим є те, що залучення ветеранів у спорт розширюється, ми активно залучаємо регіони, - сказав Тарас Чмут, директор Благодійного фонду «Повернись живим», - кожен відбір збірної охоплює щоразу більшу кількість учасників. І я вірю, що згодом в Україні відбудуться власні спортивні змагання для ветеранів з усього світу».

Оцінюючи спортивний результат учасників збірної, Сергій Конюшок, головний тренер, сказав: «Ми вже жартуємо, що через перенесення змагань, наша збірна стала майже олімпійською. Але це дозволило ветеранам сформувати справді міцну команду. І до змагань в Гаазі кожен з учасників підійде в оптимальній спортивній формі». Під час відкритого тренування одночасно у кількох залах проходили тренування з веслування на тренажерах, пауерліфтингу, стрільби з лука під наглядом тренерів збірної.

«Ми ще не поїхали на змагання, а Інвіктус уже нас змінив, - сказав Володимир Мусяк, ветеран, член збірної України Ігор Нескорених, - я особисто виліз зі своєї мушлі, зрозумів, що я маю багато сил і компетентностей. Спорт розкрив мене людям і світу, бо він не тільки гартує тіло, він відновлює цікавість до життя. Журналісти та гості відкритого тренування не лише спостерігали, як учасники збірної виконують справи і тренуються, але і самі взяли участь у процесі тренування на різних локаціях під наглядом тренерів та членів збірної, як то кажуть, спробували свої сили у дисциплінах Інвіктус.

Протягом тренування журналісти також дізнавались про шлях відновлення учасників бойових дій після поранення та роль спортивної реабілітації у цьому процесі. Нагадаємо, що ветерани російсько-української війни, які пройшли відбір у збірну, готуються представити Україну у міжнародних змаганнях в Гаазі.

Тренувальна програма цих, уже п’ятих, зборів дуже насичена. Протягом двох тижнів, з 20 листопада по 02 грудня, інвіктусівці проходять інтенсивну підготовку, відточують техніку в основному для себе виді спорту та кількох додаткових, щоб до змагань підійти у максимальній спортивній формі. Загалом, українські ветерани виступатимуть у таких видах спорту: легка атлетика (біг, штовхання ядра, метання диску), пауерліфтинг, веслування на тренажерах, велоспорт, плавання, баскетбол на візках та стрільба з лука. Міжнародні змагання «Ігри Нескорених», після двох переносів у 2020 та 2021 роках через поширення пандемії COVID-19, відбудуться з 16 по 22 квітня 2022 року у м. Гаага, Нідерланди.

Більше фото з заходу на офіційній Facebook сторінці збірної https://www.facebook.com/InvictusGamesTeamUkraine/posts/4816760981746908