INVICTUS GAMES THE HAGUE 202One   16 – 22 квітня 2022 року   Гаага, Нідерланди
Учасники національних збірних Invictus Games різних років отримали державні нагороди

Учасники національних збірних Invictus Games різних років отримали державні нагороди

Ордени «За заслуги» ІІІ ступеня вручили Олександру Гавриленку, Сергію Ільницькому, Володимиру Королю, Богдану Оксентюку, Денису Фіщуку та Віктору Шинкаруку, учасники збірної 2018 року, що представляли Україну у Сіднеї.

Павло Ковальський та Іван Рудий, що цього року у квітні представлятимуть нашу державу у Гаазі, отримали відомчу відзнаку «За поранення».

Орденом "За заслуги" ІІІ ступеня також нагороджено Юрія Дмитренка, Олександра Зозуляка, Майю Москвич, Василя Омельченка, Андрія Усача, Олександра Чалапчія та Сергія Шимчака.

Офіційне вручення відбулося в Олімпійському навчально-спортивному центрі «Конча-Заспа». Нагороджувала інвіктусівців міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. Під час заходу вона закцентувала увагу на розвитку ветеранського спорту в Україні та його перспективах. «Мінветеранів продовжує роботу над законодавчим унормуванням окремого виду спорту – ветеранського. Відповідний закон вже прийнятий у першому читанні. Це інституційна реформа, яка згодом дозволить створювати осередки ветеранського спорту в регіонах, громадах», – заявила міністерка.

«Я дуже рада, що сьогодні ми відзначили зусилля збірної 2018 року відзнаками Президента України, тому що кожен з учасників збірної виклався на 200 відсотків в Сіднеї, і здобув для України перемогу на міжнародних змаганнях. Зараз ми можемо подякувати вам тільки у виді відзнак, але я сподіваюся, що в майбутньому ми зможемо подякувати вам так, як це відбувається в олімпійському та параолімпійському спорті: на рівні держави, президента, міністерства, зробити програму, в якій ви зможете отримати фінансову винагороду за досягнення в спорті захисників України», – зазначила Оксана Горбач, національна координаторка Ігор Нескорених в Україні.

Нагородження відбулося в останній день навчально-тренувальних зборів збірної України Invictus Games, яка з 16 по 22 квітня представлятиме нашу націю на міжнародних змаганнях Invictus Games в Гаазі (Нідерланди).

«Ми віримо в те, що спорт стане тією точкою дотику, яка об’єднає ветеранську спільноту. Завдячуючи спорту у військових і ветеранів є підтримка, вони об'єднуються та створюють нові проєкти. Завдяки нашим захисникам і їхній єдності український прапор можна побачити не тільки у звільнених містах і селах, а й в інших країнах під час спортивних перемог на Invictus Games», - сказала керівниця ветеранського відділу фонду «Повернись живим» Вікторія Дворецька.

Від імені національного Організаційно комітету Invictus Games і ветеранської спільноти, ми вітаємо військових і ветеранів, які отримали та були відзначені нагородами. Ми хочемо, щоб ви продовжували нас дивувати своїми спортивними досягненнями та підкорювали вершини не тільки в спорті, а й в професійному житті. Успіхів вам у всіх починаннях, людського щастя, добра та мирного неба!