INVICTUS GAMES THE HAGUE 202One   29 травня – 05 червня 2021 року   Гаага, Нідерланди
Міжвідомча нарада щодо питань спортивної реабілітації та розвитку адаптивних видів спорту в Україні

Міжвідомча нарада щодо питань спортивної реабілітації та розвитку адаптивних видів спорту в Україні

19 лютого в Києві за ініціативи Центру стратегічних комунікацій «Стратком Україна» відбулася нарада між представниками відомств, що займаються спортивною реабілітацією ветеранів в Україні. Метою зустрічі були обмін досвідом з міжнародними партнерами та обговорення актуальних питань у сфері реабілітації ветеранів та розвитку адаптивних видів спорту. 

На початку наради Марша Гонзалес, провідна експертка з адаптивних спортивних програм для військовослужбовців США, поділилася досвідом своєї країни у розв'язанні питання спортивної реабілітації ветеранів. Марша зазначила, що 10 років тому Америка зіштовхнулася зі схожими проблемами у сфері реабілітації, які є актуальними для України сьогодні. Представниця делегації США підкреслила важливість співпраці, пояснивши, що бажаного результату можливо досягнути лише об'єднавши зусилля: «Відновлення та реабілітація – це командний спорт, у якому ніхто не виступає поодинці». 

Оксана Коляда, міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, розповіла про ті кроки, яке вже здійснило Мінветеранів: «Ми передбачили спортивну реабілітацію в державній цільовій програмі, зокрема вперше вписали туди Invictus Games і отримали фінансування на неї, ми розробили законопроєкт про статус ветеранів, який також містить чималий блок саме з цього напрямку. Головне зацікавити й долучити до спільної роботи й представників МКМС, закладів фізичної культури та спорту, інваспорту та решти». 

В’ячеслав Черненко, директор Українського медичного центру спортивної медицини Міністерства охорони здоров'я України, зазначив, що в Україні є 433 спеціалісти з фізичної реабілітаційної медицини. За потреби вони готові переймати досвід міжнародних партнерів та навчати потім українських колег: «Ми повинні відповідати новим вимогам сучасної реабілітаційної медицини. І ми будемо розвиватися. Ми повинні розвиватися». Спікер також запропонував використовувати ті реабілітаційні заклади, які вже існують в країні, але трансформувати їх відповідно до вимог безбар’єрного доступу. 

Оксана Горбач, координатор «Ігор Нескорених» в Україні та директор Центру стратегічних комунікацій «Стратком Україна» зазначила: «Коли ми почали працювати з новими адаптивними видами спорту в рамках проєкту «Ігри Нескорених», ми зіштовхнулися з величезним об’ємом завдань, які треба вирішити нам, організаційному комітету Ігор, і загалом нашій країні для забезпечення спортивної реабілітації ветеранів, які мають видимі або невидимі травми. Найближчим часом нам необхідно знайти спосіб, який допоможе здійснити цю роботу в кооперації з урядовими та неурядовими організаціями, федераціями спорту, освітніми організаціями та нашими міжнародними партнерами, та стоврити робочу групу, яка буде займатись питаннями персоналізованої опіки над кожним ветераном України».