Invictus Games Vancouver Whistler 2025 presented by ATCO and Boeing 8-16 лютого 2025 року

ПРО НАС

Edit Content

У канадських Вістлері та Ванкувері завершилися «Ігри Нескорених 2025». Українська збірна, яка була представлена найбільшим складом у своїй історії – 35 ветеранів та військовослужбовців, завершила виступи.

 

«Ігри Нескорених 2025» вперше проходили за «гібридним» форматом: учасники змагалися не лише у літніх, але й зимових видах спорту. Загалом спортивні заходи налічували 11 видів спорту: веслування на тренажерах, плавання, волейбол сидячи, баскетбол та регбі на кріслах колісних, гірські лижі, бігові лижі, сноубординг, біатлон, скелетон і керлінг на кріслах колісних.

Рекорди і особисті досягнення на «Іграх Нескорених 2025» для української збірної.

  • Учасники української збірної, окрім власної команди, взяли участь у об’єднаній команді Unconquered, разом з представниками інших країн у баскетболі на кріслах колісних, у керлінгу на кріслах колісних, регбі на кріслах колісних та у волейболі сидячи. Команда Unconquered з баскетболу на кріслах колісних, в якій грали два українці: Ілля Пилипенко та Артур Милін, виборола «бронзу», тож наші учасники принесли дві перші медалі українській збірній з командних видів спорту.
  • А наші тренери з керлінгу на кріслах колісних, Дмитро Заєць та з волейболу сидячи, Тетяна Гуранська, показали лідерство та виявили бажання тренувати міжнародну команду Unconquered.
  • Граючи вперше у керлінг на кріслах колісних у загальному заліку наша команда посіла 4 місце.
  • 15 учасників збірної випробували себе у скелетоні. Без практичних тренувань – у Вістлері це був перший досвід. Двоє учасників, Валерій Одайник та Олексій Притула, виступали у скелетоні, маючи подвійну ампутацію ніг.  Бронзову медаль збірній приніс Ілля Гайдук.
  • Кожен учасник нашої команди взяв участь принаймні в одному з п’яти зимових видів спорту. На початку січня більшість з них ще ніколи не стояли на лижах чи сноуборді. З гірських лиж вибороли «золото» і два «срібла»; з бігових лиж два «золота», два «срібла» та одна «бронза»; зі сноубордингу – два «золота» та одна «бронза»; з біатлону – два «золота», одне «срібло», дві «бронзи».
  • Українська команда вперше грала в регбі на кріслах колісних на спеціальних кріслах та продемонстрували потужний результат. До речі, це була перша українська команда (минулого року українці грали в регбі в команді Unconquered). А спеціальні крісла для гри нашій команді закупили та передали Ukrainian Spirit. 
  • Плавання стало тим видом спорту, де наші учасники зуміли перевершити особисті рекорди у різних категоріях. Олександр Андрощук побив власний рекорд на 1,5 секунди і кращий особистий результат показав також Ігор Олійник. Він здобув два «золота» та два «срібла». Ще два «золота» за Русланом Сергійчуком та одне «золото» в Артура Миліна. Демʼян Дудля виборов «бронзу».
  • Збірна України з волейболу сидячи виборола «бронзу» – це перша медаль збірних Ігор Нескорених за командний вид спорту.
  • Під час веслування на тренажері Анатолій Бирко побив власний рекорд, покращивши свій результат на 50 метрів. У цьому виді спорту українці в різних категоріях вибороли 4 срібні медалі. 

«Ігри нескорених 2025» Україна закінчила з показником у 32 медалі: 12 золотих, 11 срібних та 9 бронзових.

Проте, ці «Ігри Нескорених» стали у першу чергу перемогою над собою. З перевершеними власними рекордами, спортивними «планками» і навіть страхами. 

«Я вперше змагалась в зимовому виді спорту. Втретє стояла на лижах після травми та операції. І це було вау. Вважаю своє 5 місце перемогою, адже від себе нічого не очікувала», – написала про своє враження учасниця збірної Інна Короленко.

Ще один учасник збірної Сергій Храпко ділився емоціями щодо зимових видів спорту: «Біатлон з Іваном Лавренюком (повністю відсутній зір), бігові лижі з Валерієм Одайником (подвійна ампутація ніг, на протезах), Алла Сенченко, яка не могла підійти до схилу, зрештою прекрасно спустилась на сноуборді) – це було неймовірно, сильно, натхненно!».

«Вранці ти йдеш грати баскетбол на кріслах колісних з командою, з якою ніколи не бачився та не знаєш звідки вони та як вони грають. Йдеш з єдиним думкою – отримати задоволення від гри, кайфанути від процесу та по-фану провести цей день. А ввечері тебе нагороджують бронзовою медаллю з баскетболу на кріслах колісних», – розповідав Ілля Пилипенко, учасник від України в обʼєднаній команді Unconquered.

Завершилося дійство 16 лютого Церемонією закриття, на якій Патрон Ігор, Принц Гаррі звернувся до націй:

​​«Дякуємо тим із вас, чий шлях до цих Ігор був важким і непевним, хто сумнівався, чи вийде, – сказав він. – У гонитві за порятунком себе ви також врятували всіх нас. Тих, хто вас любить, і тих, хто вас навіть не знає».

До української збірної звернувся премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо: «Ви захищаєте вашу Батьківщину щодня, бʼючись за демократичні принципи, які захищають всіх нас. Дякуємо вам! Ви надихаєте. І ми будемо з вами на кожному кроці до вашої перемоги. Слава Україні!».

А Скотт Мор, СЕО компанії Boeing, згадуючи кілька прикладів з різних націй, відзначив кількох учасників @Invictus Games 2025 Vancouver Whistler. Серед них Анатолія Бирка, який після матчу з регбі на кріслі колісному катав на колінах Марка – хлопчика з Києва, який після початку повномасштабного вторгнення разом із сімʼєю змушений був виїхати до Канади. Марко має ДЦП, а повернувшись додому, ділився з мамою: «Це був перший день в моєму житті, коли я відчув себе нормальною дитиною». А також президент Боїнгу в Канаді відзначив Сергія Гордієвича та його доньку, яка після фінішу батька на гірських лижах, кинулася йому в обійми: «Це приклад любові та підтримки, яку ми хочемо показувати всім». Під час цієї промови, Сергієві стоячи аплодував увесь зал.

Принц Гаррі завершив Церемонію закриття словами: «І як би ми не хотіли, щоб ці Ігри були непотрібними, я розумію, чому вони все ще потрібні, можливо, більше, ніж будь-коли. Це завдяки силі, яку ви віддаєте світу. Силі вашого прикладу. Вашому обов’язку один перед одним. Ви можете присягати на вірність різним прапорам, але ви об’єднані своєю порядністю, своїм співчуттям і духом служіння».

Веслування на тренажері – це випробування сили, витривалості та характеру. Але кожен з вас – вже переможець!

Українці перевірили свою витривалість на дистанції за 4 хвилини та спринт за 1 хвилину – в різних категоріях. 

Чотирихвилинне веслування – боротьба до останнього гребка:

Срібні призери:

  • Ігор Олійник (1 098 м) – категорія ІR3 (травми верхніх кінцівок, гребуть однією рукою або з протезом) 
  • Олександр Андрієнко (1 044 м) – категорія IR7 (пошкодження, несумісні з класом розсувних сидінь) 
  • Валерій Одайник (999 м) – категорія IR4 (обмеження функцій ніг, двостороння ампутація, тяжкі порушення нижніх кінцівок) 
  • Анатолій Бирко (1 258 м) – відкрита категорія, покращив свій результат на 50 метрів.

У відкритій категорії IR6 та IR6(м) також змагалися: Олег Омельчук (1 216 м), Олександр Василюк (1 087 м) та Володимир Марченко (1 185 м), Олексій Васильєв (924 м).

У категорії «IR2 – з порушенням функцій тулуба» – Сергій Гордієвич (705 м) здолав дистанцію десятим.

У категорії «IR5 – одностороння ампутація, порушення зору, порушення  рівноваги»: Олександр Андрощук (1 108 м), Іван Лавренюк (1 076 м), Руслан Сергійчук (1 066 м), Михайло Тарасенко (1 003 м), Ілля Гайдук (987 м), Андрій Бойчук (908 м).

У відкритій категорії IR6(м) для жінок Алла Сенченко (961 м) фінішувала сьомою.

1-хвилинний спринт:

4-те місце:

Валерій Одайник (292 м) – IR4 (двостороння ампутація, тяжкі порушення нижніх кінцівок), Олексій Притула (271 м) у цій самій категорії фінішував шостим.

Олег Омельчук (364 м) – IR6 (відкрита категорія)

5-те місце:

Ігор Олійник (301 м) – IR3 (травми верхніх кінцівок)

Олександр Андрощук (339 м) – IR5 (одностороння ампутація, порушення зору, рівноваги)

Олександр Андрієнко (317 м) – IR7 (пошкодження, несумісні з класом розсувних сидінь)

У категорії IR5 брали участь: Руслан Сергійчук (327 м), Михайло Тарасенко (306 м), Ілля Гайдук (302 м), Павло Коритнюк (299 м) та Андрій Бойчук (263 м).

У відкритій категорії IR6 та IR6(м) змагалися Анатолій Бирко (360 м), Владислав Капканець (324 м), Олексій Василюк (322 м) та Володимир Марченко (349 м).

У відкритій категорії IR6(м) для жінок Алла Сенченко (288 м) здолала дистанцію восьмою. 

 

Цей день увійде в історію: збірна України з волейболу сидячи виборола «бронзу»!  День, що показав силу команди, підтримку та волю до перемоги. Українська збірна з волейболу сидячи зіграла блискучі матчі, проявивши стійкість, витривалість та бажання боротися до кінця.

У складі української команди з волейболу сидячи були: Костянтин Копелюк, Владислав Капканець, Павло Коритнюк, Роман Полтавець, Валерій Одайник, Олександр Андрієнко, Віктор Дикий, Денис Смольніков, Арсен Рябошапко, Демʼян Дудля, Михайло Тарасенко, Ярослав Шаркий, Руслан Сергійчук та Андрій Бойчук.

У першому раунді з рахунком 2:0 українська команда обіграла команду Франції. Наступний раунд з Німеччиною – перемога також за українською збірною (рахунок 2:0). У півфіналі Бразилія обійшла Україну з рахунком 2:0.

І в боротьбі за третє місце наша збірна перемогла збірну Великої Британії з рахунком 2:0
Це було дуже насичено! А учасники показали вражаючий командний дух, взаємопідтримку та боротьбу до останньої секунди!

Також двоє наших учасників – Артур Милін та Ілля Пилипенко – грали в обʼєднаній команді Афганістан Unconquered. У першій відбірковій грі команда з рахунком 1:2 поступилася команді Великої Британії та не пройшла до фіналу.

Це був останній день гри у командні види спорту на Invictus Games 2025. Дякуємо всім учасникам за ті враження та емоції, які ви змогли подарувати вболівальникам. Адже такі матчі – це лише про драйв, задоволення і братерство.

Українська збірна у плаванні на Іграх Нескорених 2025: особисті рекорди, подолані виклики і неймовірна сила духу! 

Десять учасників збірної гідно представили Україну в різних категоріях у басейні, показавши неймовірні результати! 

ВАЖЛИВІ ДОСЯГНЕННЯ:

Українська збірна виступила в естафеті (вільний стиль) і показала 7-й результат – 2 хв 24 сек. Учасники: Олександр Андрощук, Демʼян Дудля, Ігор Олійник, Олег Омельчук 

Олександр Андрощук – побив власний рекорд на 1,5 секунди (41.84 сек)! Виступав у кваліфікації – 50 м вільним стилем (відкрита категорія, чоловіки)

Олег Омельчук – гідний виступ у кваліфікації «50 м вільним стилем» (33.26 сек)! (відкрита категорія, чоловіки)
Владислав Капканець – чудовий результат у кваліфікації «50 м вільним стилем» (43.82 сек)! (відкрита категорія, чоловіки)

Володимир Марченко – відмінний виступ у кваліфікації «50 м брасом» (59.98 сек), максимальна віддача! (одностороння ампутація нижче коліна, категорія: ISD)

Інна Короленко відмінно показала себе у кваліфікації між жінками, фінішувала 6-ю (51.91 сек) – 50 м вільний стиль (відкрита категорія)

Артур Милін – вражаючий виступ у фіналі 50 м брасом – 45.97 сек у категорії «одностороння ампутація нижче коліна»!

Сергій Храпко – наполеглива боротьба до останньої секунди! Двічі трішки не вистачило до п’єдесталу – два 4 місця на дистанції 50 м вільним стилем (57.32 сек) і 100 м вільним стилем (2 хв 12,07 сек). Категорія «порушення функцій нижніх кінцівок (ампутація обох ніг, або однієї ноги і однієї руки, порушення рівноваги)»

Демʼян Дудля – максимальна самовіддача! Чотири рази виступав у фіналах у категорії «одностороння ампутація нижче коліна» – 50 м брас (49.41 сек), 50 м вільний стиль (34.93 сек), 100 м вільний стиль (1 хв 24 сек), а на спині здобув «бронзу»!

Руслан Сергійчук – незламна воля до перемоги! Одне 4 місце (50 м вільним стилем за 47.76 сек) та два «золота»!
 Ігор Олійник – поставив особистий рекорд, двічі слухав гімн України, а загалом чотири рази підіймався на п’єдестал!


П’ЄДЕСТАЛ у плаванні ДЛЯ УКРАЇНЦІВ:

1. Ігор Олійник 50 м вільний стиль (ампутація вище ліктя) – 32.53 сек (побив власний рекорд!)

1. Руслан Сергійчук50 м на спині (з порушенням зору) 45.94 сек

1. Артур Милін 50 м брас (ампутація нижче коліна) – 45.97 сек

1. Руслан Сергійчук50 м брас (порушення зору) – 48.78 сек

1. Ігор Олійник 100 м вільний стиль (ампутація вище ліктя) – 1 хв 25 сек
2. Ігор Олійник 50 м на спині (ампутація вище ліктя) – 47.76 сек

2.Ігор Олійник 50 м брас (ампутація вище ліктя) – 48.59 сек
3. Демʼян Дудля 50 м на спині (ампутація нижче коліна) – 44.37 сек

 

Регбі на кріслах колісних — один з найемоційніших командних адаптивних видів спорту. Попри те, що наша збірна не мала можливостей тренуватися на спеціальних кріслах колісних для регбі до гри на Invictus Games Vancouver Whistler 2025, українські гравці вразили «суперників» майстерністю та командним духом. Незабутні емоції отримали всі: як учасники, так і вболівальники. 

Українці у складі команди Unconquered 2

  • До обʼєднаної команди увійшли троє українців: Артур Милін, Олександр Андрощук, Олексій Василюк, а також гравці з Канади, Великої Британії, Італії та Нігерії. 

Вони розпочали відбіркову гру з перемоги над Канадою (17:10), проте у наступному матчі поступилися Франції (6:18), відтак завершили виступ на цьому етапі. 

Це був неймовірний досвід гри та командного духу.

Українська команда у відбіркових матчах

  • Попри перший досвід гри на кріслах колісних у відбірковому матчі, українці здолали команду Колумбії та продемонстрували потужний результат – 17:6! Друга гра з командою США завершилася із рахунком 11:7 на користь американців. Це було надпотужно — емоційно і фізично, виступ подарував справжнє задоволення гравцям та вболівальникам.

Дякуємо українській збірній за фантастичний виступ і характер! Неймовірно пишаємося кожним!

Четвертий день на Invictus Games 2025: зимові види спорту
День зимових видів спорту подарував нові враження, важливий досвід і досягнення для української збірної.
Кожен учасник нашої команди взяв участь принаймні в одному з п’яти зимових видів спорту. На початку січня більшість з них ще ніколи не стояли на лижах чи сноуборді, а скелетон здавався чимось космічним. Проте, результати нашої збірної вражають!

Гірські лижі

Чоловіки, новачки IAS2 (стоячи, з порушенням нижніх кінцівок):

  1. Арсен Рябошапко 13.30  секунд
  2. Демʼян Дудля 15.05  секунд
  3. Роман Полтавець 15.17 секунд
  4. Олексій Тюнін 16.67  секунд
  5. Павло Коритнюк 17.01  секунда
  6. Ілля Гайдук 21.48  секунд

Жінки-початківці IAS4 – відкрита:

  1. Інна Короленко 16:56  секунд

Чоловіки, новачки IAS1 (сидячи, порушення функцій нижніх кінцівок та тулубу):

  1. Сергій Гордієвич 15.16  секунд
  2. Олексій Горб 18.18  секунд
  3. Олексій Притула 20.62  секунди
  4. Сергій Храпко 20.84  секунди

Нордичні (бігові) лижі

Чоловіки, новачки INO1 (сидячи)

  1. Віктор Дикий – 3.06 секунд

Чоловіки, новачки з порушенням верхніх та нижніх кінцівок INO2 (стоячи):

Наші учасники не залишили нікому шансів! Різниця в часі між золотим і срібним результатом становила менше секунди.

  1. Володимир Марченко – 3.02 секунд
  2. Ярослав Шаркий – 3.03 секунд
  3. Валерій Одайник – 4.57 секунд

Чоловіки, новачки INO4 (відкрита категорія):

1. Анатолій Бирко – 2.31 секунд

18. Олексій Васильєв – 4.05 секунди

Сноубординг

Чоловіки, новачки з порушенням нижніх кінцівок, ISB1-2-3 (стоячи):

  1. Олександр Андрощук 16.19 секунд
  2. Ілля Пилипенко 17.73 секунди
  3. Костянтин Копелюк 19.62 секунди
  4. В’ячеслав Кайстро 23.51 секунда
  5. Євген Тюрін 24.86 секунд

Чоловіки, новачки з ампутаціями/функціональними порушеннями верхніх кінцівок:

1 Ігор Олійник 17.39 секунд

Чоловіки, новачки ISB5 (відкрита категорія):

6 Владислав Капканець 19.88 секунд

8 Олексій Василюк 21.92

Жінки, початківці ISB5 (відкрита категорія):

9 Алла Сенченко 40.64 секунди

Біатлон

Чоловіки, новачки, IBI2 (стоячи, з порушенням нижніх кінцівок):

3 Артур Милін – 8.42 секунди

Чоловіки, новачки, IBI4 (відкрита категорія):

1 Олег Омельчук 3.36 секунд

15 Денис Смольніков 7.03 секунди

Чоловіки, початківці IBI3 (для людей із порушеннями зору):

1 Руслан Сергійчук 6.17 секунд

2 Іван Лавренюк 13.13 секунди

Чоловіки, початківці IBI1 (сидячи,  з порушенням нижніх кінцівок):

  1. Олександр Андрієнко – 7.26 секунд
  2. Євген Каус – 7.47 секунд
  3. Андрій Бойчук – 7.57 секунд

Пишаємось усіма українцями на Invictus Games 2025, незалежно від медальних заліків! 

Українські ветерани та військові взяли участь у дебютному заїзді зі скелетону, вперше представленому на Invictus Games 2025.

Учасники нашої збірної вперше в житті спробували свої сили на спусках на скелетоні.

Результати у заїздах:

Артур Милін – 33.24 секунди
Валерій Одайник – 33.53 секунди
Олексій Василюк – 33.92 секунди

Олександр Андрієнко – 34.09 секунди

Олег Омельчук – 34.12 секунди

На другий день змагань зі скелетону (11 лютого) ще 10 учасників української збірної вперше пробували свої сили на спусках.

Особливість скелетону серед інших адаптивних видів спорту – учасники розподіляються за вагою, а не за складністю травм.

І саме в своїй категорії Ілля Гайдук виборов бронзу!

Ілля Гайдук – 32.67 секунди

Євген Тюрін – 32.89 секунд

Олексій Притула – 32.99 секунд

Роман Полтавець – 32.74 секунди

Михайло Тарасенко – 33.01 секунди

Олександр Андрощук – 33.18 секунд

Олексій Горб – 33.24 секунди

Олексій Тюнін – 33.24 секунди

Ілля Пилипенко – 33.97 секунд

Алла Сенченко – 34.18 секунд

 

 

Українська команда у складі: Віктор Дикий, Арсен Рябошапко, Олександр Андрієнко, Костянтин Копелюк, Ілля Гайдук, Олексій Тюнін, Роман Полтавець, Валерій Одайник, Денис Смольніков, Анатолій Бирко, Ярослав Шаркий провела матч з баскетболу на кріслах колісних з командою Афганістану Unconquered, в складі якої також грали українці Ілля Пилипенко та Артур Милін.

Матч закінчився рахунком 10:4 на користь команди Афганістану Unconquered.

Згідно з результатами цього матчу, Україна вибула зі змагань з баскетболу на кріслах колісних. 

____________

Команда Афганістану Unconquered, в складі якої також грали українці Ілля Пилипенко та Артур Милін, посіла третє місце з баскетболу на кріслах колісних.

В другому колі змагань команда обійшла Україну, потім Велику Британію з рахунком 13:11. Поступилися команді Ізраїлю – 14:55. І в боротьбі за третє місце Афганістан переміг у Нової Зеландії – 21:14.

____________

51 бал з гри у керлінгу на кріслах колісних набрали учасники нашої команди: Олексій Притула, Алла Сенченко, Євген Тюрін та Євген Каус. Цей вид спорту новий для наших учасників і вони встановили особистий рекорд, відставши лише на кілька балів від двох перших місць.

У першій грі поступилися збірній Німеччини (0:3). Але в наступних двох зустрічах впевнено перемогли збірні Румунії (4:1) та Грузії (6:0). Наша команда вийшла з підгрупи, посівши четверте місце у загальному заліку.

____________

В обʼєднаній команді Unconquered 1 з керлінгу на кріслах колісних грав українець Олексій Васильєв, разом із канадцем, бельгійцем та колумбійцем. Їхня команда посіла пʼяте місце.

Ще одна команда Unconquered 3, у складі якої був Олексій Горб, разом  учасниками з Румунії, Канади та Великої Британії посіла 11 місце.

Важливо відзначити, що команду Unconquered 3 тренував український наставник Дмитро Заєць. Такий досвід для України вперше, коли наші тренери стають тренерами-лідерами інших команд. Саме в цьому суть обʼєднаних команд Unconquered – у підтримці та братерстві.

Першими змаганнями, одразу після Церемонії відкриття, у яких українська команда взяла участь стали перше коло відбіркового матчу з баскетболу на кріслах колісних між Україною та Колумбією. 

Українська команда складалася з учасників: Віктор Дикий, Арсен Рябошапко, Олександр Андрієнко, Костянтин Копелюк, Ілля Гайдук, Олексій Тюнін, Роман  Полтавець, Валерій Одайник, Денис Смольніков, Анатолій Бирко, Ярослав Шаркий.
Матч завершився рахунком 12:6 на користь української команди.

У Ванкувері (Канада) відбулася церемонія відкриття сьомих Ігор Нескорених 2025 — одних із найбільших міжнародних спортивних заходів серед ветеранів і військовослужбовців.

Цьогоріч Україна вже вп’яте візьме участь в Іграх Нескорених і представлена командою з 35 військовослужбовців та ветеранів (серед яких дві жінки).

Церемонія відкриття відбулася на стадіоні “БіСі Плейс”. На урочистий захід прибули представники 25 країн. Церемонія відкриття Ігор Нескорених розпочалася з виходів учасників з різних країн.

Почесними гостями церемонії стали генерал-губернатор Канади Мері Саймон, премʼєр-міністр провінції Британська Колумбія Девід Ебі та засновник Ігор Нескорених британський принц Гаррі. 

Цьогоріч Ігри Нескорених вперше стали гібридними, адже до класичних адаптивних видів спорту додалися зимові. Українська збірна братиме участь в 11 видах спорту, зокрема у плаванні, веслуванні на тренажерах, волейболі сидячи, баскетболі та регбі на кріслах колісних, гірських лижах, сноуборді, біатлоні, бігових лижах, скелетоні і керлінгу на кріслах колісних.

Прокрутити вгору