Invictus Games Vancouver Whistler 2025 presented by ATCO and Boeing 8-16 лютого 2025 року

ПРО НАС

Edit Content

Обрано 35 учасників національної збірної Ігри Нескорених

Відбіркова комісія визначила 35 учасників команди України, яка у лютому 2025 року братимуть участь у міжнародному спортивному заході Invictus Games Vancouver Whistler 2025 

 

Знайомтеся:

Андрієнко Олександр, капітан поліції, військовослужбовець, представляє Донецьку область. Отримав поранення у липні 2023 року внаслідок ворожого обстрілу поблизу Курдюмівки, Донецької області. “Я бажав і бажаю жити активно”, – написав у мотиваційному листі Олександр.

Андрощук Олександр, солдат ЗСУ, ветеран, представляє Київську область. Отримав поранення у листопаді 2022 року внаслідок ворожого артилерійського обстрілу в Бахмутському районі, Донецької області. У мотиваційному листі написав: “Для мене змагання — це привід та додаткова мотивація. Знову хочу відчути дух змагань”.

Бирко Анатолій, підполковник НГУ, військовослужбовець, представляє Хмельницьку область. Отримав поранення у березні 2024 року внаслідок ворожого артилерійського обстрілу поблизу Роботине, Запорізької області.

Бойчук Андрій, старший лейтенант ЗСУ, військовослужбовець, представляє Івано-Франківську область. Отримав поранення в грудні 2023 року поблизу села Кліщіївка, Донецької області внаслідок мінометного обстрілу противника.

Васильєв Олексій, солдат ЗСУ, ветеран, представляє Одеську область. Отримав поранення у березні 2023 року під час виконання бойових завдань у м. Бахмут, Донецької області. Вважає, що спілкування з побратимами та реабілітація через фізичну активність – це шлях до одужання.

Василюк Олексій, молодший сержант ЗСУ, військовослужбовець, представляє Полтавську область. Отримав поранення у жовтні 2022 року внаслідок ворожого артилерійського обстрілу поблизу населеного пункту Водяне, Донецької області. Вважає, що спорт може допомогти подолати не тільки фізичні проблеми, а й психологічні. А біг допомагає йому переключитися та відпочити. Наймолодший учасник збірної.

Гайдук Ілля, молодший сержант ЗСУ, військовослужбовець, представляє Хмельницьку область. Отримав поранення у листопаді 2023 року під час виконання бойового завдання в районі н.п. Зарічне, Запорізької області внаслідок обстрілу зі сторони противника.

Горб Олексій,  молодший сержант ЗСУ, ветеран, представляє Херсонську область. Отримав поранення у березні 2023 року поблизу населеного пункту Площанка, Луганської області під час виконання бойового завдання. До поранення мав активне життя і сподівається, що Ігри Нескорених допоможуть до нього повернутися. 

Гордієвич Сергій, старший солдат ЗСУ, ветеран, представляє Волинську область. Отримав поранення у травні 2022 року під час наступу батальйону на Харківщині внаслідок ворожого мінометного обстрілу та РСЗВ “Град”. у мотиваційному листі вказав: “Для мене буде великою честю представляти себе, своїх побратимів та нашу збірну на Іграх Нескорених”. 

Дикий Віктор, головний сержант НГУ, ветеран, представляє Донецьку область. Перше поранення отримав у лютому 2015 року в районі Дебальцеве в АТО, коли проходив службу в ГУМВС Дніпропетровської області. Друге поранення отримав у грудні 2022 року поблизу Кремінної, Луганської області. “Хочу показати всім які ми є, що ми не здаємося і ми — нація нескорених”, – сказав Віктор у мотиваційному листі. Має мету — пробігти марафон на протезах. 

Дудля Демʼян, солдат НГУ, ветеран, представляє Дніпропетровську область. Отримав поранення у квітні 2023 року поблизу Кремінної, Луганської області під час виконання бойових завдань. “Хочу взяти участь в Іграх Нескорених, щоб довести собі, що я можу все”, – говорить Демʼян в мотиваційному листі. 

Кайстро Вʼячеслав, сержант ЗСУ, військовослужбовець, представляє Дніпропетровську область. Отримав поранення у липні 2023 року поблизу с. Володимирівка, Донецької області під час участі в бойових діях. “Я хочу перезавантаження, хочу, щоб в голові не була тільки війна, хочу нових викликів, нових файних емоцій”, – написав про свою мотивація Вʼячеслав.

Капканець Владислав, старший сержант ЗСУ, ветеран, представляє Дніпропетровську область. Отримав поранення у травні 2022 року під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Трудолюбівка. Участь у змаганнях потрібна Владиславу, щоб довести собі, що він не один в цьому світі, щоб розвиватися у спорті і побачити світ.

Каус Євген, молодший сержант ЗСУ, ветеран, представляє Одеську область. Євген отримав поранення у серпні 2022 року внаслідок артилерійського обстрілу противника в районі населеного пункту Олександрівка, Херсонської області.
У своєму мотиваційному листі щодо участі в Іграх Нескорених Євген написав, що він повен сил, терпіння та натхнення до нових звершень.

Копелюк Костянтин, молодший сержант ЗСУ, ветеран, представляє Волинську область. Отримав поранення у червні поблизу Берестове, Донецької області внаслідок артилерійського обстрілу та липні 2022 року внаслідок артилерійського обстрілу в районі Яколівки, Бахмутського району Донецької області.

Коритнюк Павло, старший сержант ЗСУ, ветеран, представляє Рівненську область. Отримав поранення у липні 2022 року внаслідок масованого артилерійського обстрілу РФ поблизу Берестове, Донецької області. Після поранення підкорював гірські стежки у Татрах, стрибав з парашутом. Зізнається, що до поранення, цього не зробив би. Хоче мотивувати своїм прикладом інших поранених. 

Короленко Інна, молодший сержант ЗСУ, військовослужбовець, представляє Львівську область. У листопаді 2023 року отримала поранення в районі населеного пункту Роздолівка, Донецької області. Вважає, що Ігри Нескорених — це можливість для ветеранів побути поруч з побратимами зцілитися і зарядитися емоціями на роки. 

Лавренюк Іван, солдат ЗСУ, військовослужбовець, представляє Вінницьку область. Отримав поранення у березні 2024 року внаслідок ворожого артилерійського обстрілу під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Очеретине, Донецької області 

Марченко Володимир, старший лейтенант ЗСУ, ветеран, представляє місто Київ. Отримав поранення у червні 2022 року внаслідок ворожого артилерійського обстрілу в Луганській області. “На мою думку, в команді однодумців, які розділяють спільні цілі і прагнення, шанс на відновлення є значно вищим”, – написав у своєму мотиваційному листі.  

Милін Артур, солдат ЗСУ, ветеран, представляє місто Київ. Отримав поранення у жовтні 2022 року в ході виконання бойового завдання поруч з населеним пунктом Терни, Донецької області. Хотів би бути прикладом для оточуючих та довести, що життя, навіть після важкого поранення, не завершується і можна з цим впоратись – вікувати повноцінне життя, подорожувати та показувати високий спортивний результат. 

Одайник Валерій, капітан ЗСУ, військовослужбовець, представляє Хмельницьку область. Отримав поранення у січні 2023 року внаслідок підриву автомобіля на ворожій протитанковій міні в районі населеного пункту Іванівське, Донецької області. Вважає Ігри Нескорених одним із способів показати всьому світу, наскільки в нас сильна і нескорена нація. 

Олійник Ігор, лейтенант ЗСУ, ветеран, представляє місто Київ. Отримав поранення у червні 2023 року внаслідок ворожого обстрілу зі станкового гранатомета поблизу населеного пункту Сіверськ, Донецької області. Говорить: “Бажаю взяти участь в Іграх нескорених задля оцінки своїх можливостей, змагальної атмосфери, підтримки духу”.

Омельчук Олег, капітан ЗСУ, військовослужбовець, представляє Хмельницьку область. Отримав поранення у липні 2022 року внаслідок обстрілу зі стрілецької зброї в районі населеного пункту Семигір’я, Донецької області. В мотиваційному листі написав: “Я хочу повернути свій фізичний стан та втрачений час, хотів би спробувати себе у інших видах спорту, тому що в тих яких я займався і виступав, вже не можу по стану здоров’я. Але хочеться займатися, мотивації вистачає. Але потрібна підтримка”.

Пилипенко Ілля, матрос ЗСУ, ветеран, представляє Одеську область. Отримав поранення у вересні 2022 року поблизу населеного пункту Білогірка, Херсонської області внаслідок підриву танка на міні. Говорить, що змагання — це чудовий спосіб реабілітації та адаптації у цивільне життя. 

Полтавець Роман, молодший сержант ЗСУ, військовослужбовець, представляє Харківську область. Отримав поранення в ході наступу на Харківщині внаслідок ворожого обстрілу в червні 2022 року. “Я завжди підтримую і охоче приймаю запрошення на змагання, як до війни, так і на даний час. Я не зламаюсь”, – говорить Роман.

Притула Олексій, старший солдат ЗСУ, ветеран, представляє Одеську область. Отримав поранення у вересні 2022 року в районі населеного пункту Ямполівка, Донецької області. “Війна триває. І хоча час моєї безпосередньої участі в бойових діях раптово перервався, тримати в руках лук і захищати честь своєї країни на міжнародних змаганнях в компанії своїх «колег» для мене дуже важливо. Важливо ще раз довести самому собі, не оточуючим, що я здатен на це”, – написав Олексій у мотиваційному листі. 

Рябошапко Арсен, солдат ЗСУ, ветеран, представляє Кіровоградську область. Отримав поранення у березні 2023 року в районі населеного пункту Дубово-Василівка, Донецької області внаслідок штурмових дій противника. Закохався у спорт з малечку і любить його, майже в будь-якому проявленні і понині. Мріє з дитинства представляти Україну на міжнародній спортивній арені та підіймати наш стяг у нових країнах.

Сенченко Алла, солдат ЗСУ, ветеранка, представляє Волинську область. У травні 2022 року отримала поранення під час виконання бойового завдання в Лимані, Донецької області, після чого потрапила в полон. “Я маю брати участь в Іграх Нескорених. Я вистояла і вижила  у полоні довгі 8 місяців і 11 днів”,  написала Алла у мотиваційному листі.

Сергійчук Руслан, лейтенант поліції ветеран, представляє Дніпропетровську область. Отримав поранення в 2014 році в Маріуполі, Донецької області. Вважає, що ці змагання, відбір – чергова нагода побути у колі своїх, долучитись до великої події та чергова нагода зробити чек-ап свого фізичного стану та можливостей.

Смольніков Денис, сержант ЗСУ, ветеран, представляє Луганську область. Отримав поранення у червні 2022 року в районі Бахмута, Донецької області в результаті артилерійського обстрілу. Вважає, що Ігри Нескорених — це мотивація для людей, які навіть її не бачать і приклад того, що є до чого прагнути.

Тарасенко Михайло, солдат ЗСУ, ветеран, представляє Харківську область. Отримав поранення у серпні 2023 року поблизу населеного пункту Мала Токмачка, Запорізької області внаслідок підриву на міні. Вважає, що ветеранські спортивні проєкти задають правильний напрямок подальшого руху для адаптації у соціумі.

Тюнін Олексій, солдат ЗСУ, ветеран, представляє місто Київ. Отримав поранення у серпні 2023 року в районі населеного пункту Адріївка в результаті ворожого стрілецького обстрілу. “Я хочу довести, що втративши кінцівку, ти не втрачаєш себе і можеш досягати нових вершин”, – говорить у мотиваційному листі. 

Тюрін Євген, старший сержант НГУ, військовослужбовець, представляє Львівську область. Отримав поранення в Попасній, Луганської області в червні 2022 року внаслідок ворожого обстрілу.

Храпко Сергій, старший солдат ЗСУ, ветеран, представляє місто Київ. Отримав поранення в 2015 році в зоні АТО біля Луганського, Донецької області під час виконання бойового завдання. Веде активний спосіб життя, волонтерить. Вже всьоме бере участь у національних відборах до збірної та займається понад 10 видами спорту. 

Шаркий Ярослав, старший солдат ЗСУ, ветеран, представляє Полтавську область. Отримав поранення у липні 2023 року під час виконання бойового завдання в Луганській області. Своєю мотивацією називає розвиток і новий досвід.


Відбір відбувався відповідно до критеріїв, переданих Україні міжнародною Фундацією The Invictus Games Foundation, за підсумками національного відбору, анкетування, розгляду поданих учасником документів, а також особистих інтерв’ю з психологом. Рішення щодо кожного учасника збірної України приймалося членами відбіркової комісії. Отже, критерії оцінювання, які використовувалися, були наступні: потреба у відновленні – 40%, ставлення  – 25%, спортивна етика – 25% та спортивний результат – 10%. 

Загалом у відбіркових змаганнях брали участь 329 військових та ветеранів з різних регіонів України. Щиро дякуємо усім учасникам, які долучилися до цьогорічного відбору, та закликаємо не полишати спорт, адже спорт є одним з найефективніших інструментів відновлення свого добробуту, який допомагає подолати переконання, які вас стримували, відкрити нові навички та здібності, про які ви навіть не підозрювали і знову стати частиною команди.


Відбір та підготовку збірної України 2025 року здійснює Мінветеранів, спільно з бюджетною установою Український ветеранський фонд, Центром стратегічних комунікацій Stratcom Ukraine, ГО Повернись живим та ГО «Ігри Інвіктус Україна»

 

Прокрутити вгору