Invictus Games Vancouver Whistler 2025 presented by ATCO and Boeing 8-16 лютого 2025 року

ПРО НАС

Edit Content

Відбулося друге відкрите тренування учасників національної збірної України на Іграх Нескорених у Дюссельдорфі з баскетболу на візках

27 липня збірна України «Ігор Нескорених» провела друге відкрите тренування в межах підготовки до “Ігор Нескорених” у Дюссельдорфі з баскетболу на візках. 

Баскетбол на візках є невід’ємною складовою ветеранського адаптивного спорту у світі та Україні, і наразі представлений тільки в “Іграх Нескорених”. Показовим є той факт, що баскетбол на візках вигадали ветерани, які проходили лікування у шпиталях США. 

А в Україні цей вид спорту почав активно розвиватися у 2020 році саме у проєкті “Ігри Нескорених”. Тоді для сотень учасників бойових дій, які зазнали ушкоджень опорно-рухового апарату у перші роки війни, баскетбол на візках став важливим фактором реабілітації та справжнім захопленням.

Однією з найважливіших деталей, які відзначають і самі учасники збірної, є те, що у баскетболі на візках усі гравці на полі стають рівними між собою, адже цей вид спорту доступний як для осіб з травмою опорно-рухового апарату, так і для ветеранів які мають усі кінцівки.  

Також учасники збірної зазначають, що командність гри і рівність між усіма, дають дуже важливі відчуття єдності і командного духу.

Під час відкритого тренування міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна подякувала збірній: “Безмежно вдячна кожному і кожній, хто захищав нас на війні, отримав поранення, а тепер є нашими спортивними легіонерами”. Також Юлія Лапутіна окреслила роботу Міністерства з розбудови ветеранського спорту не лише в межах усієї України, але і на регіональному рівні.

“Я також дякую нашому заходу за те, що ми вже бачимо потенційних учасників наступних змагань, які пройшли фронт повномасштабної війни, отримали поранення, а зараз проходять лікування та будуть нашими наступними спортивними амбасадорами”, – сказала Лапутіна, звертаючись до поранених військовослужбовців, які зараз проходять лікування у госпіталях та прийшли як відвідувачі на відкрите тренування. Вона запросила їх доєднуватися до змагань “Ігри Нескорених” у майбутньому. 

“Ви їдете не просто на “Ігри Нескорених”, підіймати наш прапор, ви їдете захищати нашу країну і показувати дух українців”, – наголосив міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт, звертаючись до учасників національної збірної. Він також зазначив, що для влади важливо зрозуміти, що ветеранів з пораненнями буде дуже багато і під час війни, і після неї, тому необхідно створювати умови для реабілітації.

Національна координаторка “Ігор Нескорених” в Україні Ілона Волошина розповіла про єдність і командний дух, який виникає в учасників збірної, що змагається у баскетболі на візках.

“Ці хлопці познайомилися в квітні цього року, а зараз вони грають як професійна, злагоджена команда. Окрім того, що вони класно грають, вони ще й підтримують один одного, адже найкращий результат приносять не так особисті успіхи, як командні види спорту. Вони надають відчуття плеча, побратимства. Баскетбол на візках – це про побратимство”, – наголосила Ілона Волошина.

Зазначимо, що у листопаді 2019 року перша координаторка “Ігор Нескорених” в Україні Оксана Горбач взяла участь у річниці заснування Invictus Games в Лондоні і попросила підтримки інших націй  у навчанні збірної України адаптивних видів спорту та баскетболу на візках. Відтак, вже за два місяці до України приїхало сім спортивних амбасадорів і у нас провели перший навчально-тренувальний збір з баскетболу на візках.  

“У 2016 році планували “Ігри Нескорених” виходячи з інфраструктури і наявного спортивного обладнання. На той момент найзручнішим видом спорту була стрільба з лука, бо стріляти з лука можна і з візка. Коли до нас приїхали спортивні амбасадори і подарували нам 10 візків для баскетболу, а потім приїхала Ханна – тоді визначилася наша участь у змаганнях з баскетболу на візках”, – розповіла сьогодні Оксана Горбач, офіцер відділу координації та синхронізації внутрішніх та зовнішніх комунікацій Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗС України.

“Ви робите магію в командних видах спорту”, – наголосила вона, звертаючись до національної збірної.

Ханна Волкер, тренерка збірної США з баскетболу на візках, звернулася до поранених військових, які відвідали захід і запросила їх доєднатися у майбутньому до команди. “Можна побачити, що спорт дуже важливий для реабілітації”, – наголосила тренерка.

По завершенню офіційної частини учасники національної збірної подарували поважним гостям баскетбольні м’ячі, підписані членами команди. 

А військовослужбовці та ветерани, які зараз проходять реабілітацію, і журналісти могли спробувати себе самих в баскетболі на візках.

Прокрутити вгору